پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

حسین

تعداد سوال: ۱

جوانه سانسکریت سبز ویژه

تعداد بازدید ۴۰۸

سلام وقت بخیر.من گلدان سانسکریت سبز معمولی دارم که حدودا یکسال در دمای یکسان نگهداریش می کنم.الان حدودا ۱ ماه هر پا جوشی میزنه پرجوش زرد میشه و نیافته .دلیلش رو نمیدونم.پشت پنجره نیست با پنجره فاصله ۲ متری داره

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۱۳:۱۳:۰۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر میفرمایید چندروز یکبار بهش آب میدید و‌ زهکش زیرگلدونتون بازه؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۱۳:۵۴:۰۸

حسین

هفته یکبار ۲ لیوان فرانسوی

۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۱۴:۰۱:۱۲

حسین

بله زیر گلدان هم باز ولی تا حالا متوجه این نشدم که آب ازش خارج میشه یا خیر و با توجه به اندازه گلدان بعید میدونم آب برسه انتها گلدان

۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۱۴:۰۳:۳۰

کارشناس شماره ۲

خب دقیقا این مورد که اشاره کردید از مشکلات ابیاری گیاه سانسوریا هست در هرابیاری باید تا اندازه ای اب بدید که چند قطره آب از زیرگلدون خارج بشه که هم نشون دهنده سیراب شدن ریشه و هم نشونه باز بودن زهکش هست اگر سوراخ های زهکش بسته باشه گیاه دچار پوسیدگی ریشه میشه و برای ابیاری هم زمانیکه حدود سه چهارم ارتفاع خاک گلدون خشک بود ابیاری کنید و زمان مشخص تعیین نکنید با یک سیخ چوبی میتونید این خشکی رو اندازه بگیرید ابیاری نامنظم از اصلی ترین دلایل ضعف پاجوش هاست و البته کوددهی نامنظم به گیاهتون کود میدید؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۳ ۰۰:۱۰:۳۳

حسین

هر ۲ ماه کود دهی انجام شده

۱۴۰۰-۰۸-۲۳ ۰۸:۰۴:۳۴

کارشناس شماره ۲

میشه بفرمایید چه کودی استفاده کردید؟ کودازت دار بوده؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۴ ۰۰:۳۹:۴۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@