پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهناز مسائلی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن و ریختن ویژه

تعداد بازدید ۲۴۷

باسلام خدا قوت درختچه بنسای من در تابستان افت تارعنکبوتی پیدا کرد که سر شاخه ها را در گیر کردمن توی گوگل سرچ کردم زده بود سرشاخه هاراباشامپو بچه بشویید من این کار انجام دادم بدون اینکه به خاک شامپو برسد بهتر شد ودوبار دیگه هم بافاصله شستشو راانجام دادم خوب شد ویه تقویتی بنسای هم خریدم ودرهفته دوروزمیدادم یه کم برگ جدید داد ولی یه دفعه دیدم آن برگهای جدید ریخت و برگهای قبلی هم درحال ریزش خاک گلدون را عوض کردم که دیدم یه قسمت از تنه پوک شده وخاک آن هم پر از کرم باغچه ان قسمت راکه پوک شده بود راتخلیه کردم ودر گلدان وخاک مخصوص کوکوپیت رااضافه کردم الان سه هفته هست که یه باره برگ هایش ریزش شدید داره از شما راهنمایی میخوام ممنون میشم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۷ ۲۲:۵۳:۴۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . الان خاک گلدان فقط کوکوپیت هستش ؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۸ ۰۸:۰۹:۲۰

مهناز مسائلی

سلام وقت به خیر من این گلدان راشش ساله دارم.به خاک اولیه آن هر چهار ماه یه کم کوکوپیت اضافه میکنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۸ ۱۲:۵۲:۳۳

مهناز مسائلی

سلام وقت به خیر من این گلدان راشش ساله دارم.به خاک اولیه آن هر چهار ماه یه کم کوکوپیت اضافه میکنم وشرایط نور آنهم نور غیر مستقیم ودمای معمولی پذیرایی چون روی اپن هست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۸ ۱۳:۰۶:۵۱

کارشناس شماره ۱

لطفا گلدان را به کنار پنجره ی نورگیر منتقل کنید . کوکوپیت خالی برای این گیاه مناسب نیست و باعث رطوبت بیشت از حد در خاک میشه . اگه در این سالها خاک اصلا تعویض نشده بهتره خاک گلدان را تعویض کنید .

۱۴۰۰-۰۸-۱۸ ۲۳:۱۳:۴۹

مهناز مسائلی

سلام خاک آن بایدچه نوع باشه خاک برگ یا خاک باغچه یاماسه‌ ای لطفا راهنمایی کنید

۱۴۰۰-۰۸-۱۹ ۰۰:۳۳:۴۵

کارشناس شماره ۱

خاکهای آماده که مخصوص بونسای هستند براش مناسبه . خاکش نه زیاد سبک باشه و نه زیاد سنگین . بافتی متوسط داشته باشه براش مناسبه .

۱۴۰۰-۰۸-۱۹ ۱۹:۰۴:۰۲

مهناز مسائلی

ممنون از راهنمایی شما

۱۴۰۰-۰۸-۱۹ ۱۹:۴۷:۰۴

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۰۰:۰۴:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@