پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

رمینا ذوالقدر

تعداد سوال: ۱

برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۳۰۸

سلام وقت بخیر. من به تازگی گلدان برگ انجیری هدیه گرفتم.دیدم چند تا از ساقه هاش ریشه های هوایی خارج از خاک داره ، از زیر گره با تیغ تمیز و تیز بریدم و ساقه جدید رو با ریشه و دو تا برگش تو گلدان جدید کاشتم.کار درستی کردم؟بازم ریشه های هوایی داره میتونم ببرم و جداگانه بکارم؟؟ یه سوال دیگه هم دارم ، یه سری دون دون های سفید روی برگهاست.با مخلوط آب و چند قطره شیر و دستمال تمیز کردم چندبار برگهارو اما بازم دون دونای سفید هست.از کجا مطمئن بشم شپشکه یا نه؟و اگر هست چه طور درمانش کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید🙏🌹

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۹ ۲۲:۵۵:۵۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . بهترین زمان برای تکثیر برگ انجیری فصل رشد یعنی بهار و تابستان هستش . بهتره فعلا دیگه ازش قلمه نگیرید . دونه های سفید حالت پنبه ای دارند ؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۰۰:۱۳:۲۳

رمینا ذوالقدر

تعداد سوال: ۱

راستش دون دون های خیلی ریزی هستن ، تشخیص پنبه ای بودن یا نبودنشون سخته!!:( با ریشه های هوایی چه کار کنم؟ببرون خاک باشن خشک نمیشن؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۰۰:۲۰:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

فعلا اون دونه های سفید رو پاک کنید . چون باید پنبه ای بودن یا خشک بودن اونها مشخص باشه . اگه پنبه ای و نرم باشه شپشک اردآلوده اما اگه خشک باشه ممکنه بعلت رسوب املاح آب یا عوامل دیگه ای باشه . اگه بتونید یک تصویر واضح از لکه و از فاصله ی نزدیک بگیرید دقیقتر میشه تشخیص داد . اما در مورد ریشه های هوایی ، تا زمانی که کوتاه هستند میتونید در زمان غبارپاشی روی گیاه ، ریشه ها رو هم مرطوب کنید اما هر چه ریشه ها بلندتر میشن اونها رو به سمت خاکِ گلدون هدایت کنید تا به مرور در خاک فرو برن . هیچوقت ریشه های هوایی رو قطع نکنید چون در رساندن رطوبت و مواد غذایی به گیاه نقش موثری دارند .

۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۱۸:۵۰:۱۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@