پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الارا سالاری

تعداد سوال: ۱

بیماری گل بونسای ویژه

تعداد بازدید ۳۰۸

به صورت یک دفعه برگهای گیاهم شروع به کم رنگ شدن کردن سبز خیلی کمرنگ رو به زرد شدن و چندتا از برگاش خشک شدن و ریختن

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۲۲:۲۹:۵۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی مراقبت از گیاهتون به چه صورت هستش از نظر نور و آبیاری و کوددهی ؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۲۳:۵۵:۵۰

الارا سالاری

۱۰روزی یک بار آب میدم از نظر نور پشت پنجره بوده الان ۲ماه جاشو عوض کردم ی مقدار نورش کمتر شده الان نگاه کردم دیدم تمام برگهاش حالت تار عنکبوت گرفته قبلا ماهی دوبار برگهاشو تمیز میکردم الان چند ماه وقت نکردم

۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۰۰:۰۰:۲۹

کارشناس شماره ۱

گیاه دچار آفت شده . لطفا گلدان را در کنار پنجره ی نورگیر قرار بدید وزیر و روی برگها رو با دستمال نمدار تمیز کنید . گاهی اوقات روی برگها آب اسپری کنید تا دوباره دچار آفت نشه . میتونید برگهای آسیب دیده را جدا کنید چون به حالت اول برنمیگردند . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .آیا به گیاه کود هم میدید ؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۰۰:۱۶:۵۹

الارا سالاری

بله دقیق اسم کودها یادم نیست محلول در آب هست یکی که هر دوماه به خاکش اضافه میکنم یکی هم با خاک گلدون قاطی میکنم هر جهار ماه یکبار پس الان برگاشو فقط پاک کنم و تمام برگهای رنگ و رو رفتشو بچینم

۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۰۰:۵۶:۲۶

کارشناس شماره ۱

بله فعلا اینکار و انجام بدید و کوددهی رو متوقف کنید . به گیاه نور بیشتری برسونید و آبیاری را منظم و به موقع و به اندازه ی کافی انجام بدید . کمی هم سطح خاک رو با سیخک زدن زیرو رو کنید .با ما از طریق همین تاپیک در ارتباط باشید و وضعیت گیاه رو اطلاع بدید . ممکنه تا مدتی , کمی ریزش برگ داشته باشه که این با شرایط فعلی طبیعیه و نگران کننده نیست میتونید از روی برچسب کود برام عکس بفرستید که ببینیم چه عناصری داره ؟ و اینکه آیا تنه ی گیاه سفت و محکمه یا در حال نرم شدن هستش ؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۱۰:۵۸:۱۸

الارا سالاری

تنه محکم هست برگهای گیاه رو چیدم فعلا که چیزی رخ نداده اگه میشه بگید چه مراقبتی از گیاه بکنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۷ ۲۱:۱۱:۱۲

کارشناس شماره ۱

فعلا کنار پنجره ی نورگیر بزارید و هرزمان خاکش خشک بود بهش اب بدید . سعی کنید نور کافی بهش برسه تا زودتر برگدهی رو شروع کنه. روز های آفتابی پنجره را باز کنید تا هوای تازه بهش برسه

۱۴۰۰-۰۸-۲۷ ۲۲:۰۲:۴۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@