پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مرتضی حدادی

تعداد سوال: ۱

زرد و لوله شدن برگ یوکا ویژه

تعداد بازدید ۲۱۴۵

با سلام و روز بخیر. چند روزی هست که تعدادی از برگهای گیاه یوکا شروع به زرد شدن کردند و تعدادی هم لوله (به سمت زیر) شده اند. گلدان کنار پنجره جنوبی طبقه 5 (ساختمان شمالی) هست و به نظرم نور خیلی خوبی داره. حدود شش ماه هست که خریداری کردم و در این مدت هیچگونه کودی هم داده نشده. البته چند روز اخیر با توجه به سرد بودن محیط مجبور بودم که از اسپیلت استفاده کنم که تقریبا نزدیک گیاه هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۸ ۰۹:۴۸:۱۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر پشت برگ هارو ببینید دونه های سیاه یاسفید و‌تارعنکبوت مشاهده می کنید؟ و‌چندروز یکبار بهش آب میدید؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۸ ۱۲:۳۴:۰۷

مرتضی حدادی

پشت برگ ها اثری از هیچ موردی نیست و هر دو روز یکبار آبیاری میشه. به نظر برگها ایستایی ندارند. عکس جدید هم الصاق کردم شاید بهتر وضعیت رو نشون بده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۸ ۱۷:۰۲:۰۴

کارشناس شماره ۲

بله خیلی خوب که عکس گلدون هم ارسال کردید چند روز یکبار بهش آب میدید و آیا آب اضافی از،زیر گلدون خارج میشه؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۸ ۲۲:۳۳:۳۲

مرتضی حدادی

دو روز یکبار ابیاری میشه. البته نه با حجم خیلی زیاد. ای از زیر گلدان به راحتی خارج میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۸ ۲۲:۳۷:۴۴

کارشناس شماره ۲

روی برگ ها دست بکشید ببینید پوشش پودری و‌خاکستری میبینید؟ و بهتره توی این فصل برای آبیاری زمان مشخص نکنید وخشک شدن سطح خاک رو ملاک قرار بدید هرزمان حدود یک سوم ارتفاع خاک خشک سد ابیاری کنید و در هرابیاری گیاه رو سیراب کنید تا اندازه ای که چندقطره آب از زیرگلدون خارج بشه

۱۴۰۰-۰۸-۱۹ ۱۲:۴۲:۰۳

مرتضی حدادی

روی برگ‌ها گرد و غبار هست و پوشش غیرعادی مشاهده نکردم. این گیاه در مدت شش ماه که خریداری شده اصلا با کود تغذیه نشده. این نمیتونه نشکل باشه

۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۲۲:۰۲:۲۰

کارشناس شماره ۲

قبل از توصیه کود حتما نیاز بود از نظر افات و بیماری بررسی بشه چون تا زمانی مه گیاه بیمار هست کوددهی اثر معکوس داره ولی الان باتوجه به نکاتی که گفتید اثارافت یاقارچ سفیدک مشاهده نمیشه سه ماه یکبار بهش اسید هیومیک بدید و‌دوماه یکبار کوداهن در این فصل بهتره جهت جلوگیری تنش ماهی یکبار هم جلبک دریایی بدید و جهت پیشگیری بیماری قارچی خصوصا سفیدک که از بیماری های شایع یوکا هست سه ماه یکبار گیاه رو با قارچکش این کنید برای ابیاری حتما به خشکی ارتفاع خاک دقت کنید و تهویه محیط خوب باشه اگر سوال بود بفرمایید در خدمتتون هستم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع آهن protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide) کود ارگانیک جلبک دریایی
۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۰۱:۰۷:۰۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@