پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

باصری

تعداد سوال: ۱

فیکوس لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۳۵۲

سلام.فیکوس من چند روز هست که برگاش حالت سوختگی پیدا کرده و‌دیشب دیدم که برگاش به سمت پایین افتادن و دارن شل می شن

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۱۱:۴۴:۵۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاهتون قارچی شده که نیاز به اسپری قارچکش برپایه مس مثل کوپرکسی کلرایدیا بردوفیکس داره و کمی هم داخل اب ابیاری به گیاه بدید سه بار به فاصله ۸ روز سم پاشی کنید و با مایید چندروز یکبار به گیاهتون آب میدید؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۱۲:۰۲:۴۸

باصری

هفته ای یکبار بهش آب میدم

۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۱۲:۰۵:۱۱

باصری

قارچ‌کش رو از کجا تهیه کنم؟ احیا میشه یا از بین میره؟ جاش رو هم عوض بکنم؟پنجره شمالی دارم.اینجا قرارش بدم بهتره به نظرتون ؟ و اینکه قارچش به بقیه گیاها هم سرایت می کنه؟جداش کنم از بقیه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۱۲:۰۹:۳۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

بله گیاهی که دچار بیماری قارچی یاافت میشه حتما باید از بقیه گیاهان جدا بشه چون قابلیت سرایت دارند بهتره قارچکش مسی مثل بردوفیکس تهیه کنید فعلا موجود نداریم در سایت و از خدمات کشاورزی ها میتونید تهیه کنید طبق دستور توصیه شده روی بسته سم پاشی کنید برندهای مختلف دستور مصرف متفاوت دارند و هم به برگ اسپری کنید هم دراب ابیاری بدید برای کنترل و پیشگیری این حالت غبارپاشی نکنید و برای تامین رطوبتش از دستگاه بخور سرد استفاده کنید نور غیرمستقیم و‌خوب نیازداره و تهویه بالا. برای ابیاری هرزمان حدود یک سوم ارتفاع خاک گلدون خشک بود ابیاری کنید و در هرابیاری تااندازه ای اب بدید که چند قطره آب اززیر گلدون خارج بشه اگر سوال بود بفرمایید

۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۰۱:۱۷:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@