پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۷

گیاه محبوبه شب ویژه

تعداد بازدید ۲۴۷

سلام‌من یه گیاه محبوبه شب دارم میخواستم ببینم ازچه زمانی بایدآب دهی به گیاه روقطع کنم؟یابایدآب دهی روکمترکنم همچنان اب بدهم؟واینکه الان هواسردشده ازچه دمایی تاچه دمایی بایدگیاه درانجاباشدمینیموم وماکسیموم؟وآیابایدگیاه محبوبه شب درتاریکی باشدیانورروزمشکلی نداردبهش بخورد؟وآیاگیاه حرص میخواهدیاخیر؟واگه حرص میخواهدکجای گیاه روبایدحرص کنیم؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۳ ۱۸:۰۸:۵۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . محبوبه شب گیاهی مناسب فضای آزاد هستش و نیازی نیست به داخل منتقل اش کنید البته اگر در مناطق کوهستانی و بسیار سردسیر زندگی میکنید بهتره شبهایی که دما در حد یخبندان هستش به داخل منتقل بشه . گیاه برای پرپشت شدن به هرس کردن نیاز داره که میتونید در بهار و پاییز اینکارو انجام بدید . زمانی که گیاه کاملا خزان میکنه و بدون برگ میشه طبیعتا به آبیاری کمتری نیاز داره . این گیاه نور دوست هستش و نیازی به تاریکی نداره . لطفا عکس گیاه رو ارسال کنید تا ببینیم نیاز به هرس داره یا خیر ؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۳ ۲۳:۵۹:۳۷

کاربر

ممنون یعنی زمانی که کل برگهاش ریخت بازهم بایدآبیاری بشه؟یاآبیاری قطع بشه؟تواینترنت یک جاخوندم که گیاه به مدت ۲ماه بایددردمای ۵تا۱۰درجه باشه وجایی باشه که شبهاچراغی روی سر گیاه روشن نشه آیااین مطلب درسته ؟درفصل بهارکه فصل رشدشروع میشه من ازچه نوع کودی برای این گیاه هم برای رشدهم کودی که گلدهی بیشتربده استفاده کنم؟آیابایدهرسال گلدان گیاه روعوض کنم؟گلدان بزرگتربزارم؟چقدربزرگتر؟خاک گیاه محبوبه شب چی بایدباشه؟نوع خاکش phخاک بایدچقدر باشه ؟الان عکس گیاه رومیفرستم ۲تاگلدون هست من باطناب بستمشون محبت بفرماییدببینیدحرص میخوادیاخیر؟کجای گیاه روبایدحرص کنم؟ممنونم ازمحبتون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۴ ۰۹:۵۵:۳۲

کارشناس شماره ۱

اگه در حیاط قرار داشته باشه معمولا همون اب بارون براش کافیه اما اگه بارندگی کم باشه ، زمانی که خزان کرده هر چند وقت یکبار در روزهای آفتابی و زمانی که خاک خشکه بهش کمی آب بدید . نه نیازی به دوماه در دمای خاص ماندن و استفاده از لامپ یا نور مصنوعی نداره ، برای کوددهی در اواخر اسفند ماه به خاکش کمی کود حیوانی کاملا پوسیده اضافه کنید . نیازی به کودددهی با کودهای شیمیایی نداره . خاکش باید ترکیبی از خاکباغچه و کود حیوانی کاملا پوسیده باشه . هرس کردن در بهار باعث مرشاخه شدن گیاه میشه و هرچه گیاه شاخه های بیشتری داشته باشه گلدهی بیشتری هم خواهد داشت . بهتره گلدان زمانی تعویض بشه که ریشه ها از زیر گلدان بیرون زده باشند و اینکار را در اواخر زمستان انجام دهید . برای هرس کردن این گیاه فعلا چیدن سرشاخه ها به اندازه ی ۱۰ سانت کافی هستش .

۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۰۰:۵۲:۵۶

کاربر

سلام مجددبخشیدمزاحم شدم وقتتون بخیرآیانیازی هست من به محبوبه شب کود۳ بیست بدم تاثیری داره؟ اگه داره چندگرم دریک لیترآب بریزم؟ وهفته ای یک بارباشه یادوهفته یک بار؟

۱۴۰۰-۱۲-۱۲ ۱۴:۵۱:۲۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر نیازی به سه بیست نیست اما اگه بهش کود حیوانی بدید خوبه . یا اینکه کمی ورمی کمپوست با خاک مخلوط کنید و روی خاک بریزید

۱۴۰۰-۱۲-۱۲ ۲۳:۱۴:۱۶

کاربر

سلام وقتتون بخیرببخشیدمزاحم شدگیاه محبوبه شب که تازه شروع کرده به برگ دادن نوک برگاش زردشده دلیلش چیه ایانیازی به کودداره یاآب زیادخورده آب کم خورده یابخاطرگرماسرماش دلیلش چیه ممنون?

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۱۲:۲۴:۱۲

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر هم میتونه بعلت افراط و تفریط در آبیاری باشه و هم نوسانات دمایی . بهتره بین دو آبیاری اجازه بدید خاک نسبتا خشک بشه .

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۲۲:۳۰:۲۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@