پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شکوه خوش روان

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگها و حشره گذاشتن ویژه

تعداد بازدید ۳۹۴

سلام خسته نباشید ببخشید من یک سال پیش گل زاموفیلیا خریدم تا موقعیکه گلدونش رو عوض نکرده بودم خوب بود ولی گفتن چون گلفروشیها خاک کمی داخل گلدون میریزن و گلدون مناسب استفاده نمیکنند از نظر زیبایی گلدونش رو عوض کردم گیاهم رشد داره ولی برگهای جدید و کوچکش زرد میشه و بعد خشک میشه خاک مناسب گرفتم خاکش رو هم عوض کردم برگها باز هم زرد شد و الان هم که حشره های ریز مشکی و مورچه گذاشته چکار کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۵ ۱۰:۲۴:۵۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای بررسی دقیقتر چندتا سوال میپرسم حشره های ریزسیاه پرواز میکنند؟ یامثل دونه فلفل سیاه پشت برگ چسبیده؟ حدودا چندروز یکبار و چه مقدار به گیاهتون آب میدید؟ داخل گلدون لعاب داره؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۵ ۱۳:۵۳:۲۷

شکوه خوش روان

سلام حشره ها پرواز میکنند و به گل هفته ای یکبار نهایت ۱۰ روز یکبار آب میدم

۱۴۰۰-۰۸-۲۵ ۱۳:۵۷:۵۲

شکوه خوش روان

نخیر داخل گلدون لعاب نداره و قبل از اینکه گل رو داخلش بکارم یک شب تا صبح خیسش کردم و گذاشتم خشک شد

۱۴۰۰-۰۸-۲۵ ۱۳:۵۹:۲۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

برای کنترل این افت بهتره در مرحله اول از چسب زرد استفاده کنید و کنار گلدون قرار بدید و اگر کنترل نشد از سم شیمیایی استفاده کنید و در رابطه با ابیاری زامیفولیا گیاهی هست که به ابیاری زیاد خیلی حساسه و این دو ابیاری اجازه بدید تقریبا خاک تا انتهای گلدون خشک بشه بعد ابیاری کنید و در هر ابیاری چک‌کنید چندقطره از زیرگلدون خارج بشه که نشان دهنده باز بودن زهکش هست و مورد بعدی گلدون هایی که فقط بیرون لعاب داره یک مشکل بزرگ دارند که خاک مدت زیادی مرطوب میمونه بهتره اسفند ماه گلدون هم تعویض بشه یاگلدون پلاستیکی یاگلدون سفالی که هردو طرف لعاب دار یا هردو طرفش بی لعاب باشه استفاده کنید اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۰-۰۸-۲۶ ۰۱:۰۳:۴۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@