پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه خمسه

تعداد سوال: ۹

زرد شدن برگهای آگلونما ویژه

تعداد بازدید ۵۱۵

سلام. وقت بخیر. من گیاه آگلونمام رو حدود ۱.۵ ساله که دارم. همیشه با درآوردن یه برگ جدید یه برگ قدیمی تر زرد میشد. بعد از پرس و جوهای زیاد فهمیدم که ممکنه نیتروژن خاک کم باشه. کود نیتروژنه خریدم. ولی بهتر نشد. گفتن که ممکنه ریشه پر کرده باشه. بعد از یکسال از خریدش گلدون رو چک کردم دیدم درسته. خاک و گلدون رو عوض کردم. ترکیب خاک ورمی کمپوست و ماسه درشت هست و تخلخل خوبی داره. ولی متاسفانه مشکلش حل نشده و به نظرم بدتر هم شده. بعد از تعویض خاک و گلدون یه برگ جدید درآورده ولی درازاش دوتا برگ زرد شد و الان به نظرم یه برگ دیگه هم در شرف زرد شدنه. ممنون میشم راهنماییم کنید که باید چیکار کنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۳ ۱۱:۴۸:۰۵

فاطمه خمسه

آبیاریش هم هفته ای یکبار انجام میدم. خاکش حدود ۴،۵ سانت که خشک میشه. زهکش کف گلدون رو هم خودن زیاد کردم و پوکه هم ریختم. از نظر مکانی هم الان نزدیک پنجره جنوبی هست که با توجه به تغییر شرایط آب و هوایی نور ملایمی بهش میخوره. عکس برگ جدیدی هم که داره زرد میشه براتون ارسال میکنم. اگه دقت کنید یه لکه کمرنگ قهوه ای وسط برگ ایجاد شده. البته برگهای قبلی حتی دوتا برگ دیگه که به تازگی زرد شدن و جداشون کردم( و تو عکس قبلی هست) اینجوری نبودن. از نوک برگ شروع به زرد شدن میکردن تا اینکه کل برگ زرد میشد.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۳ ۱۱:۵۵:۱۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برگ ها حالت چسبناک نیست؟ و غبار پاشی هم براش انجام میدید؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۳ ۱۴:۰۵:۲۱

فاطمه خمسه

خیلی وقت پیش یکی از ساقه ها و یکی دوتا برگش حالت عسلی و چسبناک شده بود که با ترکیب سولفور مایع و آب تمیزشون کردم و دیگه اونجوری نشد. الان هم چک کردم چسبناک نبودن. غبارپاشی هم به ندرت انجام میدم.

۱۴۰۰-۰۹-۱۳ ۱۴:۲۱:۱۴

کارشناس شماره ۲

ببینید عسلک ها در اثر وجود آفت ایجاد شده به همین دلیل پرسیدم چون زرد شدن برگ ها میتونه بدلیل وجود افت هم باشه و چون خوب کنترل نشده باز هم خسارت زده ببینید روی ساقه و پشت برگ پوشش سفید رنک یادونه های ریز مثل فلفل سیاه وجود داره

۱۴۰۰-۰۹-۱۳ ۲۱:۱۵:۰۵

فاطمه خمسه

سلام. وقت بخیر. امروز با دقت بیشتر نگاه کردم. از لکه های سفید یا سیاه خبری نبود. ولی از همون عسلکی که قبلا بود، پشت بعضی از برگها دونه های خییلی ریز مثل شبنم شبیه همون عسلک بود. ولی انقدر کم و کوچیکن که دست میکشم احساس چسبندگی نمیکنم.

۱۴۰۰-۰۹-۱۴ ۰۹:۲۶:۱۵

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر دقیقا وجود عسلک نشان دهنده وجود افت هست افت از گیاه تغذیه میکنه و عسلک ایجاد میشه برای کنترل حتما دوبار به فاصله 9 روز کنفیدور روی برگ ها اسپری کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۰۹-۱۴ ۲۲:۵۹:۱۹

فاطمه خمسه

خیلی ممنونم از راهنماییتون. فقط سمپاشی کنم و آبیاری نکنم؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۴ ۲۳:۱۵:۱۴

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم هم کمی روی برگ اسپری کنید هم توی آب آبیاری بدید

۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۱۲:۱۲:۲۰

فاطمه خمسه

ببخشید برای آبیاری همراه با سم، کل آبیاری یکبار رو با سم انجام بدم. منظورم اینه که اگه مثلا هربار ۲۵۰ میل به گلدونم آب میدم و سیراب میشه. برای سمپاشی هم کل ۲۵۰ میل آب رو با سم مخلوط کنم؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۱۲:۴۷:۳۳

کارشناس شماره ۲

نه مقدار سم باید کمتر باشه آبیاری رو انجام بدید یک روز بعد سم رو به مقدار یک سوم لیوان به خاک و کمی اسپری پاشی روی برگ انجام بدید

۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۲۳:۲۷:۴۱

فاطمه خمسه

خیلی سپاسگزارم از راهنماییتون. بزرگوارید.

۱۴۰۰-۰۹-۱۶ ۰۰:۰۹:۰۸

کارشناس شماره ۲

خواهش می کنم ممنون از همراهی شما با کافه گلدون

۱۴۰۰-۰۹-۱۶ ۱۳:۴۰:۵۲

فاطمه خمسه

سلام. وقتتون بخیر. ببخشید من گیاه آگلونمام رو که عسلک زده بود با راهنماییتون دو دوره کنفیدور زدم. دوشنبه هفته گذشته سری دوم سم رو بهش زدم. حالا روی برگش لکه های قهوه ای افتاده! عکسش رو براتون ارسال میکنم. چیکار باید بکنم؟ چرا اینجوری شده؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۰۴ ۱۴:۰۷:۵۸

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر روی همه برگ ها این لکه ها هست؟ زیر نور افتاب سم پاشی کردید؟

۱۴۰۰-۱۰-۰۵ ۰۰:۱۲:۱۵

فاطمه خمسه

خیر. فقط یکی از برگهاست. تو هوای آزاد سمپاشی کردم. ولی تا جایی که یادمه آفتاب مستقیم نبود. قبل از سمپاشی هم یکی دیگه از برگهاش همینجوری لکه قهوه ای شده بود که در نهایت زرد شد و جداش کردم.

۱۴۰۰-۱۰-۰۵ ۱۵:۴۰:۱۰

کارشناس شماره ۲

اگر یکی از برگ هاست و برگ قدیمی هست مشکلی نیست البته خیلی دقت کنید اصلا سم پاشی زیر نور افتاب انجام نشه

۱۴۰۰-۱۰-۰۶ ۰۱:۵۳:۵۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@