پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

یلدا حداد

تعداد سوال: ۱

گلدان بنسای من بسیار ضعیف شده ویژه

تعداد بازدید ۲۹۰

با سلام ، گلدون بن سای من انگار داره خشک میشه برگها ریخته و یک شاخه برگ داره و اینکه من به مدت ۳ ماه سپردم گلفروشی ولی بعد از تحویل گرفتن هیچ تغییری در شرایط بنسای من ایجاد نشده ... خیلی نگران و ناراحت هستم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید . سپاس

۱۴۰۰-۰۸-۱۸ ۱۱:۴۰:۳۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاهتون رو ارسال میفرمایید

۱۴۰۰-۰۸-۱۸ ۱۲:۳۳:۰۷

یلدا حداد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۹ ۰۹:۲۳:۴۷

یلدا حداد

تعداد ۵ تصویر ادسال شد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۹ ۰۹:۲۶:۴۴

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۹ ۱۲:۵۹:۴۱

کارشناس شماره ۲

بله عکس هاتون دریافت شد لطفا برگ هارو چک‌کنید تارعنکبوت یادونه های ریزسیاه پشت برگ میبینید؟ و چندروز یکبار به گیاهتون آب میدید و‌محل قرارگیری گلدونتون چقدر با نور فاصله داره؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۹ ۱۳:۰۱:۴۰

یلدا حداد

تار عنکبوت نداره ، پشت برگها دونه های ریز مشکی هست ، فاصله گلدون تا پنجره ۲ متر هستش

۱۴۰۰-۰۸-۱۹ ۱۳:۰۵:۵۴

کارشناس شماره ۲

بله اون دونه ها افت کنه هست که با تغذیه از،گیاهتون باعث ضعیف شدن گیاه میشه برای کنترلش از سم کنه کش ابامکتین استفاده کنید سم پاشی درفضای باز و همراه ماسک و طبق دستور توصیه شده روی بسته انجام بشه بعد از طی کردن دوره درمان گیاه رو با اسید هیومیک کودمخصوص بونسای و جلبک دریایی تقویت کنید اسید هیومیک سه ماه یکبار کودبونسای ۲۰ روزیکبار جلبک دریایی ماهی یکبار

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود بونسای protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature کود ارگانیک جلبک دریایی
۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۰۱:۰۹:۳۸

یلدا حداد

بن سای در کنار گلدون‌های دیگه هستش ممکن به گلدونای دیگه آسیب بزنه؟ با استفاده از این کود ها چه مدت طول میکشه بن سای من اکی بشه ؟ شاخه های خشک شده مجدد رشد میکنن ؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۰۳:۰۳:۲۴

کارشناس شماره ۲

بله حتما گلدون های کناری هم یک دور سم پاشی بشن و بهتره گلدون تا درمان کامل قرنطینه باشه ببینید الان چون فصل رشد گیاه نیست کلا برگدهی کمترمیشه ولی با طی کردن روند درمان و بعدش تقویت گیاهتون کم کم گیاه جون میگیره برای برگدهی شاخه هایی که کامل خشک باشند و با جداکردن قسمتی ازشون بافت زنده نبینید دیگه جوونه نمیده

۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۲۳:۲۵:۲۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@