پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۷

یاس رازقی ویژه

تعداد بازدید ۳۴۹

سلام من یک گیاه یاس رازقی دارم الان اواسط ابان ماه میخواستم ببینم ازچه تایمی بایدآب دهی روقطع کنم تاکی؟ویااینکه آبیاری روبایدانجام بدم وزمان ابیاری روبیشترکنم؟نیازی به حرص هست ؟واگه هست چه زمانی بایدیاس رازقی حرص بشود؟وکجای گیاه بایدحرص بشود؟ومینیموم وماکسیموم دمایی که میتواندتحمل کندچقدراست؟وهمچنین بتده یاس عربی یاهمون دوک تاسکانی دارم همه این سوالات روهم برای این گیاه دارم؟ممنون میشم پاسخ سوالات بنده روبدیدمرسی

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۳ ۱۸:۱۹:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر آیا گیاه در محیط سرپوشیده قرار داره ؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۴ ۰۱:۱۴:۵۵

کاربر

سلام وقت شماهم بخیر خیر توی تراس هست

۱۴۰۰-۰۸-۱۴ ۱۰:۰۰:۳۳

کاربر

من عکس گیاه روبراتون میفرستم در۲تاگلدون هست یه محبت بفرماییدببینیدحرص میخوادیاخیر؟اگه حرص میخوادکجای گیاه روبه چه صورت حرص کنم؟واگه الان حرص نمیخوادکی بایدحرص بشه ؟وایاهرسال بایدگلدانش عوض بشه؟واگه قرارعوض بشه چندشماره بیشتربایدگلدان بزرگتربگیرم؟درچه فصلی گلدان روعوض کنم؟خاک گلدان چی بایدباشه ؟phخاکش چقدر؟درفصل رشدبرای رشددهی ازچه نوع کودی بایداستفاده بکنم؟برای گلدهی ازچه نوع کودی بایداستفاده بشه؟ممنون میشم جواب سوالای قبلی که تواولین سوالام ازتون پرسیدم پاسخ بدیدمچکر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۴ ۱۰:۰۹:۱۳

کارشناس شماره ۱

یاس رازقی چون حالت رونده داره اگه دوست دارید کوتاه نگهش دارید میتونید بهار ، هرس اش کنید . اما اگه فعلا گیاهتون رو هرس نکنید و با قرار دادن یک چوب یا همان قیم ، در گلدان ، گیاه رو به دور آن بپیچانید ، زیباتر خواهد شد . تا زمانی که گیاه برگ داره ، آبیاری رو با خشک شدن خاک انجام بدید اما وقتی گیاه کامل خزان کرد میتونید ابیاری رو کمتر کنید هرس برای پرپشت و قوی شدن گیاه لازم و ضروریه اگه میخواهید هرس رو انجام بدید بهتره در فصل بهار اینکارو انجام بدید برای کوددهی انواع یاس و سایر گیاهان فضای آزاد میتونید از کود حیوانی کاملا پوسیده استفاده کنید . یاس ها تحمل دمای پایین رو تا حدی دارند اما بهتره زمانی که دما در حد یخبندان هستش ، برای جلوگیری از یخ زدگی روی گیاه رو کاور کنید . بهترین زمان برای تعویض گلدان انواع یاس اواخر زمستان و اوایل بهار هستش . هرزمان ریشه از زیر گلدان بیرون زده بود گلدان را با گلدانی که دو سایز بزرگتره تعویض کنید . تا زمانی که ریشه از زیر گلدان بیرون نزده نیاری به تعویض گلدان نیست فقط میتونید هرسال کمی از سطح خاک را بردارید و مخلوط خاک باغچه و کود به جاش بریزید . در مورد ph هم زیاد حساس نباشید چون موضوعی تخصصی هستش و همین خاکی که خدمتتون عرض کردم از نظر ph هم براش مناسبه اکثر گیاهان فضای آزاد برای گلدهی به نور مستقیم نیاز دارند و نیازی به کود شیمیایی ندارند . نور که کافی باشه به موقع گل میدن .

۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۰۱:۰۵:۵۶

کاربر

ممنونم ازمحبتتون توضیحاتتون کامل بودفقط زمانیکه وقت حرصش شدکجای گیاه روبایدحرص کنم به چه میزانی ؟مثلا درموردمحبوبه شب همکارتون گفتن که ۱۰سانت ازنوک گیاه درموردیاس رازقی چه جوریه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید عکس گیاه روبراتون فرستادم

۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۱۰:۵۱:۲۹

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم .انجام وظیفه است . میتونید هر سال 10 سانت یا 15 سانت از ساقه ها رو هرس کنید .

۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۱۱:۱۰:۴۹

کاربر

ممنون ازراهنمایتون ببخشیدتمام این مواردی که شمافرمودیددرموردگیاه یاس عربی یاهمون دوک تاسکانی که بهش رازقی هم میگن صدق میکنه؟الان عکسشوبراتون میفرستم اگه چیزی هست درمورداین گیاه که نگهداری وپرورشش که بایاس رازقی متفاوت هست لطفابفرمایید؟ممنون واینکه این هم ۱۰تا۱۵سانت ازساقهاش بایدحرص بشه به همون ترتیب یاس رازقی؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۱۱:۲۳:۱۹

کارشناس شماره ۱

بله در مورد رازقی هم همین موارد صدق میکنه فقط رازقی به کود اهن هم نیاز داره . کود کلات آهن ، ماهی یکبار از بهار تا اواخر تابستان .

۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۲۲:۳۶:۵۰

کاربر

ممنونم ارمحبتتون فقط میخواستم بدون همین گیاه یاس عربی یا دوک تاسکانی که بهش رازقی هم میگن بایدحرص بشه ؟واگه حرص میشه درچه فصلی وکجای گیاه بایدحرص بشه ؟چندسانت؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۲۳:۱۰:۱۳

کارشناس شماره ۱

بله این گیاه هم نیاز به هرس کردن داره . هرس رازقی در بهار و با گرم شدن هوا انجام میشه . اونم حدود ۱۰ ۱۵ سانت از سرشاخه ها رو برای پرشاخه شدن هرس کنید ، کافی هستش

۱۴۰۰-۰۸-۱۶ ۲۱:۲۵:۲۵

کاربر

ممنونم ازلطفتون فقط میخواستم بدونم بعلاوه برگودپوسیده حیوانی که فرمودیدکودشیمیایی چی بزنم هم برای رشد بفرماییدهم برای گلدهی بیشتر

۱۴۰۰-۰۸-۱۶ ۲۱:۳۷:۲۹

کارشناس شماره ۱

برای گلدهی بیشتر میتونید از کود پتاس و فسفر بالا هر دو هفته یکبار به تناوب استفاده کنید . البته در بهار و تابستان .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36
۱۴۰۰-۰۸-۱۶ ۲۱:۴۴:۰۵

کاربر

سلام وقتتون بخیرببخشیدمزاحم شدفرمودیدیاس دوک تاسکانی یاهمون یاس عربی به کودکلات اهن ماهی ۱ باربایدبدم؟ چندگرم دریک لیترآب؟ وایایاس رازقی ویاس عربی میتونم سه بیست بدم ؟ هرهفته یادوهفته۱ بار؟ چندگرم دریک لیترآب؟

۱۴۰۰-۱۲-۱۲ ۱۴:۵۴:۵۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . بهار به بعد ماهی یکبار بهش کود کلات اهن بدید طبق دستوری که روی بسته درج شده

۱۴۰۰-۱۲-۱۲ ۲۳:۲۲:۳۲

کاربر

سلام مجددنفرمودیدکه ایامیتونم به یاس رازقی کودسه بیست بدم؟ تاثیرداره؟ به یاس عربی چی؟

۱۴۰۰-۱۲-۱۲ ۲۳:۲۵:۴۹

کارشناس شماره ۱

کود سه بیست نیازی نیست .

۱۴۰۰-۱۲-۱۴ ۰۰:۰۳:۰۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@