پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

صبا منصوری

تعداد سوال: ۴

ریزش برگهای شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۴۴۵

سلام من شفلرامو سه ساله دارم پارسال شپشک گرفت گل فروشی ۳نوع سم داد من بهش زدم ۲روز ۲روز فاصله بعد از چند روز گیاهمو شستم گذاشته بودم توی آشپزخونه الان توی پذیرای هستش ونور آشپزخونه بهش میخوره به نسبت گلدونشم ۵،۶ماه پیش عوض کردم الان از اون موقع که آوردم تو پذیرای سم پاشی کردم جاشم عوض کردم برگاش می‌ریزه ممنونم راهنمای کنین

۱۴۰۰-۰۹-۰۶ ۱۷:۱۸:۳۶

صبا منصوری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۶ ۱۷:۲۲:۲۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر تصویر گیاه آپلود نشده لطفا عکس گیاه رو به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید تا براتون آپلود کنیم

۱۴۰۰-۰۹-۰۶ ۲۳:۳۳:۰۲

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۷ ۱۰:۲۲:۵۴

کارشناس شماره ۱

آیا به گیاه هوای تازه میرسونید و آیا سمپاشی را در داخل منزل انجام دادید ؟ الان نحوه ی آبیاری تون به چه صورت هستش ؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۷ ۱۰:۳۱:۲۸

صبا منصوری

الان چند روزه میزارمش بیرون که آفتاب بخوره بهش و۴،۵روز ی بار بهش آب میدم

۱۴۰۰-۰۹-۰۷ ۱۱:۲۳:۳۸

صبا منصوری

بله تو خونه سم پاشی کردم گیاهمو اما ی گیاه بنسای هم دارم اونم شپشک زد و همین سمو بهش زدم و شستمش هیچی نشد شفلرام اینجوری شد کودی نداره که من تقویتش کنم دیگه برگاش نریزه

۱۴۰۰-۰۹-۰۷ ۱۱:۲۶:۵۱

کارشناس شماره ۱

فعلا چون شرایط اش خوب نیست کوددهی میتونه گیاه رو دچار تنش بیشتری کنه . سعی کنید جاش تو خونه ثابت باشه و مدام گلدون رو حرکت ندید . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . باید مدتی به گیاه زمان بدید تا از تنش ناشی از سمپاشی در داخل منزل عبور کنه . ممکنه در اثر سمپاشی در داخل منزل بعضی گیاهان واکنش نشون ندن اما بعضی دیگه دچار استرس بشن و واکنش نشون بدن . گلدان را در کنار پنجره قرار بدید و با باز کردن پنجره بهش هوای تازه برسونید .

۱۴۰۰-۰۹-۰۷ ۱۱:۵۶:۴۲

صبا منصوری

گلم هیچیش نمیشه آخه برگای که جدید در میاره اونا هم میریزن

۱۴۰۰-۰۹-۰۷ ۱۲:۵۶:۲۰

کارشناس شماره ۱

اگر برگهای جدید بصورت خشک میریزن میتونه بعلت کمبود رطوبت و نوسان دما باشه اما اگه پیچش دارند و میریزند به این معنی هستش که هنوز افت به طور کامل برطرف نشده ایا برگها ی جدید هم لکه های قهوه ای دارند ؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۷ ۲۲:۰۵:۰۲

صبا منصوری

نه برگهای جدیدش فقط می‌ریزه گل برگاش

۱۴۰۰-۰۹-۰۹ ۱۷:۰۳:۱۳

کارشناس شماره ۱

فعلا مدتی به گیاه زمان بدید و ابیاری رو به موقع و منظم انجام بدید . سعی کنید محیط نگهداری تهویه و نور خوبی داشته باشه بین دو آبیاری اجازه بدید خاک نسبتا خشک بشه . اگر روند ریزش برگها کم یا متوقف نشد باید یکبار بهش کود هیومیک اسید با دوز کم ، بدید .

۱۴۰۰-۰۹-۰۹ ۲۱:۴۲:۲۵

صبا منصوری

اگه جلو ریزش و نگیرم گیاه کامل داره میریزه

۱۴۰۰-۰۹-۰۹ ۲۱:۵۰:۰۱

کارشناس شماره ۱

شما فرمودین برگهای جدیدش ریزش دارند . آیا برگهای پایینی هم میریزند ؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۹ ۲۱:۵۱:۴۶

صبا منصوری

اینجوریه برگای بالاش الان دیدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۹ ۲۱:۵۷:۴۴

صبا منصوری

سلام کو هیومیک اسید رو بگیرم واسه گیاهم

۱۴۰۰-۰۹-۱۱ ۰۰:۰۹:۰۸

کارشناس شماره ۱

بله اما با دوز کم ، بهش بدید ، یعنی نصف میزانی که روی بسته توصیه شده را در آب حل کنید و بهش بدید

۱۴۰۰-۰۹-۱۱ ۰۱:۴۶:۴۷

صبا منصوری

سپاسگزارم از راهنماییتون

۱۴۰۰-۰۹-۱۱ ۱۰:۴۹:۳۴

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۹-۱۱ ۲۳:۳۶:۵۷

صبا منصوری

سلام درود من کود هیومیک اسید گرفتم وبا دوز کم به شفلرام دادم و جاش رو جابجا کردم و گذاشتم کنار پنجره با تهویه مناسب الان شاخ و برگاش تو عکس میفرستم ببینین داره سیاه میشه محراب چرا چیکارش کنم لطفا کمکم کنین

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۳۰ ۱۵:۳۷:۵۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . تصویر ارسال نشده لطفا دوباره بفرستید

۱۴۰۰-۱۰-۰۱ ۰۰:۰۰:۲۱

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۰۱ ۰۰:۱۷:۲۰

کارشناس شماره ۱

قسمت سیاه شده رو قطع کنید . اگر جوانه ی جدید رشد کرد و رشدی نامتعارف داشت ، مثلا اگه چسبناک یا ریز و چین خورده بود بهش سم حشره کش بزنید . سعی کنید محل نگهداری اش رو دیگه جابجا نکنید و همونجا کنار پنجره بزارید تا کم کم به اونجا عادت کنه . آبیاری رو حتما زمانی انجام بدید که خاک گلدون نسبتا خشک شده باشه . چون گیاه دچار تنش شده بود باید بهش زمان بدید اگه تنش ِ ایجاد شده ، به بافت گیاه آسیبِ جدی نرسونده باشه ، کم کم حالش بهتر میشه . متاسفانه چون الان در فصل استراحت گیاهان قرار داریم روند بهبود و جوانه زایی ممکنه کندتر از فصل رشد باشه .بنابر این نباید انتظار داشت که گیاه به یکباره مثل قبل بشه . نکاتی که بیان شد رو رعایت کنید تا گیاه در صورت کم بودنِ آسیب ، از این تنش عبور کنه .

۱۴۰۰-۱۰-۰۱ ۰۰:۲۳:۱۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@