پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم عبدالهی

تعداد سوال: ۱

افتادن شاخه های بنجامین ویژه

تعداد بازدید ۲۵۴

بایلام وعرض ادب من یک بنجامین سبز دارم حدود دوساله که پیش منه مدتیه برگهای شاخه های پایینی ریخته وجدیدا شاخه های بالایی بااینکه پربرگ هستن به یک طرف خم میشن وانگارکه جون و توانایی ندارن ،بهاروتابستان بهش کوددادم ولی خاکش دوساله که عوض نشده درروز هم چندساعتی افتاب میگیره به نظرتون دلیل خم شدن شاخه هاچی میتونه باشه؟؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۳ ۱۶:۲۱:۲۸

مریم عبدالهی

سوال دیگه ایی که دارم درمورد سرماهستش بنجامین ومن توخونه نگه میداشتم ازبهارتالان توحیاط خلوته میخوام بدونم سرما شروع بشه باید چیکارش کنم

۱۴۰۰-۰۸-۱۳ ۱۸:۱۸:۳۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . سرمای زیاد باعث ریزش برگها میشه هرچند با توجه به اختلاف دمای داخل و خارج منزل ، با منتقل کردن گلدان به داخل منزل ، بازم گیاه ممکنه دچار ریزش برگ بشه . اما به مرور و با سازگار شدن با دمای محیط جدید ، ریزش برگها متوقف میشه . لطفا بفرمایید خاک گلدان کوکوپیت و پرلیت هستش ؟ نحوه ی آبیاری به چه صورته و آیا آب از ته گلدان خارج میشه؟ از چه کودی استفاده کردید ؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۳ ۲۳:۵۴:۵۶

مریم عبدالهی

متاسفانه نمیدونم خاک گیاه چیه ازهمون دوسال پیش که ازگلخونه اوردن همونه واز کود ۲۰-۲۰-۲۰ استفاده میکنم وبله اب اززیر گلدان بعد ابیاری خارج میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۴ ۱۲:۱۱:۴۳

مریم عبدالهی

گلدونو اوردم داخل منزل ولی الان متوجه شدم که خیلی ریزش برگ داشته از قسمت پایین تقریبا لخت شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۴ ۱۲:۲۱:۴۰

کارشناس شماره ۱

بله چون دمای بیرون با داخل اختلاف داره ، گیاه دچار ریزش برگ شده . کوددهی با سه بیست رو قطع کنید و ماهی یکبار با دوز کم بهش کلات آهن بدید . برگهای ریخته شده روی گلدان را بردارید و سعی کنید دمای محیط یکنواخت باشه و نوسان نداشته باشه تا گیاه به مرور به محیط عادت کنه . اگه خاکش کوکوپیت پرلیت باشه باید تعویض بشه و از خاک مخصوص گیاهان آپارتمانی استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۰-۰۸-۱۴ ۱۲:۳۷:۱۷

مریم عبدالهی

ممنون از شما??

۱۴۰۰-۰۸-۱۴ ۲۳:۱۶:۴۳

مریم عبدالهی

متاسفانه کلات اهن توسایتتون ناموجوده به زودی موجود میشه؟؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۴ ۲۳:۲۴:۴۴

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم انجام وظیفه است ، لطفا با پشتیبانی تماس بگیرید راهنماییتون میکنند .

۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۰۰:۴۵:۱۹

مریم عبدالهی

سلام وقتتون بخیر باپشتیبانی تماس گرفتم کلات اهن موجود نبود وکودمایع اهن وجایگزین کردن مبخواستم بپرسم ازتون اینو چه مقداروچه زمانی باید به گیاهم بدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۱۳:۲۶:۳۷

کارشناس شماره ۱

فعلا ماهی یکبار با دوز کم بهش بدید چون ریزش برگ داره شوک نشه . دی و بهمن بهش کود ندید و از اواخر اسفند دوباره شروع کنید . میزان دوز مصرفی باید روی بسته درج شده باشه اما اگه نبود حدود یک قاشق چایخوری را در دو و نیم تا سه لیتر آب حل کنید و به گیاه بدید .

۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۲۲:۳۵:۰۵

مریم عبدالهی

خیلی ممنون

۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۲۲:۳۷:۱۹

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۲۲:۴۱:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@