پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم

تعداد سوال: ۱

سوخته شدن برگ نخل شامادورا ویژه

تعداد بازدید ۵۳۷

سلام روزبخیرنخل شامادورا من مدتی که برگهاش سوخته حتی برگ جدیدی که هنوز کامل باز نشده نوک برگها قهوای و سوخته.هر وقت هم خاک گلدون خشک میشه آب میدم ممنون میشم راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۳۰ ۱۳:۱۵:۰۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر غبارپاشی هم میکنید؟

۱۴۰۰-۰۸-۳۰ ۱۴:۱۹:۱۲

مریم

نه متاسفانه باید غبار پاشی هم بشه؟

۱۴۰۰-۰۸-۳۰ ۱۴:۵۸:۱۹

کارشناس شماره ۲

خیر بخاطر لکه های برگ سوال کردم چون برگ ها دچار لکه برگی قارچی شده و غبار پاشی یکی از عوامل ایجاد این لکه ها هستند برای کنترل بیماری قارچی از قارچکشی که براتون لینکشو میزارم سه بار به فاصله سه روز استفاده کنید در صورت استفاده از قارچکش دیگر حتما طبق دستور روی بسته عمل کنید ابیاری را کنترل کنید و بین دو ابیاری اجازه بدید یک سوم سطح خاک خشک بشه حتما چک کنید بعد هرابیاری اب اضافی از زیر گلدون خارج بشه

۱۴۰۰-۰۸-۳۰ ۱۹:۳۶:۵۷

کارشناس شماره ۲

قارچکش مناسب

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۸-۳۰ ۱۹:۳۷:۲۴

مریم

از قارچ کش به فاصله ۳روز که فرمودید یعنی ۳روز متوالی؟واینکه گلدون من خیلی بزرگه وآب از زیر گلدون خارج نمیشه یعنی اونقدری آب نمیدم که از زیر گلدون خارج بشه؟باید چیکار کنم؟چقدر آب باید بدم که از زیر گلدون خارج بشه؟ممنونم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۳۰ ۱۹:۵۰:۳۳

مریم

واینکه از قطره های تقویتی مثل اهن و...هم باید استفاده کنم یا خیر؟

۱۴۰۰-۰۸-۳۰ ۱۹:۵۸:۱۷

کارشناس شماره ۲

متاسفانه این گلدون های بزرگ ایرادی که دارند همینه اب زیادی لازم هست برای سیراب شدن گیاه و همین گیاهتون رو مستعد بیماری قارچی و پوسیدگی ریشه میکنه همه ی ارتفاع گلدون پر از خاک هست؟ بهتره حداقل نصف گلدون با سنگریزه پر بشه و برای قارچکش سه بار به فاصله سه روز یعنی فردا اگر بار اول سم پاشی میشه نوبت بعدی سه روز بعد هست

۱۴۰۰-۰۹-۰۱ ۰۱:۵۲:۱۰

مریم

پس خاک گلدون خالی کنم از زیر سنگریزه بریزم بعد روی سنگریزه خاک بریزم؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۱ ۱۱:۳۷:۴۱

کارشناس شماره ۲

بله فقط در این فصل یکم مراقب باشید گیاه دچار تنش نشه حتما چک کنید سه تا چهار سوراخ زیرگلدان باشه و بعد کاشت ابیاری اول با قارچکش و ابیاری دوم اسید هیومیک باشه و ابیاری سوم هم امینو اسید که تنش را کم کنه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide) کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۰-۰۹-۰۲ ۰۰:۲۷:۵۱

مریم

ممنونم از راهنمایی ارزشمندتون زنده باشید و سلامت??

۱۴۰۰-۰۹-۰۳ ۱۰:۲۲:۲۱

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ممنون از همراهی شما

۱۴۰۰-۰۹-۰۳ ۱۲:۲۸:۴۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@