پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

میترا لشگری

تعداد سوال: ۵

ادامه سوالم در مورد هویا ویژه

تعداد بازدید ۴۴۰

سلام مجدد .بله چند برگ هویا شکسته چند برگ له شده کنده شده یه کمی هم از ساقه ها له شدگی داره

۱۴۰۰-۰۸-۱۳ ۲۳:۵۷:۰۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عرض ادب ، باید قسمتهای آسیب دیده رو جدا کنید هم ساقه و هم برگهای آسیب دیده . ایا ریشه ی گیاه هم از گلدان خارج و خاک اطراف ان جدا شده بود ؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۴ ۰۱:۱۷:۳۷

میترا لشگری

بله کامل ریشه لخت شده بود

۱۴۰۰-۰۸-۱۴ ۰۴:۳۶:۵۸

کارشناس شماره ۱

اول یه چند روزی ریشه ی گیاه رو داخل اب قرار بدید تا سرحال بشه بعد اونرو داخل خاک بکارید اگه ساقه ها خیلی بلند باشند ممکنه گیاه دیرتر سرحال بشه . هرروز اب رو تعویض کنید و یک تکه زغال داخل اب بندازید . فعلا گلدانی که اب توشه در محیطی با نور ملایم ( دور از پنجره ) و کمی خنک قرار داشته باشه . بعد از چند روز وضعیت اش رو اطلاع بدید . متشکرم .

۱۴۰۰-۰۸-۱۴ ۰۶:۴۷:۳۰

میترا لشگری

الان سه روزه داخل خاک کاشتمش.دوتا هویا بود یکیش سالم یکیش آسیب دیده هردو توی گلدان کاشتم حالا اگه در بیارم ممکنه اون یکی سالمه هم آسیب ببینه که?

۱۴۰۰-۰۸-۱۴ ۰۸:۲۴:۴۳

کارشناس شماره ۱

پس فعلا بهش کاری نداشته باشید و بزارید ۵ ۶ روز بگذره اگه اونی که بیحاله سرحال نشد ، کوتاهش کنید و قلمه هاش رو در اب ریشه دار کنید و دوباره به گلدان اضافه کنید .

۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۰۱:۰۷:۴۵

میترا لشگری

سلام.اول اینکه گیاه هویا تمام برگ‌هاش خشک شد و‌ریخت.اون یکی هم که سالم بود برگ‌هاش هست اما هنوز نرم هستند.نیاز به بخور سرد داره یا نه؟؟ آبیاری هم هفته ای یه بار انجام میدم چون گلدانش عمیق هست و ریشه هاش کوچیک. مورد بعدی اینکه دوتا سانسوریا شش ماه پیش خریدم.هر کدام یه برگ نوزاد برای قلاف جدید داشتند.یکی از گلدانها قلاف اصلی همزمان به قلاف جدید یه نوزاد داشت.اما هر دو گلدان در عرض شاید یک ماه یا کمتر دو تا برگ قلاف جدیدها رشد کرد اما اون برگ‌نوزاد هنوز نوزاده.چیکار کنم رشد سریعتر بشه؟؟؟ مورد بعدی اینکه بذر و خاک گیاه ونوس رو دارم.میشه کمک کنید که چطور و چه زمان باید بکارم.؟؟شرمنده طولانی شد من نوزاد دارم ‌و یه بچه توقص دیگه برا همین زیاد وقت نمیکنم.یهو نوشتم .سپاسگذارم از اینکه دانش خود را در اختیار ما قرار میدید

۱۴۰۰-۰۹-۰۱ ۲۱:۴۷:۵۸

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . در مورد هویا ، اگه محیط خیلی گرم و خشکه براش جزیره بسازید جزیره براش بهتر از بخور سرد هستش آبیاری اش رو هم زمانی انجام بدید که خاک گلدون نسبتا خشک شده باشه و بعد به اندازه ای بهش آب بدید که مطمئن بشین به ریشه ها آبِ کافی رسیده ، . اون هویا هم که برگهاش ریخته اگه ساقه اش سبز و زنده است ، ساقه را به اندازه های ۱۵ سانتی برش بزنید و در اب قرار بدید تا ریشه دار بشه و دوباره برگ بزنه . در مورد سانسوریا لطفا عکس گیاه رو ارسال کنید . در مورد کاشت بذر ونوس حشره خوار . در خاک مخصوص گیاهان گوشت خوار یا پیت سفید بکارید محیطش باید گرم و مرطوب باشه تا جوانه بزنه میتونید بذرها رو در تنگ شیشه ای بکارید و آن را با خاک مخصوص پر کنید. بذرها را در سطح خاک قرار دهید و روی اونها لایه ی نازکی خاک بریزید (در حد 3 میلی متر) .برای مرطوب کردن خاک از آب مقطر یا اب باران استفاده کنید. از آب‌های معمولی به دلیل داشتن املاح معدنی نمی‌توان برای آبیاری ونوس حشره خوار استفاده کرد.دما برای جوانه زنی 26 تا 27 درجه باشه خوبه بعد از اینکه جوانه زنی انجام شد و گیاه کمی رشد کرد و قابل انتقال دادن به ظرف دیگر شد ، میتونید گیاهچه ها رو در گلدانهای جداگانه بکارید .

۱۴۰۰-۰۹-۰۲ ۰۰:۱۴:۰۱

میترا لشگری

سلااااااااام کمممممممک روی رز های رونده ام وقتی تکونشون میدم یه عالمه جوجوی پرواز کننده میبینم ?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۸ ۰۰:۰۰:۳۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر میتونید از سم دیازینون برای از بین بردن این حشرات استفاده کنید . سفید هستند یا سبز ؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۸ ۰۷:۴۸:۴۷

میترا لشگری

چقد سرعت پایین اومده همش شماره تلفن باید بزنیم تا وارد سوالات بشیم? سفید هستند .اما شته های سبز هم دیدم. لطفا طرز استفاده اون سم هم بفرمایید و اینکه چقد مهلت دارم تا از سم استفاده کنم؟؟؟؟یعنی فوری باید اعمال سم کنم یا اشکال نداره چند وقت دیگه انجام بدم؟؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۸ ۱۰:۵۴:۱۳

کارشناس شماره ۱

بهتره الان سمپاشی رو انجام بدید . با سمپاشی شته ها هم از بین میرن . سمپاشی را هم بصورت آبیاری و هم بصورت اسپری کردن روی گیاه ، انجام بدید . به گیاه کود که نمیدید ؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۸ ۲۰:۱۳:۳۶

میترا لشگری

خیر کود نمیدم فقط اول تابستان روی سطح خاک کود حیوانی همسایه که گوسفند داره اورد ریخت تو باغچه نمیدونم کار خوبی بود یا نه،

۱۴۰۰-۰۹-۰۸ ۲۰:۱۷:۲۰

کارشناس شماره ۱

بله اما کوددهی با کود حیوانی باید در بهمن ماه پای گیاه ریخته بشه . البته میتونید سمپاشی هم انجام ندید با سرد شدن هوا رفته رفته آفات از بین میرن . اواسط اسفند ماه گیاه رو هرس کنید .

۱۴۰۰-۰۹-۰۸ ۲۰:۲۰:۴۵

میترا لشگری

سلام استاد جان. یه کاکتوس مادر بود،، برای همسایه،،،کلی بچه داشت،، کاکتوس مادر به علت فکر کنم آبیاری زیاد و قارچی شدن همراه با یه عالمه هزارپا،، فوت کرد. حالا این بچه ها به نظرم بیشترشون قارچی هستن آیا راه نجاتی هست؟؟؟؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۲ ۰۱:۲۹:۲۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . ته کاکتوسها و ریشه ها نرمه یا سفته ؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۲ ۲۳:۲۴:۵۹

میترا لشگری

سلام مقداری زرد هستند.نصفشون نرم بودن انداختم دور اما نصف دیگه سفت بودن.ریشه های کوچک سفید

۱۴۰۰-۰۹-۱۲ ۲۳:۴۶:۳۸

کارشناس شماره ۱

اگه سفت هستن اوکیه . تو گلدون کوچیک و خاک کاکتوس ی که خشک باشه بکارید ۶ روز بعد مقدار کمی اب به همراه قارچ کش بدید .

۱۴۰۰-۰۹-۱۲ ۲۳:۵۲:۴۸

میترا لشگری

ممنونم از شما استاد گل و‌ گیاه.آدم اعتماد به نفسش میره بالا وقتی که هستی،

۱۴۰۰-۰۹-۱۳ ۰۰:۰۲:۲۸

کارشناس شماره ۱

ممنون از لطف و محبت شما

۱۴۰۰-۰۹-۱۳ ۰۸:۰۳:۱۱

میترا لشگری

سلام مهربان. یه دونه فیکوس سبز خریدم نمیدونم کدوم واریته هست. همون قدیما همه داشتن ساده هست برگ پهن ساده. یه دونه ام فکر کنم بنجامین آمستل. دمای خانه ما خنک هست، اصلا گرم نیس اصلا سرد نیست. کناره پنجره گذاشتم بی زحمت راهنمایی کنید در مورد اینکه کجا بزارم و حساسیت هایی اگر دارند بفرمایید. این فیکوس ساده که خریدم قبل از من فروشنده با مشتری دعواش شده گلدان رو انداختن زمین یه کم انگار برگ بالایی آسیب دیده بی زحمت کمک کنید تا حالش بهتر بشه راستی اون آفت هایی که روی رز رونده باغچه بود،، رفتم با حشره کش معمولی زدم همه رفتن.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۲۱:۳۵:۳۲

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . فیکوس شما فیکوس الاستیکا هستش . کنار پنجره ی نورگیر بهترین مکان برای نگهداری اش هستش . ماهی یکبار تغذیه با کلات آهن تو رشدش خیلی تاثیر خوبی داره . آبیاری در این فصل همزمان با خشکی خاک انجام بشه . میتونید برگ آسیب دیده رو قطع کنید . چون محیط خنک هستش در این فصل روی برگها آب اسپری نکنید اما گاهی اوقات برگها رو با دستمال نمدار تمیز کنید و اجازه ندید گردوغبار روی برگها باقی بمونه . اگر قصد تعویض گلدان دارید اینکار رو بهار به بعد و با گرم شدن هوا انجام بدید . خداروشکر که مشکل رز برطرف شد .

۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۲۲:۰۳:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@