پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شیما مولایی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۳۷۱

من دوساله در اتاق خوابم که نور کمی داره سانسوریا دارم اما الان داره زرد میشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۴ ۲۲:۵۱:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورته و آیا در این مدت خاک تعویض شده ؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۴ ۲۳:۴۳:۱۳

شیما مولایی

تعداد سوال: ۱

نه خاک عوض نشده خیلی با فاصله آب می‌دادیم نور هم کم بود شاید یه دوبار پشت هم آب داده باشم اواخر.یه کار دیگه هم که کردم صبح ها پرده رو میدادم کنار پنجره رو وا میکردم سرد شاید شده باشه اتاق .الان تا شما جواب بدین رفتم از خاک درشون آوردم گزاشتم تو اب خیلی زرد و پلاسیده بودن ریشه ها هم کاملا خشک بود

۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۰۰:۲۴:۳۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

گلدان را کوچکتر کنید تا بتونید آبیاری را کنترل کنید . نامنظم بودن آبیاری و کمبود آب و عمیق بودن گلدان , و یا خاک نامناسب باعث میشه که ریشه سیراب نشه و برگ گیاه زرد بشه یا برگها چروک و خمیده بشن . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد و در آن زمان گیاه را سیراب کنید طوری که چند قطره آب از ته گلدان خارج بشه .البته در فصل تابستان یا زمانی که محیط خیلی گرم هستش به آبیاری بیشتری نیاز داره .برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .

۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۰۹:۰۶:۰۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@