پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۷

گل مریم ویژه

تعداد بازدید ۱۹۶

سلام‌وقتتون بخیریه چندتاگل مریم دارم توی گلدون وهنوزبرگ داره امااصلارشدنکرده عکسشوبراتون میفرستم میخواستم ببینم الان من بایدچیکارکنم با این گل ؟هنوزبرگاش سبزه ولی رشدنمیکنه برگهاشوباقیچی بچینم؟ازگلدون خارجش کنم ؟چیکارش کنم درچه دمایی کدرکجابه چه صورت ازش نگهداری کنم برای سال آینده؟درچه فصلی بکارم؟یابزارم داخل گلدون بمونه ؟اگه داخل گلدون بمونه بایدگلدونوکجاببرم ؟درچه دمایی نگهداری کنم برای سال اینده؟چیکارکنم که دوباره تولیدپیازبکنه؟خاکش بایدچی باشه؟وزمانی که کاشتم ازچه زمانی شروع کنم به کودددادن؟چه کودی بهش بدم؟هفته ای کودبدم یا۲هفته ۱بار؟چه کودشیمیایی استفاده کنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۱۴:۳۹:۲۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید خاک گلدون چه ترکیبی داره و کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۲۲:۴۳:۰۲

کاربر

سلام من تهران میدان هروی سمت پاسداران هستم واقعیت خاکش یادم نمیاد.البته نمیدونم خاک گل مریم بایدچی باشه محبت کنیدبفرماییدممنون میشم وهمچنین جواب سوالای قبلی مرسی ازمحبتتون

۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۲۳:۱۴:۱۲

کاربر

سلاپ مجددوقتتون بخیرببخشیدمجددمزاحمتون شدم محبت میفرماییدجواب سوالای بنده روبدیدمرسی?

۱۴۰۰-۰۸-۱۶ ۱۹:۴۷:۲۶

کارشناس شماره ۱

مریم به خاکی مغذی نیاز داره . ترکیبی از خاکباغچه و خاکبرگ و کود حیوانی کاملا پوسیده به نسبت مساوی براش خوبه . برای گلدهی میتونید از کودهای پتاس بالا و فسفر بالا استفاده کنید هر دو هفته یکبار در فصل رشد . بعد از اینکه برگها خشک شدند و از بین رفتند بهتره برای زیاد شدن پیاز ها اجازه بدید پیاز در خاک باقی بمونه و تا زمانی که گلدان پر نشده ، اونرو تعویض نکنید ،برگها رو فعلا نچینید و زمانی که کاملا خشک شدن اونها رو جدا کنید و گلدان را در مکانی خنک قرار بدید تا پیاز استراحت کنه . وقتی پیاز مجددا شروع به برگدهی کرد ، کوددهی با کودهایی که بیان شد را شروع کنید . مثلا یکبار پتاس بدید و دو هفته بعد فسفر و همینطور ادامه بدید. لینک کودهای مورد نیاز رو براتون میزارم .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36
۱۴۰۰-۰۸-۱۶ ۲۱:۳۵:۰۳

کاربر

ممنونم ازراهنمایتون یعنی وقتی گیاه خشک شدازگلدون بیرون نیارم ودراین زمان هم برای تشکیل پاجوش پیازبایدبه گلدان آب بدهم؟ وایا بنده کلا پیازروازخاک بیرون نیارم بزارم داخل گلدان بنونه منطورتون همینه؟چن وقت بایدبه پیازاستراحت بدم؟آیا دمای مناسبی نیازهست؟درچه فصلی دوباره آب دادن روشروع کنم؟یکجاتواینترنت نوشته بودخاکش بایدلومی باشه آیاصحت داره؟وکلا خاک لومی چیه؟عناصرتشکیل دهندش چیه؟پاجوش۶ای پیازروبعداینکه تشکیل شد ازپیازجداکنم؟کی متوجه بشم که الان وقت مناسبی برای انجام این کاره؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۶ ۲۳:۵۶:۰۸

کارشناس شماره ۱

اگه میخواهید گیاه پیاز تولید کنه باید اجازه بدید تو همون گلدون بمونه و تا زمانی که گیاه برگ داره بهش آب بدید و وقتی برگها کاملا خشک شدند آبدهی رو قطع کنید . تا زمانی که دوباره گیاه برگ سبز درنیاورده بهش آب ندید و وقتی برگهای جدید رو مشاهده کردید آبیاری و کوددهی با کود پتاس بالا را شروع کنید . هر دو هفته یکبار کوددهی انجام شود . از نظر دما سرما و خنکی پاییز و زمستان براش کافیه اگه زمستان های شهرتون بسیار خشک و سرد و برفی هستش میتونید سطح خاک گلدون را با کود حیوانی بپوشانید . منظور از خاک لوم همان خاک باغچه است که کمی کود دامی پوسیده به آن اضافه شده باشه . وقتی قطر پیازها به ندازه ی نصف قطر ِ پیاز مادری , شد میتونید اونها رو جدا کنید . برای دیدن اندازه ی پیازها باید کل پیاز را از خاک دربیاورید . اوایل بهار زمان خوبی برای انجام اینکار هستش

۱۴۰۰-۰۸-۱۷ ۲۲:۳۱:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@