پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

منیژه داودی

تعداد سوال: ۱

گل سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۳۶۰

سلام روز بخیر سانسوریای من کاملا قارچ زده هم لکه های قهوه ای روش کاملا مشخص هست هم سوراخ روی برگ ها بوجود اومده تازگی هم از بالا داره برگ هاش می سوزه میاد پایین من براش قارچ کش گرفتم با آب پاش امروز اسپری کردم آیا کافی هست یا این که باید کار دیگه ای هم انجام بدم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۷ ۱۴:۵۵:۰۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . به سم حشره کش هم نیاز داره . لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت هستش ؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۷ ۲۲:۰۶:۳۰

منیژه داودی

هر دوهفته ای یک بار آب میدم البته الان یک ماه هست که به این شکل آبیاری میکنم قبلا هفته ای یک بار اب میدادم.ببخشید منظورتون درباره حشره کش چی بود میشه بیشتر توضیح بدید

۱۴۰۰-۰۹-۰۷ ۲۲:۵۴:۱۴

کارشناس شماره ۱

منظور سم حشره کش هستش . مثل کنفیدور . در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۸ ۰۷:۵۰:۱۲

منیژه داودی

درهر نوبت به اندازه ای اب میدهم که کمی از زیر گلدون خارج شود.و این که یعنی سم را با اب مخلوط کنم و موقع آبیاری .آبیاری کنم

۱۴۰۰-۰۹-۰۸ ۰۹:۰۰:۰۴

کارشناس شماره ۱

سعی کنید بین دو آبیاری خاک گلدون نسبتا خشک باشه ، در مورد سم بله هم بصورت اسپری استفاده کنید و هم بصورت آبیاری به گیاه بدید . سمپاشی را در هوای آزاد و دور از نور مستقیم انجام بدید .

۱۴۰۰-۰۹-۰۸ ۲۰:۵۰:۳۱

منیژه داودی

دور از نور مستقیم یعنی چه .هوای آزاد که خودش نور مستقیم هست .و این که نفرمودید که بالای برگ ها رو قیچی کنم یا این که همینجوری بزارم باشه.اخه روز به روز داره بیشتر از بالا خشک میشه میاد پایین

۱۴۰۰-۰۹-۰۸ ۲۱:۲۶:۱۶

کارشناس شماره ۱

دور از نور مستقیم منظور نور مستقیم خورشید هستش ، سمپاشی رو در مکانی که هوای آزاد داره و سایه هستش انجام بدید . اگه برگ در حال زرد شدن به سمت پایین هستش و روند زرد شدن سریع هستش بهتره گیاه رو از خاک دربیارید و وضعیت ریشه و خاک ته گلدان رو چک کنید . ببینید آیا ریشه سالمه ؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۸ ۲۱:۲۹:۱۲

منیژه داودی

چطور بفهمم ریشه سالم هست یا نه .و این که بله روند زرد شدن وخشک شدن برگ سریع هستش.اگه ریشه آسیب دیده باشه باید چکار کنم

۱۴۰۰-۰۹-۰۸ ۲۲:۰۳:۰۵

کارشناس شماره ۱

گیاه رو از خاک دربیارید و ریشه ها رو با دست به آرومی بکشید .اگه ریشه ها به راحتی از گیاه جدا شوند یا حالت پوسیدگی داشته باشند در حال از بین رفتن هستند و باید تمام ریشه هایی که این حالت را دارند جدا کنید و گیاه را دوباره در گلدان کوچکتر بکارید .برگی که در حال زرد شدن هستش رو کامل جدا کنید .سیستم گرمایشی منزل شوفاژ هستش ؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۹ ۰۹:۵۵:۱۲

منیژه داودی

از بخاری گازی استفاده میکنم.و این که برگ درحال خراب رو که جدا کردم باید چکار کنم .و این که از چه خاکی برای کاشت دوباره استفاده کنم

۱۴۰۰-۰۹-۰۹ ۰۹:۵۹:۵۸

کارشناس شماره ۱

سعی کنید گیاه نزدیک به بخاری نباشه . بهتره از خاکبرگ برای گیاه استفاده کنید . اگه گلدونی که انتخاب میکنید عمق اش زیاده ، حداقل یک سوم عمق گلدان رو لایه ی زهکش بریزید . میتونید از تکه های سفال شکسته یا پوکه به همراه زغال برای لایه ی زهکش استفاده کنید .

۱۴۰۰-۰۹-۰۹ ۲۱:۴۵:۳۸

منیژه داودی

ممنون از راهنمایی شما نفرمودید که برگ در حال خراب رو چکار کنم

۱۴۰۰-۰۹-۰۹ ۲۲:۵۴:۵۹

کارشناس شماره ۱

تو کامنت قبلی عرض کردم میتونید کاملا برگ رو قطع کنید .

۱۴۰۰-۰۹-۱۱ ۰۱:۴۷:۵۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@