پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۷

یاس چمپا ویژه

تعداد بازدید ۳۲۴

سلام وقتتون بخیر الان اواسط آبان ماه است من یک گیاه یاس چمپادارم میخواستم ببینم که این گیاه همیشه سبزاست؟یاخزان میکندوبرگهاش میریزه وبه خواب زمستونی میره؟من بایدآبیاری روقطع کنم یاهمچنان آبیاری کنم؟چقدرآب بدم؟گیاه بایدحرص بشود؟چه زمانی بایدحرص بشود؟کجای گیاه بایدحرص بشود؟مینیموم وماکسیموم دمایی که میتونه درفصل زمستان دوام بیاره چه دمایی هست؟کوددهی درفصل زمستان لازمه؟واگه لازمه چه نوع کودی بایدداده بشود؟ودرفصل تابستان تاچه دمایی رومیتونه تحمل کنه ؟وایا۴ساعت نورمستقیم آفتاب رومیتونه تحمل کنه؟برای گل بیشتربایدچیکارکرد کودخاصی روبایدداد؟برلی رشدبیشترچی؟لطفااگه چیزخاصی این گیاه لازمه داره که بنده نپرسیدم لطفا به بنده بفرماییدممنون

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۳ ۱۸:۲۸:۲۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ایا گیاه در فضای آزاد قرار داره ؟ کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۴ ۰۱:۱۶:۰۷

کاربر

سلام وقت شماهم بخیر بله درمحیط آزادهست توی تراس هستش ماتهران هستیم محله هروی پاسداران

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۴ ۱۰:۰۳:۱۱

کارشناس شماره ۱

یاس چمپا گیاهی است که تقریبا ( بستگی به میزان سردی هوا داره ) ممکنه خزان کنه و تعدادی از برگهاش رو از دست بده . در پاییز و زمستان به ابیاری کمتری نیاز داره برای تقویتش از کود حیوانی کاملا پوسیده استفاده کنید . بهار به بعد میتونید هرس اش کنید تا پرپشت تر بشه . برای هرس کردن کافیه سرشاخه ها رو بچینید تا گیاه شاخه های جانبی بیشتری بده و در واقع ساقه ی گل دهنده ی بیشتری ایجاد کنه . نور زیاد عامل گلدهی فراوان یاس هستش و نیازی به کود شیمیایی نداره . این گیاه در فصل تابستان گل میده و بهتره در قسمتی از تراس یا حیاط قرار داشته باشه که نور مستقیم دریافت کنه هر چه نور بیشتر باشه گلدهی نیز بیشتر میشه .

۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۰۱:۱۴:۲۵

کاربر

ممنونم ازتوضیحاتتون کامل بودمن کی بایدگلدان گیاه روعوض کنم چه زمانی؟چقدرگلدان بایدبزرگترباشه؟الان که هواسردشده دورگیاه روبانایلون کاورکنم؟چه میزان به چه اندازه گیاه روحرص کنم ؟مثلا درموردگل محبوبه شب همکارتون گفتن ۱۰سانت ازنوک گیاه رو درنوردیاس چمپابه چه صورت هستش؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۱۰:۵۹:۱۷

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم . زمانی که ریشه ها از زیر گلدون بیرون زد , زمان تعویض گلدون هستش . و بهتره تعویض گلدون در اواخر زمستان و اوایل بهار انجام بشه و گلدان یک الی دو سایز از گلدان قبلی بزرگتر باشه .یاس چمپا گیاه مقاومی هستش اما برای اطمینان بهتره زمانی که دما به زیر صفر درجه میرسه شبها روی گیاه رو با پلاستیک بپوشونید .بله در مورد یاس چمپا هم فعلا چون گیاه اونقدر بزرگ نیست , همون 10 سانت هرس کردن کافی هستش .

۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۱۱:۱۹:۲۷

کاربر

سلام وقتتون بخیرخسته نباشین ببخشیدمزاحم شدم آیانیازی هست به یاس چمپاکودسه بیست بدم واگه نیازی هست چندگرم دریک لیترآب؟ وهفته ای ۱ باریادوهفته یک بار؟

۱۴۰۰-۱۲-۱۲ ۱۴:۵۷:۲۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر سه بیست نیازی نداره بهش کود حیوانی یا ورمی کمپوست بدید

۱۴۰۰-۱۲-۱۲ ۲۳:۲۳:۲۹

کاربر

سلام وقتتون بخیرخسته نباشین یاس چمپاکه عکسشوبراتون میفرستم خیلی ازبرگاش خشک شده وبجاش برگ جدیدجوانه زده این طبیعیه یاگیاه مریضی گرفته؟ البته همون برگای جدیدهم بعضیاشون نه همشون سربرگشون بعضیاشون سوخته قهوه ای شده این دلیلش چی میتونه باشه؟

۱۴۰۰-۱۲-۱۵ ۱۶:۴۴:۳۸

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۱۵ ۲۲:۵۶:۰۶

کارشناس شماره ۱

این مشکل میتونه در اثر نوسانات دمایی یا گاهی اوقات مشکلات و آسیبهای ریشه ، ایجاد شدا باشه . فعلا ساقه های خشک رو جدا کنید .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۱۵ ۲۲:۵۷:۴۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@