پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

زرد و چروک شدن برگ سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۳۶۳

سلام من یک ساله این گلدون دارم. اخیرا جاشو عوض کردم چون اتاق گرم بود بردم جای خنک تر. برگش زرد شده. البته همه برگاشم چروک شده. و از اول هم خیلی لوله میشد برگاش من نمیدونم چه تغییری تو شرایطش باید بدم درست بشه. اوایل پشت پنجره بود. الان زیر نور چراغ هست. ابیاری هم دو هفته یبار خاکش مرطوب میکردم بصورت اسپری .

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۱ ۲۲:۱۶:۵۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . گیاهتون بعلت کم ابی دچار این مشکل شده . ابیاری سانسوریا باید در زمانی که خاک کاملا خشکه انجام بشه و گیاه در اون زمان سیرآب بشه. کمبود اب علاوه بر اینکه باعث زرد شدن و لوله ای و چروک شدن برگها میشه ، گاهی اوقات باعث خشک شدن و از بین رفتن ریشه هم میشه . برگی که زرد شده را جدا کنید . میتونید گیاه رو از خاک دربیارید و مدتی داخل اب نگه دارید و بعد از طبیعی شدن برگها ، گیاه رو دوباره داخل خاک بکارید . یا اینکه آبیاری را به اندازه ی کافی انجام بدید تا گیاه به مرور حالش بهتر بشه . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۰-۰۹-۰۱ ۲۳:۵۷:۵۱

کاربر

تعداد سوال: ۱

آیا نیاز هست خاک گلدون عوض کنم؟ و بعد اینکه داخل اب گذاشتم بهتر شد چقدر باید بهش آب بدم در طول ماه؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۲ ۰۰:۰۷:۲۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

اگه گیاه رو از خاک دربیارید و وضعیت ریشه رو چک کنید بهتره . وقتی به خاک منتقل کردید باید اجازه بدید خاک گلدون نسبتا خشک بشه بعد بهش آب بدید . سعی کنید گلدون زیاد بزرگ و عمیق نباشه که آب زودتر خشک بشه و احتمال آسیب دیدن گیاه کمتر بشه . برای آبیاری نمیشه روز تعیین کرد ، ملاک برای آبیاری خشک بودن خاک گلدان هستش . و در اون زمان میتونید به گیاه خوب آب بدید . میتونید خشکی خاک در عمق گلدان رو با سیخ چوبی تست کنید .

۱۴۰۰-۰۹-۰۲ ۰۰:۲۳:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@