پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ژامك عليزاده

تعداد سوال: ۱

از بين رفتن پشه هاي ريز ویژه

تعداد بازدید ۴۳۵

سلام. وقت بخير. من چند سالي هست برگ انحيري دارم و خيلي بزرگه. چند وقت پيش گلدونش رو عوض كردم. چون گلدون قبلي خيلي كوچك بود. الان حدوده يك هفته است كه پشه هاي ريز دور اطراف گلدون ميبينم و همشون مرده روي زمين هستن. خيلي خيلي زيادن.هفته اي يك بار هم ابياري ميكنم. مثلا الان پشه ها رو جمع ميكنم از روي زمين. يك ساعت بعد دوباره دور اطرف گلدون پر ميشه از اين پشه ها. لطفا راهنمايي ميكنين

۱۴۰۰-۰۹-۰۵ ۱۰:۴۰:۳۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر عکس گلدون رو ارسال میفرمایید به شکلی که خاک مشخص باشه

۱۴۰۰-۰۹-۰۵ ۱۹:۱۰:۵۸

ژامك عليزاده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۶ ۱۳:۲۶:۱۶

ژامك عليزاده

يه سري از برگا رنگ پريدگي داره و يه سري ها هم نوكشون سوخته

۱۴۰۰-۰۹-۰۶ ۱۳:۵۹:۵۳

کارشناس شماره ۲

چندتا نکته در رابطه با گیاهتون گیاه دچار کمبود مواد غذایی هست حتما بعد تعویض خاک ابیاری اول با قارچکش ابیاری دوم با اسید هیومیک و یک هفته بعد کود پتاسیم بالا بدید ماهی یکبار هم جلبک دریایی به برگ ها اسپری کنید و مورد بعد دررابطه با پشه ها میتونید از چسب های زرد کشاورزی استفاده کنید تا کمی کنترل کننده باشند البته خشک بودن سطح خاک هم خیلی موثر هست بین دو ابیاری اجازه بدید یک سوم خاک گلدون خشک بشه و زیر گلدون هم اب جمع نشه بعد هرابیاری و اگر حجم پشه ها زیاد بود از سم ایکون 10 یا سایپرمترین برای کنترلش استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide) کود NPK 12-12-36 سم سایپرمترین کود ارگانیک جلبک دریایی کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۰-۰۹-۰۶ ۲۲:۳۳:۲۸

ژامك عليزاده

خيلي ممنون از راهنماييتون??

۱۴۰۰-۰۹-۰۶ ۲۲:۴۰:۱۱

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم موفق باشید

۱۴۰۰-۰۹-۰۷ ۰۰:۱۹:۲۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@