پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مونا مسرت

تعداد سوال: ۸

زرد شدن برگ تکثیر شده سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۴۲۳

سلام.‌بعد از ریشه زایی و زدن جوانه های کوچک از چند برگ سانسوریا در آب، اونهارو به خاک مخصوص با عنوان بستر کشت منتقل کردم.تا مدتها حالشون خوب بود اماالان برگهای "مادری" دوتا از گلدون ها زرد شدن و این پروسه درحال پیشرفت هست.برای ابیاری چندسانت سطح خاک رو چک میکردم هروقت خشک بود ابیاری میکردم تا کمی اب اززیر گلدونشون خالی میشد.پشت پنجره هم گذاشتم که نورغیرمستقیم ازپشت پرده توری بهشون میخوره.علت زرد شدن دوتابرگ اصلی چیه ؟ ابیاری زیاد بوده؟ الان جوانه هایی که ازاین دوتا برگ‌اصلی روییدن درمعرض خطر هستن؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۱۷:۰۷:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . معمولا قلمه ای که جوانه دار شده باشه به مرور از بین میره چون جوانه از این قلمه تغذیه میکنه . اما چون جوانه گیاه شما خیلی کوچیک هستش و برگ مادر زودتر داره روند زرد شدن رو طی میکنه , سعی کنید آبیاری را کنترل کنید تا جوانه دچار پوسیدگی نشه . میتونید جوانه را هر دو هفته یکلار تا اواخر پاییز با کود فسفر بالا تغذیه کنید تا ریشه هاش توسعه ی بیشتری پیدا کنند و قویتر بشه . برگ مادر را بعد از خراب شدن کامل , از خاک جدا کنید . البته تا زمانی که به جوانه چسبیده , اونرو به زور جدا نکنید . زمانی اینکارو انجام بدید که به راحتی از خاک خارج بشه .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10
۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۲۳:۵۴:۳۵

مونا مسرت

تعداد سوال: ۸

مثل همیشه ممنون از راهنماییتون. این کود رو ازکافه گلدون خریداری کردم. فقط یک سوال مهم. ازاین به بعد برای کنترل ابیاری فقط از اسپری استفاده کنم و روی سطح خاک با اسپری ابیاری کنم کافیه ؟ یا مثل همیشه ابیاری کامل انجام بدم که از ته گلدون اب زیادی یه کم خارج بشه؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۲۳:۵۹:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

بهتره بین دو آبیاری اجازه بدید عمق بیشتری از خاک خشک بشه بعد آبیاری رو انجام بدید چون هنوز برگ مادر زنده هستش باید به ریشه ی اون هم آب برسه و اگه آبیاری رو کم انجام بدید برگ مادر زودتر از بین میره . بهتره اجازه بدید از بین رفتنِ برگ مادر ,روندی طبیعی داشته باشه و آبیاری رو فعلا به همان اندازه انجام بدید .

۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۰۰:۱۳:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@