پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهره

تعداد سوال: ۵

زرد شدن‌یا سیز کمرنگ شدن دو برگ بابا آدم بعد از چهار پنج روز از خرید و تعویض گلدان ویژه

تعداد بازدید ۱۵۲۴

علت از نور است یا ابیاری یا تعویض مکان و گلدان

۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۱۷:۱۳:۲۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر کمبود نور و افراط و تفریط در آبیاری و تنشِ حاصل از جابجایی میتونه باعث بروز این علت شده باشه . لطفا عکس گیاه رو ارسال کنید و نحوه ی ابیاری تون رو هم بفرمایید ؟ متشکرم

۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۰۲:۰۴:۱۰

زهره

زیر گلدون جزیره درست کردم از اول هفته گذشته که خریدم و گلدونش عوض کردم فقط یکبار ابیاری کردم با humid acid

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۱۵:۳۹:۲۹

کارشناس شماره ۱

آیا زمانی که آبیاری ِ خاک را با هیومیک اسید , انجام دادید , خاک گلدون خشک بود ؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۲۳:۳۶:۵۳

زهره

چون خاک گلدان کلا تعویض شد ولی مقداری خاک اطراف خود ریشه چسبیده بود که بدلیل آسیب نرساندن به ریشه از آن جدا نکردیم بقیه گلدان را با خاک جدید پر کردیم

۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۰۰:۳۱:۴۳

کارشناس شماره ۱

پس خاک خشک بوده . و گیاه نسبت به دوزِ هیومیک اسید واکنش نشون داده . به چه علت خاک گلدان را تعویض کردید آیا الان خاک گلدان سبک هستش ؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۱۰:۵۳:۲۲

زهره

سلام مجدد گیاه من دو تا برگ جدید داده ولی این برگاش بزرگ و سبز نشدن و اینکه دو برگ دیگه هم همونطوری زرد و شل شدن و مجبور شدم از ساقه جداشدن کنم پنجره باز می گذارم برای تهویه دستگاه بخور سرد هم برای رطوبت گذاشتم زیرش هم جزیره درست کردم اتاق هم نور داره نمیدونم باید چکار کنم و مشکل از چیه؟ ابیاری چند وقت یکبار انجام بدم باید رو برگاش مه پاشی کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۵:۳۴:۴۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر علت ریز شدن برگهای جدید کمبود مواد غذایی یا نور کم هستش . بابا آدم به نور زیاد نیاز داره و باید کنار پنجره ی جنوبی باشه . زردی برگها از پایین به صورت یک به یک طبیعیه چون در نهایت گیاه به گیاهی تنه دار تبدیل میشه . به گیاه نور بیشتری برسونید و یکبار بهش کود فسفر و پتاس بالا بدید . آبیاری رو زمانی که خاک نسبتا خشکه انجام بدید و براش جزیره بسازید . با ساخت جزیره نیازی به غبارپاشی و دستگاه بخور نداره فقط هر چند وقت یکبار برگها رو تمیز کنید تا گردو غبار روی برگها نشینه .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36
۱۴۰۰-۰۹-۱۱ ۰۱:۳۴:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@