پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نرجس نقدی

تعداد سوال: ۱

سیاه شدن برگ های فیکوس لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۶۵۰۲

من حدود ۲ هفته ای یک فیکوس لیراتا هدیه گرفتم که یک برگش لکه قهوه ای روش داشت هفته ای یک بار هم اب دادم احساس کردم نور و تهویه مناسب نداره چون داشت لکه های قهوه ای دور برگ ها بیشتر میشد تو بالکن گذاشتم که تهویه بیتر باشه هم نور بهش برسه که متاسفانه برگها همه خشک شدن و شل رو به پایین شدن و شروع به افتادن میکنن میشه کمکم کنید که گلمو نجات بدم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۲۰:۰۵:۳۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . تغییر مکان نگهداری گیاه به یکباره و ان هم در زمانی که هوای داخل منزل با بیرون اختلاف زیادی داره ، میتونه به گیاه آسیب جدی وارد کنه . گیاه رو به داخل منتقل کنید ایا پنجره ی جنوبی دارید ؟ که بشه در روزهای افتابی چندساعتی اونرو باز بگزارید ؟ در زمان آبیاری چقدر به گیاه آب دادید ؟ آیا آب از زیر گلدان خارج شد ؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۲۱:۵۷:۲۴

نرجس نقدی

بله پنجره نور گیر داریم ولی جلوی ان بخاری هستش در حال حاضر،برگها به یکدفعه دارن میریزن و از ساقه جدا میشن محل جدا شدن خشک هم هست شیره ای خارج نشد، ابیاری هم هفته ای ۱ بار نخیر اب از زیر خارج نشد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۲۲:۰۴:۳۸

کارشناس شماره ۱

اینکه گلدان کنار بخاری هستش خوب نیست . گیاهان نباید در کنار وسایل گرمایشی قرار داشته باشن . چون دچار اسیب میشن . فیکوس ها به ابیاری کافی نیاز دارند اینکه اب از زیر گلدان خارج نمیشه، میتونه باعث سیراب نشدن ریشه و افتادگی گیاه و ریزش برگها بشه . البته از طرفی ابیاری زیاد هم میتونه باعث ریزش برگها بشه . لطفا یک سیخ چوبی در عمق خاک فرو کنید و ببینید رطوبت داره یا خیر ؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۳ ۱۳:۲۷:۴۳

نرجس نقدی

نخیر گلدان در محیط خانه خستش گفتید پنجره عرض کردم کنار پنجره بخازی هستش امکانش نیست همیشه جلوی پنجره باشه مگر اینکه پنجره اتاق زمانی که افتاب هست ببرم و اینکه گلدان کمی خشک بود که ابیاری شد و رطوبت جذب کرد دیدم باز هم لکه های قهوه ای رو به افزایش گفتم شاید نور نداره که بردم سر بالکن که همه خشک شد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۳ ۱۳:۴۷:۳۷

کارشناس شماره ۱

بهرحال باید یه جای ثابت و پرنور براش در نظر بگیرید چون فیکوسها به نور زیاد نیاز دارند . کمبود نور باعث ضعیف شدن گیاه و ریزش برگها میشه . از طرفی جابجا کردن مداوم گلدان برای دریافت نور هم کار درستی نیست و به گیاه آسیب میزنه . میتونید فعلا گلدان را در موقعیتی قرار بدید که وقتی پنجره رو باز میکنید نور بهش برسه اگه کمی هم فاصله داره ایرادی نداره چون چاره ای جز این ندارید . باید باهاش به همین روال طی کنید و گیاه را تا بهار زنده نگه دارید و بعد به محیط تراس اما قسمتی که تمام سایه باشه منتقل اش کنید و هرس اش کنید تا جوانه های جدید و شاخه ی جانبی بده . یکبار بهش آهن بدید البته دو سه هفته بعد اینکارو انجام بدید . آبیاری رو در زمان خشکی خاک انجام بدید و گیاه رو سیراب کنید .

۱۴۰۰-۰۸-۲۴ ۰۰:۱۳:۰۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@