پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شکوفا طاولی

تعداد سوال: ۱

گیاه سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۳۹۱

سلام خسته نباشید گلدون بزرگ سانسوریا دارم که هرچند وقت ۱یا ۲ شاخه از گلا از تو خاک گلدونم درمیاد... هر ۱۰ روز یه پارچ آب میدم و آب از زیر گلدون خارج میشه انگار پس میزنه..لطفا کمکم کنید🥺

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۳ ۱۸:۰۷:۲۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . آیا بین دو آبیاری خاکِ گلدان را از نظرِ خشکی تست میکنید ؟ آیا زیرگلدانی به ته گلدان کیپ شده ؟ ایا آب زیرگلدانی را خالی میکنید ؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۴ ۰۰:۱۵:۰۵

شکوفا طاولی

وقت بخیر خشکی خاک رو تست نمیکنم و هر ۱۰ روز آبیاری میکنم.. واینکه چون گلدونم خیلی بزرگه زیرگلدونی ندارم... و کف گلدون چفت سرامیک هست..

۱۴۰۰-۰۸-۲۴ ۱۵:۴۸:۴۰

شکوفا طاولی

آب از زیر گلدون میاد بیرون ولی زیر گلدونی ندارم..

۱۴۰۰-۰۸-۲۴ ۱۵:۴۹:۲۲

کارشناس شماره ۱

چون سایز گلدون بزرگه و گیاه را کاملا سیرآب میکنید این مشکل پیش اومده و گیاه در حال پوسیده شدن هستش . لطفا بین دو آبیاری حتما خاک گلدون رو با قرار دادن سیخ چوبی در خاک تست کنید و اگر خاک رطوبت داشت از آب دادن خودداری کنید . سانسوریا در فصول سرد به آبیاری کمتری نیاز داره و بهتره فاصله ی بین دو آبیاری را بیشتر کنید .

۱۴۰۰-۰۸-۲۴ ۲۳:۱۵:۳۰

شکوفا طاولی

حتما.. ممنونم از راهنماییتون ولی اینهایی که از خاک دراومده رو دوباره بکارم تو همین گلدون ؟؟؟؟ مشکل فقط از آبیاری هست؟؟؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۵ ۱۷:۰۶:۰۷

شکوفا طاولی

و اینکه اگه آبیاری رو کم کنم گلم خوب میشه حالش؟؟?

۱۴۰۰-۰۸-۲۵ ۱۷:۴۵:۱۳

شکوفا طاولی

اگه کار دیگه ای هم باید انجام بدم لطف میکنید بگید بهم ??????

۱۴۰۰-۰۸-۲۵ ۱۷:۴۵:۵۹

کارشناس شماره ۱

چون آبیاری زیاد بوده ممکنه چند برگ دیگه هم همین طور بشن . اما با کنترل آبیاری از آسیبِ بیشتر جلوگیری میکنید . برگهایی که جدا شده اند رو ، به قطعات ۱۰ الی ۱۵ سانتی تقسیم کنید و در آب قرار بدید تا دوباره ریشه دار بشن . بعد از ریشه زایی میتونید دوباره اونها رو به خاک منتقل کنید . اگر مشاهده کردید که روند جدا شدن برگها ، سرلت بیشتری پیدا کرد حتما گیاه رو از گلدون دربیارید و و قسمتهای پوسیده رو جدا کنید و لایه ی زهکش ِ ته گلدون رو بیشتر کنید و دوباره گیاه رو بکارید . برای تقویت گیاه و شروع کوددهی میتونید بهار به بعد هر دو هفته یکبار بهش کود فسفر بالا و سه بیست به تناوب بدید اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتون هستم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۸-۲۶ ۰۰:۰۶:۲۵

شکوفا طاولی

خیلی خیلی ممنونم از راهنماییتون??? اگه دیدم خاک خشکه آبیاری کنم؟؟ بازم از زیر گلدون آب خارج شه؟؟ یا کمتر آب بدم؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۶ ۱۵:۲۹:۳۸

کارشناس شماره ۱

بله خاک رو حتما تست کنید چون با توجه به سایز گیاه و بزرگ بودن گلدان ، بهتره خاک نسبتا خشک شده باشه و بعد بهش آب بدید . انقدر آب بدید که فقط یک الی دو قطره از ته گلدان خارج بشه . سعی کنید حداقل نیمی از خاک ِ عمق گلدون خشک شده باشه بعد بهش اب بدید

۱۴۰۰-۰۸-۲۶ ۲۲:۱۸:۱۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@