پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

سوختگی نوک برگ ها ویژه

تعداد بازدید ۳۶۶۴

سلام نوک سه تا از برگ ها شروع به سوختگی کرده علت چی هست

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۳ ۱۳:۳۵:۰۸

کاربر

یک ماه پیش گلدونشو عوض کردم پر از کرم ریز بود کلا خاکش رو عوض کردم و تو گلدون جدید گذاشتم سرحال شد ولی بعد از دو هفته اینجوری شد نورش عالیه دو متر با پنجره شمالی فاصله داره.فقط در مورد آبیاری هفته ای یکبار میدم گلدونش بزرگه نمیدونم چقدر آب بدم

۱۴۰۰-۰۹-۰۳ ۱۳:۳۹:۳۰

کاربر

یک سانسورها هم دارم کنار پنجره نورش خوبه فقط چند تا از برگ های بلندش خم شد که مجبور شدم قیچی کنم و حالت نوک تیز مثل خود برگ ها بریدم ولی نوک یکی از برگ ها حالت سوختگی پیدا کرده احساس میکنم کلا ی مشکلی داره گیاهم دو ساله که دارند خوب بود یهو اینجوری شد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۳ ۱۳:۴۲:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . در مورد دیفن باخیا در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟ از چه خاکی استفاده کردید ؟ خاکبرگ یا کوکوپیت پرلیت ؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۳ ۲۲:۳۹:۴۲

کاربر

سلام .خاک ماهان و خاک بهکام که بهترین خاک بود رو گرفتم آب هم یک بار زیاد دادم از زیرش اومد بیرون و با دستمال خشک کردم ولی این دفعه یک پارچ حدودا دادم و هیچ آبی حتی یک قطره خارج نشدآخه همه بهم میگن آب زیاد نده ریشه میپوسه حدودا هفته ای یکبار بهش آب میدم و تا به حال غبارپاشی نکردم

۱۴۰۰-۰۹-۰۴ ۱۰:۴۶:۳۰

کارشناس شماره ۱

مدتی آبیاری رو به این شیوه انجام بدید ، قبل از آبیاری با قرار دادن سیخ چوبی در خاک ، رطوبت خاک در عمق گلدان رو تست کنید اگه سیخ چوبی بعد از درآوردن از خاک مرطوب بود و ذرات خاک بهش چسبیده بود به گیاه آب ندید و اگه خشک بود میتونید به گیاه آب بدید . اب هم به اندازه ای در گلدان بریزید که مطمئن بشید به ریشه اب رسیده . برای رطوبترسانی هم براش جزیره بسازید . داخل زیرگلدانی را پر از سنگریزه کنید و گلدان رو روی سنگریزه ها قرار بدید . زیرِ سنگریزه ها همیشه مقدار کمی آب باشه . سعی کنید محیط نگهداری گیاه نوسان دما نداشته باشه و مدام گرم و سرد نشه ، گلدان در کنار وسایل گرمایشی قرار نداشته باشه . بهتره جاش کمی بصورت یکنواخت خنک باشه. برگهایی که اسیب دیده هستند زرد شده و میریزند . اما با کنترل شرایط میتونید از آسیب دیدن برگهای سالم جلوگیری کنید .

۱۴۰۰-۰۹-۰۴ ۲۲:۵۳:۲۴

کاربر

سیخ چوبی رو چند سانت داخل خاک باید فرو کنم ؟و اینکه غبار پاشی انجام بدم و چند وقت یکبار باشه؟آبیاری هم به چه اندازه بدم که مطمئن شم به ریشه رسیده؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۵ ۰۰:۰۱:۴۳

کاربر

ببخشید ممکنه در مورد ساتسوریامم نظر بدین .نوک یکی از برگ هاش سوخته و کلا چند تا از برگ هاش که بلند بود خم شد و افتاد منم قیچی کردم .در مورد سانسوریا هم جزیره و سیخ چوبی رو پیشنهاد میکنید و اینکه کنار پنجر ه س و نور بهش خوب میخوره مشکلی نداره؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۵ ۰۰:۰۴:۳۴

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۵ ۰۰:۰۵:۱۴

کاربر

ببخشید من پوتوس هم دارم از پنجره دورن ولی نور خونه خوبه.گاهی برگ هاشون تک و توک زرد میشه .به نظرتون جزیره و سیخ چوبی موثره براشون؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۵ ۰۰:۰۷:۲۸

کارشناس شماره ۱

در مورد سانسوریا ، ایا برگها یی که خم شدن از گیاه به راحتی جدا هم میشن یا اینکه در خاک محکم هستند و فقط خم شده اند ؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۵ ۱۹:۳۹:۰۱

کاربر

ببخشید چند سانت باید سیخ چوبی رو داخل گلدان ها فرو ببرم؟و در مورد سانسوریا گفته بودم تو پیام های قبلی که ساقه ها بلند شدن و خم شدن و افتادن و یکیشون کاملا خودش از خاک دراومد و اون بقیه خم شدن و من خودم از قسمت خم شدگی مدل شمشیری و حالت خود سانسوری قیچی زدم .فکر می‌کنم خاکش خیلی سفته و علت سوختگی نوک یکی از ساقه ها چی میتونه باشه. ممنون میشم کامل پاسخ بدین سوال اول سیخ چوبیچند سانت داخل خاک فرو بره؟سوال دوم علت خم شدن برگ های سانسورها سوال سوم علت سوختگی نوک برگ سانسوریا ممنون میشم

۱۴۰۰-۰۹-۰۶ ۰۱:۳۸:۱۸

کارشناس شماره ۱

بله سیخ چوبی باید در خاک فرو بره . مراقب باشید به ریشه آسیبی نزنید . میتونید از کناره ی گلدان سیخ را داخل خاک قرار بدید . علت خم شدن و خشکی نوک برگهای سانسوریا کم آبی هستش اما اگه ساقه از داخل خاک به راحتی جدا میشه , میتونه بعلت پرآبی یا آسیب دیدن ریشه در اثر افراط و تفریط در آبیاری باشه . برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد اگر سوال دیگه ای در مورد سانسوریا دارید در خدمتتون هستم .

۱۴۰۰-۰۹-۰۶ ۱۱:۲۱:۴۲

کاربر

ببخشید من هنوز متوجه نشدم سانسوریام از پر ابی اینجوری شده یا کم آبی؟باغ گل به من گفتند تو زمستان حتی ماهی یکبار بهش آب بدم .سیخ چوبی رو چند سانت داخل خاک ببرم؟این سوالو سه بار پرسیدم اما جوابش رو ندادید. من الان که تو فصل سرما هستیم حدودا ده روز یکبار بهش آب میرم به اندازه ای که زیر گلدانی پر از آب میشه و بعدش با دستمال خشکش میکنم حالا با این تفاسیر سانسوریام از پر آبی اینطوری شده یا بی آبی؟ ممنون میشم کامل جواب بدین که دیگه نخام سوالی بپرسم .شبتون خوش

۱۴۰۰-۰۹-۰۷ ۲۳:۱۹:۰۱

کارشناس شماره ۱

سیخ چوبی را باید حداقل تا نیمه ی گلدان ، در خاک فرو کنید . اگر محیط نگهداری گیاه خنک باشه در زمستان ماهی یکبار اب نیاز داره اما چون محیط خونه در زمستان گرم هستش ماهی یکبار آبیاری برای گیاه کم هستش . و بهتره هر زمان خاک خشک بود بهش آب بدید البته بهتره در فصول سرد آبِ کمتری در گلدان بریزید ( البته در صورتی که خاک گلدان خاکبرگ باشه )گیاه تون در اثر کمبود رطوبت و اب کم دچار خشکی برگها شده اینطور که تو عکس معلومه خاک گلدان کوکوپیت و پرلیت هستش و کوکوپیت برای این گیاه اصلا مناسب نیست بهتره برای سانسوریا از خاکبرگ استفاده کنید .چون کوکوپیت ممکنه در قسمتی اب رو زیاد در خودش نگه داره و ریشه رو دچار پوسیدگی کنه و در قسمت دیگه ی گلدون خشک بمونه و اب کافی در اختیار ریشه قرار نده .

۱۴۰۰-۰۹-۰۸ ۲۰:۳۶:۱۶

کاربر

بله خاکش خیلی سفته به طوری که به سختی سیخ چوبی رو تونستم داخل خاک فرو کنم.من میخام خاکش رو عوض کنم چه زمانی و چه خاکی برای این کار مناسب هست؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۹ ۲۲:۱۲:۵۵

کارشناس شماره ۱

الان هم میتونید خاک رو تعویض کنید اما ما معمولا توصیه میکنیم تعویض خاک در بهار انجام بشه تا احتمال شوک شدن گیاه کمتر باشه . برای سانسوریا از خاک برگ استفاده کنید برای پتوس هم اگر خاکش مناسب نیست میتونید از خاکبرگ استفاده کنید

۱۴۰۰-۰۹-۱۱ ۰۱:۴۵:۳۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@