پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بابائی

تعداد سوال: ۱

نخل ماداگاسکار ویژه

تعداد بازدید ۴۴۸

مدت یکسال میشه یه نخل ماداگاسکار آرم. چندماه پیش شروع کرد به زرد شدن برگها و خشک شدن نوک برگهای تازه درآمده و تنه آن چندین سوراخ پیدا کرد. گلفروشی بهم ضد قارچ داد که خوب شد. تابستون پشت پنجره بود که تاظخر آفتاب مستقیم می‌خورد وضعیتش عالی بود. اما دوهفته اس دوباره انتهای برگهای نورسته سوخته وچنتا برگ زرد شدن وپایین ساقه لکه های نارنجی داره. مشکلش چیه وراهکار حل مشکل؟ ممنون

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۲۳:۲۲:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورته و چقدر آب در گلدان میریزید ؟ تهویه ی محیط چه وضعیتی داره ؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۱ ۰۱:۵۶:۴۹

بابائی

دوهفته اس که برگهاش داره زرد وخشک میشه ازپشت پنجره چون خنک بود جابجاکردم بردمش جای گرم وهر4_5روز یکبارآب میدم.

۱۴۰۰-۰۹-۱۱ ۰۲:۴۰:۴۵

کارشناس شماره ۱

ابیاری در این فصل زیاده از حد داره انجام میشه . سعید کنید بین دوآبیاری خاک گلدان کاملا خشک بشه . ممکنه کمی دچار ریزش برگ بشه که این در این فصل طبیعی هستش چون نخل در این فصل استراحت میکنه و به اندازه ی فصول گرم رشد نداره . روزهایی که هوا آفتابی هستش حتما پنجره ها را باز کنید و به گیاه هوای تازه برسونید . آیا بهش قارچ کش هم دادید ؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۱ ۲۳:۴۴:۵۴

بابائی

سلام روزتون بخیر قارچ کش از گلفروشی گرفتم دستور مصرفش 2هفته یکبار اسپری کنم روی تنه گیاه. این لکه های نارنجی چیه؟ طبیعیه یا بیماریه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۲ ۱۱:۴۱:۴۳

کارشناس شماره ۱

بله میتونید بهش قارچ کش بزنید اما یک الی دوبار کافیه . چون اگه شرایط محیطی مناسب نباشه نه تنها بارچ کش تاثیری نداره بلکه ممکنه اثر منفی روی گیاه بزاره . اگر بعد از مدتی لکه ها بیشتر و محل لکه ها در حال نرم شدن بود فورا گیاه رو از خاک دربیارید و وضعیت ریشه رو چک کنید .

۱۴۰۰-۰۹-۱۲ ۲۳:۳۲:۱۷

بابائی

سلام وقتتون بخیر یه گل دیفن دارم خیلی شاد وسرحال بود دوماهه خاکشو عوض کردم یواش یواش برگهاش بی حال وآویزون شدن هفته ای یکبار بهش آب میدم. فکر کردم شاید نیاز به کود داره امروز مقداری کودحیوانی به گلدون اضافه کردم. ممنون میشم راهنمایی کنید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۱۷:۴۱:۴۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر زمان مناسبی گلدونش رو تعویض نکردید ، از چه خاکی استفاده کردید ؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۲۲:۰۸:۴۸

بابائی

ازخاک گلخانه ای وماسه دریا وخاک معمولی

۱۴۰۰-۰۹-۲۰ ۱۹:۴۷:۲۲

کارشناس شماره ۱

ماسه ی دریا نباید تو خاکش مخلوط میکردید . چون وقتی خیس بشه سنگین میشه و این اصلا برای ریشه ی گیاه خوب نیست . بهتره خاک رو در بهار تعویض کنید و از خاک گیاهان آپارتمانی استفاده کنید . الان هم چون خاکش ماسه داره بهتره آبیاری رو کمتر انجام بدید .

۱۴۰۰-۰۹-۲۰ ۲۱:۵۹:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@