پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۷

گل کاملیا ویژه

تعداد بازدید ۲۴۶

سلام وقتتون بخیرمن یه گل کاملیادارم توی گلدون الان وسط ابان ماه هستیم من تهران هستم محله هروی پاسداران الان بایداقداماتی که برای این گل انجام بدم چیه؟درچه دمایی نگهداری کنم مینیموم ماکسیموم دما چقدربایدباشه؟آیااین گیاه همیشه سبزه؟الان باتوجه به اینکه شروع کرده به غنچه دادن ازچه نوع کودشیمیایی باتوجه به فصل برای رشدوتقویت بیشتراستفاده کنم؟الان کودفسفربالاجواب میده؟ازکدوم نوعش ؟درفصل بهارازچه نوع کودشیمیایی استفاده کنم؟الان عکس گیاه روبراتون میفرستم آیا ایاحرص میخواهد؟اگه الان نمخواهدحرص بشوددرچه فصلی بایدحرصش کنم؟یااینکه کلا گیاه کاملیاژاپنیکا حرص نمیخواهد؟اگه حرص میخواهدکجای گیاه روبایدحرص کنم ؟چندسانت؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۱۴:۵۳:۰۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر کاملیا از زمانی که غنچه هاش تشکیل میشن هر دو هفته یکبار به کود کلات آهن نیاز داره . البته باید در محیطی خنک با نور کافی قرار داشته باشه چون اگه نور کم باشه غنچه ها میریزند . لطفا عکس گیاه رو ارسال کنید که ببینیم نیاز به هرس داره یا خیر ؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۲۲:۴۵:۱۷

کاربر

ممنون ازشماولی بنده کلی سوال کردم شمابایک جمله خلاصه کردیدمحبت بفرماییدجواب سوالهاموبدیدممنونتون میشم عکس گل روبراتون فرستادم بازهم میفرستم چشم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۲۳:۱۷:۴۲

کاربر

سلام وقتتون بخیرخسته نباشین بنده عکس گیاه روبراتون فرستادم فقط محبت کنیدجواب سوالای قبلی روبدیدممنونتون میشم?

۱۴۰۰-۰۸-۱۶ ۱۹:۴۵:۴۹

کارشناس شماره ۱

بله کاملیا گیاهی همیشه سبزه و گیاه شما به دلیل کمبود مواد غذایی ضعیف شده بهتره علاوه بر کود آهن ، برای پرشاخ و برگ شدن گیاه ، در تابستان گیاه را (ده الی ۱۵ سانت از سرشاخه ها ) را هرس کنید و بصورت دوره ای بهش کود سه بیست هم بدید اما آهن رو باید تقریبا در تمام طول سال بهش بدید . کاملیا گیاهی سرما دوسته و بهتره از افتابِ ظهر تابستان محافظت بشه . گرمای زیاد میتونه باعث خشک شدن گیاه بشه بهتره در تابستان در مکانی سایه و خنک قرار داشته باشه و پاییز با خنک شدن هوا اونرو به مکان پرنورتری منتقل کنید . به خاکی با بافت متوسط نیاز داره و بهتره در ترکیب خاکش ، خاکباغچه و خاکبرگ و کود حیوانی کاملا پوسیده و کمی پیتماس وجود داشته باشه . اگه سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع آهن protect nature کلات آهن
۱۴۰۰-۰۸-۱۶ ۲۱:۴۲:۵۴

کاربر

ممنونم ازلطفتون یعنی هرس ۱ماه بعدازگلدهی انجام بشه یعنی اوایل تابستان ؟یااواسط تابستان انجام بشه؟وکوداهن باکلات اهن فرق میکنه یاهردوش یکیه؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۶ ۲۱:۴۸:۱۸

کاربر

بعدسوال دیگه که ازتون داشتم یعنی الان اگه کودسه بیست بدم گیاه روواردتنش میکنه ازبین میبره؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۶ ۲۱:۵۲:۴۹

کارشناس شماره ۱

پاییز و زمستون فصل سه بیست دادن نیست چون سه بیست باعث رشد برگی گیاه میشه و رشد برگی کاملیا بهار به بعد هستش و الان سه بیست ممکنه گیاه رو دچار تنش یا ریزش غنچه کنه . اما الان علاوه بر آهن ، بهش کود فسفر بالا هم میتونید بدید

۱۴۰۰-۰۸-۱۶ ۲۲:۳۲:۱۴

کاربر

ممنونم ازتون اما جواب سوال قبلی روندادیدببخشیدمن ایدسوالهای خیلی پیش پاافتاده ای میفتم امابرای تسلطم برگیاه مجبورم بپرسم ببخشید

۱۴۰۰-۰۸-۱۶ ۲۳:۱۸:۳۷

کارشناس شماره ۱

هرس بلافاصله بعد از اتمام گلدهی انجام بشه .شما میتونید از اواخر بهار تا اواسط تابستان هرس رو انجام بدید . بله کود سولفات آهن و کلات آهن و کود مایع آهن در بازار موجوده که کلات آهن برای کاملیا بسیار موثر تر هستش .

۱۴۰۰-۰۸-۱۷ ۲۲:۳۴:۵۷

کاربر

ممنونم‌ازراهنمایتون فرمودیدکودکلات آهن به گیاه کاملیابدم عکسشم براتون فرستادم کودکلات اهن که فرمودیدبایدچن درصدباشه؟فرمودیدعلاوه برکلات اهن کودفسفربالا بهش بدم اسم کودش کودفسفربالاهست یااسم دیگه ای داره؟وچن درصدبهش بودکودفسفربالا؟واینکه هردوروبخوام بدم هرکدوموچقدر؟وباهم بهشون بدم یاجاجدابدم؟مثلا الان کوداهن زدم کی بایدکودفسفربالابدم ؟وکی دوباره کودکلات اهن بدم یعنی زمانهاش به چه صورته؟وکودکلات اهن آهن وفسعربالاروتاکی ادامه بدم؟ممنون ازراهنمایتون

۱۴۰۰-۰۸-۱۸ ۱۵:۱۵:۰۹

کارشناس شماره ۱

لینک کودها رو براتون گزاشتم . کود فسفر بالا همون ۱۰-۵۲-۱۰هستش . بله باید بصورت جداگانه و با فاصله به گیاه داده بشه . هر دو هفته یکبار بهش کود بدید . یکبار آهن و یکبار فسفر بالا

۱۴۰۰-۰۸-۱۸ ۲۲:۵۲:۲۷

کاربر

ممنون ازراهنمایتون من کودکلات اهن وکودفسفربالارو بایدتاکی بهشون بدم تاچه زمانی؟کی دیگه به گیاه کاملیا کودکلات اهن وفسفربالاندم؟کودسه بیست روازکی شروع کنم به دادن وتاکی ادامه بدم؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۹ ۲۰:۵۰:۳۱

کارشناس شماره ۱

کود کلات آهن تا زمانی که گل داره بهش بدید بعداز گلدهی یکماه قطع کنید و زمانی که گیاه دوباره غنچه دار شد شروع کنید . فسفر بالا رو در زمستان قطع کنید . سه بیست از بهار تا اواخر تابستان داده شود .

۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۰۰:۰۳:۱۴

کاربر

سلام مجددعذرمیخوام ببخشیدمزاحم شدم من هم میخوام هم کودکلات اهن بدم هم فسفربالا وهم سه بیست به گیاه کاملیا البته باتوضیحات شما ولی نگفتین چندگرم دریک لیتراب بریزم بابت هرکدوم ازکودها؟درواقع مقدارشونفرمودین چقدر.واینکه من میتونم باتوجه به فصل بهارواینکه باتوجه به توضیحات شماباتوجه به فصل هرسه کودرومیتونم بهش بدم ولی ایامیتونم هفته اول کوداهن هفته دوم فسف بالاوهفته سوم سه بیست بدم؟ خاک شورنمیشه؟

۱۴۰۰-۱۲-۱۲ ۱۴:۴۴:۴۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر کود فسفر بالا نیاز نیست کلات آهن و سه بیست رو طبق دستوری که روی بسته ی کود ، درج شده بدید یکبار آهن بدید ، دو هفته بعد سه بیست وبه همین ترتیب ادامه بدید فقط در اواسط تابستان که گرما زیاده سه بیست رو قطع کنید

۱۴۰۰-۱۲-۱۲ ۲۳:۲۶:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@