پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه تیموری

تعداد سوال: ۱

قهوه ایی شدن برگ شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۳۸۴

سلام وقت بخیر،من ن یه گلدون شفلرا دارم که خیلی شاداب بود ۱۰ روز رفتم مسافرت برگشتم دیدم برگهاش قهوه آیی شدن و از ساقه جدا میشن البته تو این ۱۰ روز هوا یک دفعه سرد شد،گلدونمم پشت پنجره نبود توی حال بود گفتم شاید نورش کم باشه آوردم گذاشتم پشت پنجره، هر روز تعداد برگ بیشتری داره قهوه آیی میشه

۱۴۰۰-۰۸-۱۹ ۱۱:۲۵:۴۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیقتر عکس گیاهتون رو ارسال میفرمایید

۱۴۰۰-۰۸-۱۹ ۱۲:۳۹:۵۰

فاطمه تیموری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۹ ۱۲:۴۴:۵۶

کارشناس شماره ۲

ممنون پشت برگ ها تارعنکبوت هم وجودداره؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۱۲:۰۵:۴۶

فاطمه تیموری

نه اصلا

۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۱۲:۰۹:۱۸

کارشناس شماره ۲

اگر اثاری از افت مثل تارعنکبوت و برجستگی سفید و قهوه ای یاچسبناک بودن برگ مشاهده نمیکنید این قهوه ای شدن دراثر تنش دمایی اتفاق افتاده و مراقب باشید ساعات ظهر نور مستقیم به برک ها نخوره ابیاری منظم و هرزمان یک سوم خاک خشک بودانجام بشه و برگ هاش قهوه ای رو جدا کنید و قسمت جداشده یک دور قارچکش اسپری کنید برای کمک به رفع تنش وارد شده اسید هیومیک سه ماه یکبار ماهی یکبار امینو اسید و ماهی یکبار جلبک دریایی استفاده کنید کودها بافاصله یک هفته ازهم استفاده بشه و نتیجه تغییرات رو از همین تاپیک طی ده روز اینده اطلاع بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature کود ارگانیک جلبک دریایی کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۰۱:۱۳:۰۱

فاطمه تیموری

سلام وقت بخیر متاسفانه با وجود استفاده از قارچ کش و همه ی کودهایی که فرموده بودید حال گلم کماکان همون‌طور هست و باز هم برگهاش قهوه ای شدن و در حال ریختن هستن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۲ ۰۸:۱۵:۴۰

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر وقتی با کوددهی هم بهتر نشده مشخصه تنش سرمایی وارد شده خیلی بهش اسیب زده یک تکه از بالای ساقه جدا کنید ببینید داخل بافت ساقه زنده هست؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۲ ۱۲:۱۴:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@