پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

طیبه طهماسبی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ و ساقه گیاه بامبو ویژه

تعداد بازدید ۲۲۴

سلام وقت بخیرهشت عدد بامبو تایلندی گرید آخریداری کردم بعد از یک هفته برگهای گیاه ترک برداشتند و از هم باز شدند بعضی ازبرگها هم لکه های قهوه ای روی آنها هست انگار آفتاب سوخته شدن درحالی که با نور فاصله زیادی دارن،یکی از گیاهام هم از نوک گیاه ساقه اش قهوه ای شده و برگها تماما زرد شدند،ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چکار کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۲۰:۴۵:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . ایا از قطره بامبو استفاده کردید ؟ آیا محیط نگهداری گرم هستش ؟ از چه سیستم گرمایشی استفاده میکنید ؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۲۱:۵۹:۲۶

طیبه طهماسبی

بله قطره بامبو بهم دادن گفتن پنج قطره در اب بریز بخاری گازی داخل خونه داریم که روی شمعک هست دمای محیط خونه 25درجه هست البته تا عصر شبا خنک تر میشه به 20هم میرسه

۱۴۰۰-۰۸-۲۲ ۲۳:۲۱:۰۲

کارشناس شماره ۱

اگه دما متعادل هستش ، این اسیب میتونه واکنش گیاه نسبت به قطره بامبو باشه . فعلا در فصول سرد بهش قطره ندید . اب را هر چندروز یکبار تعویض کنید و همیشه یک تکه زغال در اب گلدان قرار بدید . سعی کنید محیط نوسان دما نداشته باشه و مدام گرم و سرد نشه . گلدان نزدیک بخاری نباشه . برگهای آسیب دیده را جدا کنید . از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید و اطلاع بدید که بعد از مراقبتی که بیان شد، آیا گیاه دوباره برگهاش حالت سوختگی پیدا میکنند یا خیر ؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۳ ۱۳:۳۱:۳۱

طیبه طهماسبی

سلام روز خوش،تمام کا رهایی که فرمودین و انجام دادم ولی متاسفانه دوباره برگهام ترک برداشتن ،یک برگم هم از نوک قهوه ای شده،چکار میتونم براش کنم که نجات پیدا کنه؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۴ ۱۶:۲۱:۵۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . آیا مکان نگهداری اش رو تغییر دادید ؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۰۹:۰۷:۴۱

طیبه طهماسبی

خیر همون جای قبلی هستند،شما نگفتین جابجا کنم

۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۰۹:۵۲:۰۳

کارشناس شماره ۱

گلدان را در محیطی قرار بدید که نور ملایم داشته باشه و یکبار بهش قارچ کش بزنید .عکس فعلی گیاه رو هم لطفا ارسال کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۱۰:۱۰:۲۱

طیبه طهماسبی

چشم از جایی که هست عکس میگیرم جایی که نور هم دارم عکس میگیرم لطفا بفرمایید کجا مناسب تر هست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۱۰:۱۴:۴۱

طیبه طهماسبی

تقریبا همه ی برگها همین طور هستن شکاف دارن،ساقه دوتا هم از پایین له شدگی داشت که بریدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۱۰:۱۷:۰۵

کارشناس شماره ۱

بیشتر ترکها در برگهای یک سمت ایجاد شده , آیا از کنار گیاه رفت و آمد انجام میشه ؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۱۰:۱۷:۰۸

طیبه طهماسبی

اینم جایی هست که گلها رو گذاشتم لطفا بفرمایید مکان مناسب و بهتر برای این گل کجا میتونه باشه

۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۱۰:۱۸:۳۷

طیبه طهماسبی

رفت و آمد زیاد خیر،کم و بیش ممکنه بجه ام بره کنارشون به ندرت هست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۱۰:۲۱:۰۳

کارشناس شماره ۱

دور و اطراف بامبو تون خیلی شلوغه . گلدانها رو در جایی قرار بدید که در اطراف برگها فضای بیشتری قرار داشته باشه . و گلدان در محیطی بسته قرار نداشته باشه چون تهویه به خوبی انجام نمیشه و باعث گرم شدن آب و لزج شدن آب و ریشه ها میشه .از کنار تلویزیون گلدانها رو دور کنید .

۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۱۰:۳۵:۱۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@