پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم عبدلی

تعداد سوال: ۱

دانه های قهوه ای روی ساقه شفلرا و ریزش برگهای سبز ویژه

تعداد بازدید ۸۸۴

سلام . شفلرام یک سال و نیمه باهامه . حالش کاملا خوب بوده . از اول پاییز برگهای سالم و سبز ریزش پیدا کرده و جوونه هایی که بزرگ شدن حالت افتادگی دارن و گلبرگهاش شاداب و محکم نیستن . دانه های قهوه ای روی ساقه دیدم که به شپشک سپردار شک کردم اما چون چند بند انگشت از قسمت پایین ساقه به حالت چوب دراومده نمیدونم شاید علتش بالغ شدن گیاه باشه. عکس گل رو براتون میفرستم . لطفا راهنماییم کنید. متشکرم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۲ ۱۰:۵۷:۵۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بله دقیقا مشکوک به شپشک سپردار هست اون برجستگی های روی شاخه رو با ناخن بکشید ببینید پاک میشه؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۲ ۱۳:۱۳:۴۴

مریم عبدلی

بله پاک میشه ولی جای برجستگی سفید میشه . مثل وقت که ذره ای از پوست روی ساقه جدا بشه . اگر شپشک سپردار هست ممکنه لطف کنید بفرمایید چه کاری براش انجام بدم . و اینکه کنار ۵ تا گل دیگه هست . شامل: برگ انجیری . زاموفلیا . فیکوس. برگ عبایی. سانسوریا .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۲ ۱۴:۱۲:۴۷

مریم عبدلی

بله پاک میشه ولی جای برجستگی سفید میشه . مثل وقت که ذره ای از پوست روی ساقه جدا بشه . اگر شپشک سپردار هست ممکنه لطف کنید بفرمایید چه کاری براش انجام بدم . و اینکه کنار ۵ تا گل دیگه هست . شامل: برگ انجیری . زاموفلیا . فیکوس. برگ عبایی. سانسوریا .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۲ ۱۴:۱۴:۱۴

مریم عبدلی

فیکوس هم این دونه ها رو روی ساقش داره و البته فیکوسمو دو ساله دارم و از ابتدا برگهاش به همین شکل بود . حالت افتاده. ولی فیکوسم هم ساقش به حالت چوب درآمده .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۲ ۱۴:۱۸:۴۸

مریم عبدلی

دو هفته ای یکبار بهش آب میدم . یک بطری نوشابه بزرگ بهش میدم ولی آب اصلا از زیرش بیرون نمیاد . قبلا یکمی بیرون میومد . باید خاکشو عوض کنم و زهکششو چک کنم ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۲ ۱۴:۳۳:۱۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

بله دقیقا علایم شپشک سپردار هست برای کنترلش از سم سیستمیک کنفیدور استفاده کنید سایر سموم روی این افت بی تاثیر هستند سه بار به فاصله ۹ روز سم روی ساقه اسپری کنید و‌کمی هم همراه ابیاری بذید گیاه رو از سایر گلدون ها جدا کنید احتمال انتقال شپشک به گلدون های دیگه وجود داره سم پاشی در فضای باز و همراه ماسک و دستکش انجام بشه با توجه به ارتفاع گلدون مراقب باشید بین دوابیاری یک سوم ارتفاع خاک خشک بشه بعد ابیاری کنید و‌حتما چک کنید زهکش زیرگلدون باز باشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۰۹-۰۲ ۲۲:۲۸:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@