پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

رادین چارسویی

تعداد سوال: ۱

دراسنا کامپکت ویژه

تعداد بازدید ۵۳۱

سلام وقت به خیر ببخشین من حدود یکماهه دراسنا کامپکت خریدم،گلدونمون بزرگه با دهانه ۳۵ سانت، نوک برگ ها سیاه میشد که رطوبت ساز خریدیم و ظرف آب هم میذارم کنارش. حدود دو هفته هم هست که به دنبال زرد شدن برگ‌ها ،برگ‌ها شل میشن و با یه کشش مختصر کنده میشن. با فرو بردن انگشت امتحان میکنم و به اون شکل آبیاری میکنم. در سالن خونه است و نور غیر مستقیم از پنجره میگیره با فاصله حدود ۶،۵ متر از پنجره. کود هم از وقتی اومده یه بار سه بیست دادم با توجه به اندازه گلدون (که اصلا نمیخوام عوضش کنم)چیکار باید کنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۳۰ ۲۳:۰۹:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۰۸-۳۰ ۲۳:۵۸:۰۳

رادین چارسویی

سلام مجدد با سیخ چوبی امتحان میکنم آب میدم

۱۴۰۰-۰۹-۰۱ ۰۰:۴۲:۰۴

کارشناس شماره ۱

سیاه شدن برگها و اینکه راحت از گیاه جدا میشن بعلت رطوبت و آب زیاد هستش . با توجه به اینکه گلدون بزرگ هستش باید اجازه بدید خاک بیشتر خشک بشه و بعد بهش آب بدید . در این فصل نیازی نیست انقدر به گیاه آب بدید که از زیر گلدون آب بیرون بیاد . احتمال بیماری قارچی و پوسیدگی هم وجود داره . برگهای خشک رو از روی سطح خاک جمعکنید و تمام برگهای سیاه شده رو جدا کنید . فعلا از دستگاه رطوبت ساز استفاده نکنید و لیوان اب رو هم از کنارش بردارید . آیا ساقه هم تغییر رنگ داده ؟ یا کمی نرم شده ؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۱ ۰۸:۳۳:۰۷

رادین چارسویی

نه دو تا بوته است که ساقه هاش طبیعیه تمام پس رطوبت ساز رو برمیدارم و حداکثر هفته ای یه بار آب میدم کود هم سه بیست خوبه  هر یه ماه یکبار در زمان آبیاری اگه کود بدم خوبه؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۱ ۱۴:۲۳:۲۸

کارشناس شماره ۱

فعلا چون فصل کوددهی با کودهای ازته تموم شده نیازی به سه بیست نداره . ماهی یکبار بهش کود فسفر بالا بدید کود ۱۰_۵۲_۱۰ . آبیاری رو زمانی که خاک گلدون خشکه انجام بدید که گیاه دچار سوختگی برگ نشه . خاک رو قبل از آبیاری تست کنید .

۱۴۰۰-۰۹-۰۱ ۱۴:۴۶:۲۳

رادین چارسویی

چشم میشه از سایت خودتون کودی که میفرمایین رو معرفی کنین؟ اونم ماهی یه بار بدم؟ با چه غلظتی بدم؟ بعد از آبیاری؟ اولین بار کی بدم؟الان یا وقتی خشک شد و میخوام آبیاری کنم؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۱ ۱۴:۵۰:۲۵

کارشناس شماره ۱

بله میتونید سفارش بدید .یک قاشق چایخوری سرخالی کود را در یک و نیم تا دو لیتر آب حل کنید و قبل از کوددهی به گیاه کمی آب بدید و بعد مقداری از محلول کود رو در گلدان بریزید . زمانی که موقع آبیاری برا رسیده میتونید کوددهی رو انجام بدید . فقط بهتره دی و بهمن کوددهی رو متوقف کنید و دوباره از اواسط اسفند کوددهی رو شروع کنید . بهار تا اواخر تابستان کوددهی رو هر دو هفته یکبار انجام بدید و میتونید به تناوب از کود آهن و سه بیست هم استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20 کود مایع آهن protect nature کلات آهن
۱۴۰۰-۰۹-۰۱ ۲۳:۴۸:۱۴

رادین چارسویی

یعنی ببخشید یه ماه ۱۰۵۹۱۰ بدم یه ماه آهن یه ماه سه بیست؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۱ ۲۳:۵۶:۰۹

کارشناس شماره ۱

نه الان فقط ۱۰_ ۵۲_۱۰ بدید . بهار به بعد باقی کودهای رو استفاده کنید . بهار به بعد یکبار سه بیست بدید ، دو هفته بعد آهن ، دو هلته بعد ۱۰_۵۲_۱۰ و به همین ترتیب ادامه بدید تا اواخر تابستان .

۱۴۰۰-۰۹-۰۲ ۰۰:۱۸:۲۴

رادین چارسویی

بسیار عالی شرمنده میتونم در مورد زاموفیلیام هم سوال کنم؟ اون مشکلی نداره و اونم یه ماهه خریدم،اونم گلدونش بزرگه چیکار میتونم بکنم قشنگ پر پشت بشه؟ چه کودی و به چه تناوبی براش خوبه؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۲ ۰۰:۲۳:۲۵

کارشناس شماره ۱

به زاموفیلیا میتونید کود ۱۰_۵۲_۱۰ و کود کلات آهن بدید . اگه گلدونش بزرگه مراقب آبیاری باشید تا گیاه دچار پوسیدگی نشه ، حتما اجازه بدید بین دو آبیاری خاک گلدون نسبتا خشک بشه . کوددهی اش رو هم الان ماهی یکبار و بهار به بعد هر دو هفته یکبار و به تناوب انجام بدزد .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود مایع آهن protect nature کلات آهن
۱۴۰۰-۰۹-۰۲ ۰۰:۲۶:۴۶

رادین چارسویی

کود هیومیک اسید برای کدومشون مناسبه؟ کامپکت یا زامو؟یا هیچکدوم

۱۴۰۰-۰۹-۰۲ ۰۰:۳۰:۱۷

کارشناس شماره ۱

برای هردو مناسب هستس ولی نیازی نیست مثل کودهای دیگه به گیاه داده بشه . در سال یک الی سه بار کافیه . البته اگه گیاه در حال رشده و حالش خوبه نیازی به هیومیک اسید نداره .

۱۴۰۰-۰۹-۰۲ ۰۹:۰۶:۲۸

رادین چارسویی

بسیار ممنونم از راهنمایی‌های باارزشتون?

۱۴۰۰-۰۹-۰۲ ۱۰:۲۳:۲۷

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم انجام وظیفه بود . موفق باشید

۱۴۰۰-۰۹-۰۲ ۲۳:۲۲:۳۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@