پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ستاره سجادی

تعداد سوال: ۱

لکه های قهوه ای روی برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۶۷۷

سلام من یک ماه پیش برگ انجیری خریدم وقتی اوردم خونه خاکش و گلدونش رو عوض کردم و اب و ۲۰۲۰۲۰ در حد سیراب شدن بهش دادم بعد از اون دو تا از برگهاش زرد شد و بعضی از برگهاشم حالت لک های سوختگی پیدا کرده و کلا حالت پژمردگی داره میشه و اصلا برگ جدید نداده هر وقت هم سطح اب خشک ۵ سانت خشک میشه از زیر گلدون بهش اب دادم نورش هم خوبه داخل خونه هست یه سری سوسکای ریز سیاه هم دیدم توی خونه که نمیدونم از کدوم گیاهه چون یوکا مرداب و سانسوریا هم دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۱۱:۴۸:۲۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر منظورتون از آب دادن از زیرگلدون یعنی پرکردن زیرگلدونی؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۱۳:۳۱:۴۶

ستاره سجادی

بله چون به من گفتن از زیر گلدون اب بده نه مستقیم از رو خاک

۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۱۳:۳۵:۵۰

کارشناس شماره ۲

خب این روش درست نبست دقیقا باعث پوسیدگی ریشه و‌گسترش بیماری قارچی شده روی برگ ها غبار پاشی هم می کنید؟ الان برگ دچار بیماری قارچی شده که در مرحله اول گیاهتون رو از بقیه گیاهان جداکنید تا درمان کامل و بعد سه بار به فاصله حدود ۷ روز قارچکش بر پایه مس مثل بردوفیکس تهیه کنید و روی برگ ها اسپری کنید تا لکه ها متوقف بشن و‌گسترش پیدا نکنند برای ابیاری شما خشکی سطح خاک رو‌ملاک قرار بدید و هرزمان حدود یک سوم ارتفاع خاک گلدون خشک بود گیاه رو ابیاری کنید و تا اندازه ای اب بدید که چند قطره از زیرگلدون خارج بشه و اون روش پرکردن زیرگلدونی باید به شکل ساخت جزیره باشه یعنی داخل زیرگلدونی سنگریره قراربدید و گلدون رو روی سنگ ها قرار بدید تا نصف ارتفاع سنگ ها آب بریزید مراقب هم باشید اب با انتخاب گلدون در تماس نباشه با تبخیر آب زیر گلدونی رطوبت مورد نیاز گیاه تامین میشه ولی آبیاری جدا هست که از بالا و سطح خاک انجام میشه

۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۲۳:۳۰:۲۵

ستاره سجادی

ممنون از راهنماییتون گیاه اطرافشم هم لازمش هست ضد قارچ بزنم؟ چون حالت زردی پیدا کرده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۱۱:۴۹:۱۶

ستاره سجادی

میزان ترکیب بردوفیکس و مقداری که باید از ترکیبشون به گیاه بزنم چقدر باید باشه؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۱۱:۵۳:۰۶

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله به همه گیاه اسپری کنید البته طبق دوز گفته شده روی بسته دوز مصرفی بردوفیکس بسته به برندهای مختلف متفاوته و لازمه حتما بعد از تهیه برچسب پشت بسته رو مطالعه کنید بعضی برندها سه سی سی در یک لیتر و گاهی ۵ سی سی در یک لیتر هست حتما از محل خریداری شده مقدار استفاده رو بپرسید

۱۴۰۰-۰۸-۲۳ ۰۰:۲۱:۰۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@