پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کیوان واعظی

تعداد سوال: ۱

لکه های قهوه ای در گیاه لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۸۶۷

سلام وقت بخیر حدود یک ماه گیاه زیبای لیراتا گرفتم از نور مستقیم دور نگهداشتم و نزدیک شوفاژ هم نبوده ابیاری هم سعی کردم هروقت خاک روش خشک شد انجام بدم و ابپاش هم استفاده کردم ولی متاسفانه لکه های قهوه ای روی برگها به وجود امد ه که نمیدونم چیکار باید بکنم ممنون میشم کمکم کنید این گیاه زیبا دوباره سرسبز و سرحال بشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۱۱:۴۴:۴۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر غبارپاشی از فاصله نزدیک انجام میدادید؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۱۲:۱۱:۱۵

کیوان واعظی

از فاصله یک کفه دست تا یک وجب البته یک نکته ای فراموش کردم بگم زمانی که گیاه را خریدم به دلیل اسباب کشی دوهفته منزل یکی از دوستان بود تقریبا هفته ای یکبار اب میدادند و اصلا ابپاشی نکرده بودند وقتی ازشون گیاه را گرفتم این طوری شده بود خاک گیاه پشه کوره ریز داره و پشت برگهای دوتا تار عنکبوت ه دیدم که برگها رو تمیز کردم ولی هنوز اون پشه ها هستند ولی خیلی کمتر شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۱۲:۲۴:۰۴

کارشناس شماره ۲

بله دقیقا نکات مهمی رو اشاره کردید تارعنکبوت نشان دهنده آفت کنه تارعنکبوتی هست که برلی کنترلش نیاز به سم آبامکتین داره و برای کنترل بیماری قارچی نیاز به سم قارچکش داره و اصلا دیگه غبار پاشی نکنید بین دو آبیاری اجازه بدید یک سوم خاک گلدان خشک بشه بعد آبیاری کنید و‌حتما چک کنید زهکش گلدان باز باشه و بعد هرآبیاری آب اضافی از زیرگلدان خارج بشه اول سم کنه کش آبامکتین سه بار به فاصله سه روز اسپری بشه بعد از یک هفته کمی قارچکش اسپری کنید و در خاک هم بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide) کنه کش (آبامکتین)
۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۲۲:۴۶:۳۱

کارشناس شماره ۲

روند تغییرات رو از همین تاپیک اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۲۲:۴۶:۴۵

کیوان واعظی

چشم حتما ممنون

۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۲۲:۵۰:۰۵

کارشناس شماره ۲

چشم شما بی بلا

۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۲۳:۲۶:۴۴

کیوان واعظی

سلام وقت بخیر طبق دستوری که دادید قطره ها را دادم و ابدهی هم به مقداری انجام دادم که خاک خشک باشه ولی سه تا برگهایی پایینی به ترتیب افتادن لکه های قهوه از تازگی در امدن و خشک شدن یک پاجوش کوچیک داشت که دیگه رشد نکرده و تغییر رنگ داده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید در ادامه چکاری انجام بدم و ایا امکان دارد حضوری گیاه را بیارم تا از نزدیک معاینه بشه

۱۴۰۰-۱۱-۱۲ ۱۶:۱۱:۱۶

کارشناس شماره ۲

وقت بخیر قارچکش و افتکش را استفاده کردید؟ کنه کش دوبار و قارچکش دوبار؟ برای ویزیت حضوری با این شماره هماهنگ کنید لطفا ۷۱۰۵۳۱۹۳

۱۴۰۰-۱۱-۱۳ ۰۱:۱۳:۱۳

کیوان واعظی

بله همانطور که فرمودید استفاده گردم تغییری که کرده لکه هایه قهوه ای خشک شدن و ترد شدن و ۳برگش هم ریخت ایا لبه های خشک شده را بچینم و اگر صلاح میدونید و لازم هست با همکاران شما حضوری نشان بدم اگرم نه که به همین روش ادامه بدیم

۱۴۰۰-۱۱-۱۳ ۰۴:۳۴:۴۳

کارشناس شماره ۲

ببینید اینکه خشک‌شده دقیقا نشونه کنترل بیماری هست لکه های تر لکه های زنده هستند که روبه گسترش هست و وقتی خشک شدن و تعداد لکه و‌سایزلکه بیشتر نشده نشانه کنترل بیماری قارچی هست اگر بیحالی بیشتر از ۷ روز ادامه داشت حتما اطلاع بدید همکاران بازدید کنن

۱۴۰۰-۱۱-۱۳ ۱۳:۵۵:۵۵

کیوان واعظی

ممنون حتما

۱۴۰۰-۱۱-۱۳ ۱۴:۳۶:۴۴

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۱۱-۱۴ ۰۲:۳۲:۲۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@