پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهدی

تعداد سوال: ۱

پژمرده شدن آنتریوم ویژه

تعداد بازدید ۳۴۷

سلام وقت بخیر ببخشید گیاهی دارم که بنظرم به خاطر تعویض گلدان و یا آب دهی بیش از حد پژمرده شده آیا راهی هست که جلوگیری کنم از ازبین رفتن آن مثلا بذارم داخل ظرف آب چکار کنم عاشق آنتریوم هستم و هرچی می خرم از بین میره در ضمن در شهر جنوبی هستم و آب و هوای خشک داریم و نگهداری زیر پاسیو هست ممنون

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۷ ۱۶:۰۵:۳۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر آنتوریوم گیاهی رطوبت دوست هستش و کمبود رطوبت باعث خشکی برگها میشه . لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری تون به چه صورته و خاک گلدان غیر از پرلیت چه ترکیباتی داره ؟ در مورد نحوه ی رطوبترسانی تون هم توضیح بدید لطفا ؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۷ ۲۲:۳۷:۴۹

مهدی

رطوبت با غبار پاشی و خاک هم پرلیت و کود برگ جزیی

۱۴۰۰-۰۸-۱۷ ۲۲:۴۳:۲۳

مهدی

در ضمن من ریشه های خراب پوسیده شده را چیدم و ساقه ها را و گلدان را با خاک جدید که اکثرا پرلیت هست عوض نمودم

۱۴۰۰-۰۸-۱۸ ۰۵:۱۵:۲۰

کارشناس شماره ۱

پرلیت نباید مقدارش زیاد باشه . اگه میخواهید از کوکوپیت و پرلیت استفاده کنید باید مقدارش به نسبت مساوی باشه .یا اینکه میتونید از خاکبرگ یا خاک سبک ، برای گلدان استفاده کنید . اگه میخواین گیاه یه کم سرحال تر بشه میتونید مدتی تو آب نگهش دارید . اب را هرروز یا یک روز درمیان تعویض کنید و یک تکه زغال در آب بیاندازید . برای رطوبت رسانی هم از روش جزیره استفاده کنید تا رطوبت بصورت یکنواخت تامین بشه . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتون هستم

۱۴۰۰-۰۸-۱۸ ۲۲:۵۹:۱۲

مهدی

ببخشید درآب مشکلی نداره و له (خراب )نمیشه و تا کجای گل درون آب باشه

۱۴۰۰-۰۸-۱۸ ۲۳:۲۸:۱۳

کارشناس شماره ۱

نه خراب نمیشه فقط جای گلدونش زیاد گرم نباشه که اب حالت لزج پیدا کنه چون در اینصورت ممکنه حالت لهیدگی پیدا کنه . البته نگهداری در اب الزامی نیست و میتونید خاکش رو اصلاح کنید و در خاک ازش نگهداری کنید .

۱۴۰۰-۰۸-۱۹ ۱۸:۵۴:۴۵

مهدی

سلام ببخشید آیا میشه برگ آنتریوم را جهت ریشه زدن درآب قرار داد و من آنتریوم پژمرده شده را در آب طبق دستور شما قرار دادم خدارا شکر برگشت و هر روز آبش را عوض می کنم وبرای کاشت در گلدان چه خاکی استف

۱۴۰۰-۰۸-۲۴ ۰۷:۵۸:۲۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . برگ اکثر گیاهان در اب ممکنه ریشه دار بشه اما سیر طبیعی رشد رو نمیتونن داشته باشن . برای تکثیر آنتوریوم باید یا از طریق قلمه ی ساقه یا از طریق جداسازی پاجوش اقدام کنید . خاکش هم خاکبرگ سبک باشه خوبه . لطفا یه عکس از گیاه ارسال کنید تا ببینیم در حال حاضر چه وضعیتی داره . در تصویری که ارسال میکنید هم خود گیاه و هم ریشه های داخل آب مشخص باشن . متشکرم

۱۴۰۰-۰۸-۲۴ ۲۳:۱۰:۲۵

مهدی

سلام صبح بخیر این عکس از آنتریوم هاست شرمنده ببینید در گلدان بکارم یا آب و هر روز آب را کامل عوض می کنم در ضمن از آب شیرین کن استفاده می کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۵ ۰۸:۰۳:۱۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .بله میتونید به خاک منتقل کنید .فقط چند نکته رو انجام بدید . 1- تمام پوسته های قهوه ای رنگِ اطراف ریشه رو به آرومی و بدون آسیب زدنم به ریشه جدا کنید . 2- اگه قسمت کوچکی از انتهای ساقه که در آب قرار داره کمی نرم شده اون قسمت را هم جدا کنید . 3-گلدانِ کوچک و متناسب با حجم ریشه , برای گیاه انتخاب کنید و از خاک مرغوب استفاده کنید . 4- بعد از کاشت گیاه را سیراب کنید و گلدان را روی جزیره قرار بدید . داخل زیرگلدانی را از سنگریزه پر کنید و در آن آب بریزید بعد گلدان را روی سنگریزه ها قرار بدید به طوری که ته گلدان با آبِ داخل زیرگلدانی تماس نداشته باشه وآب فقط در زیرِ سنگریزه ها باشه .با این روش رطوبت گیاه بصورت یکنواخت تامین میشود .

۱۴۰۰-۰۸-۲۵ ۱۰:۲۴:۳۰

مهدی

سلام و خدا قوت ببخشید از این خاک ها میتونم استفاده کنم چقدر، پرلیت و خرد شده برگ درخت نخل (درون گلخونه برای نشاء استفاده میشه )

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۵ ۱۱:۲۸:۳۲

کارشناس شماره ۱

بله میتونید به نسبت مساوی استفاده کنید . اما بعد زهکشی خاک رو با ریختن اب روی خاک چک کنید بعد گیاه رو توش بکارید . یعنی اول خاک رو آماده کنید و تو گلدون بریزید بعد روش اب بریزید ببینید خوب پایین میره و در خاک نفوذ میکنه یا نه ؟ اگه خوب بود میتونید از این خاک استفاده کنید اما اگه خاک سنگین بود یه کم پرلیت بهش اضافه کنید

۱۴۰۰-۰۸-۲۵ ۲۳:۵۱:۴۷

مهدی

سلام من طبق دستور شما گیاه را کاشتم بجای سنگریزه زیر گلدان پرلیت ریختم ،آب تصفیه شده هم دادم ،کی دیگه آب بدم و کار خاصی انجام بدم ممنون از زحمات شما ،خداوند به شما و خانواده سلامتی و طول عمر با برکت بده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۶ ۱۲:۲۸:۱۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . تو دوتا گلدونِ جداگانه کاشتید ؟ ابیاری بعدی رو زمانی انجام بدید که خاک گلدون نسبتا رطوبتش کم شده باشه . براش جزیره هم بسازید چون ریشه های گیاه زیاد نبوده بهتر بود همه رو یکجا و در گلدان کوچکتر میکاشتید اینطوری کنترل آبیاری براتون راحت تر بود .

۱۴۰۰-۰۸-۲۶ ۲۲:۱۵:۱۳

مهدی

سلام داخل گلدون کوچک و جدا کاشتم و آبیاری میذارم تا سطح خاک خشک بشه بعد آب بهشون میدم و منظورتون از جزیره همون سنگریزه زیر گلدان و همراه آب نیست؟ چون می ترسم خراب بشن جدا کاشتم تا همگی با هم خراب نشن

۱۴۰۰-۰۸-۲۷ ۰۰:۵۳:۵۴

کارشناس شماره ۱

بله منظورم از جزیره همون سنگریزه و اب تو زیر گلدانی هستش مراقب آبیاری اش باشید تا دوباره دچار سوختگی نشه

۱۴۰۰-۰۸-۲۷ ۲۲:۰۰:۴۷

مهدی

ببخشید الان که فصل زمستان هست چند روزی یکبار آب بهش بدم و غبار پاشی چطور ، آیا نیاز به مراقبت خاصی هست ممنون و متشکر

۱۴۰۰-۰۸-۲۷ ۲۳:۰۹:۰۴

کارشناس شماره ۱

براش جزیره حتما بسازید . آبیاری باید زمانی انجام بشه که خاک گلدون کمی خشک شده باشه . یکبار بهش کود فسفر بالا بدید . اما دیگه ندید تا اوایل بهار . از اوایل بهار هر دو هفته یکبار و به تناوب بهش کود فسفر بالا و سه بیست و گاهی اوقات پتاس بالا بدید .

۱۴۰۰-۰۸-۲۸ ۱۲:۳۰:۴۸

مهدی

چون آب داخل خاک و گلدون نمیمونه خیلی زود سطح خاک خشک میشه چون بعد از دو روز گلدونهای کوچک خاک اونا خشک شدن تا بخواد گیاه برگرده دو یا سه روز یکبار بهش آب بدم یا دیرتر آبش بدم

۱۴۰۰-۰۸-۲۸ ۱۳:۲۵:۳۲

کارشناس شماره ۱

بهتره با سیخ چوبی خشکی خاک رو تست کنید بعد بهش اب بدید . برای آبیاری گیاهان نمیشه زمان و روز تعیین کرد ملاک خشک بودن نسبی خاک گلدون هستش .

۱۴۰۰-۰۸-۲۸ ۱۶:۱۳:۴۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@