پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مرجان زمانی

تعداد سوال: ۱

اسپاتی فیلوم ویژه

تعداد بازدید ۲۷۲

گیاه اسپاتی من نوکش زرد شده چندتا از برگهاش هم خشک شد ریخت و گل هم داشت که خشک شد. کلا هم خیلی پژمرده شده

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۶ ۰۹:۰۹:۰۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر آبیاری به چه شکل هست؟ و فاصله گلدون تا پنجره چقدرهست؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۶ ۱۱:۱۲:۵۰

مرجان زمانی

حدود ۱/۵ متر ولی معمولا یا پرده کنار هست یا لامپ روشنه. ابیاری هم هروقت که خاک خشک باشه حدود ۱لیوان

۱۴۰۰-۰۹-۱۶ ۱۱:۱۹:۰۸

کارشناس شماره ۲

زمانیکه اب میدید آب اضافی از زیر گلدون خارج میشه؟ و این زرد شدن در برگ های پاییینی هست یا همه برگ ها؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۶ ۱۳:۴۰:۲۳

مرجان زمانی

بله خارج میشه بیشتر برگ های پایینی

۱۴۰۰-۰۹-۱۶ ۱۳:۴۳:۴۵

کارشناس شماره ۲

چند مورد رو براش دقیق رعایت کنید و‌نتیجه تغییرات رو طی دوهفته اطلاع بدید ابیاری زمانیکه یک سوم ارتفاع خاک خشک شد انجام بشه و‌در هرابیاری تا اندازه ای آب بدید که چندقطره آب اضافی از زیرگلدان خارج بشه نشون دهنده سیراب شدن ریشه و‌اطمینان از بازبودن زهکش هست و برای تقویت گیاه سه ماه یکبار اسید هیومیک ۴۵ روز یکبار کودپتاسیم بالا و ماهی یکبار جلبک دریایی بهش بدید کمبود موادغذایی خاک میتونه باعث زرد شدن برگ های پایینی بشه و اگر بیشتر از یکسال هست خاکش تعویض نشده اسفند ماه خاک گلدان رو تعویض کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود ارگانیک جلبک دریایی
۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۰۱:۰۷:۳۲

مرجان زمانی

من تازه گیاه رو خریدم و متوجه نمیشم کا خاکش مناسبه یا نه. ببرم خاکش رو نشون بدم یا همین محصولات رو استفاده کنم؟ به چه روشی بفهمم که یک سوم خاکش خشکه یا نه؟ و اینکه این محصولات رو از کجا تهیه کنم؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۰۹:۲۳:۳۶

مرجان زمانی

و یک سوال دیگه هم اینکه گلدان رو توی تشت آب بذارم کمکی میکنه یا نه

۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۰۹:۲۶:۴۶

کارشناس شماره ۲

گلدون در تشت آب اگر علت پژمردگی تنش آبی باشه فقط تاحدی کمک میکنه میتونید بیست دقیقه در تشت آب قرار بدید و برای سنجش بافت خاک میتونید یک عکس از سطح خاک ارسال کنید محصولات همگی از،سایت قابل دریافت هستند اگر مشکلی در تهیه داشتید بفرمایید راهنمایی تون کنم

۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۲۳:۴۴:۱۵

مرجان زمانی

ممنونم سطح خاک اینجوریه فقط میفرمایید که چجوری تشخیص بدم که یک سوم سطح خاک خشکه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۰۷:۰۹:۴۷

مرجان زمانی

و یک سوال دیگه هم اینکه برگهای زرد رو هرس کنم؟ و اگر باید اینکار رو انجام بدم توضبح میدین که به چه شکل هست؟ ممنون از توضیحاتتون

۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۰۷:۲۸:۲۹

مرجان زمانی

الان هم زیر گلدان رو نگاه کردم متوجه شدم که اشتباه کردم و آبی خارج نشده فقط مقداری از خاک گلدان خارج شده که خشک بود

۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۰۸:۰۹:۳۰

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر اینکه اب خارج نشده نشان از بسته بودن زهکش گلدان هست حتما از باز بودن زهکش مطمئن بشید و برای سنجش میزان خشکی از یک سیخ چوبی استفاده کنید و در یک سوم خاک فرو ببرید مثلا اگر ارتفاع گلدون 30 سانتی متر هست در ارتفاع 10 سانتی قرار بدید حدود یک دقیقه نگهدارید و بعد سیخ چوبی رو بیرون بیارید اگر خاک بهش چسبیده بود نشان از مرطوب بودن خاک هست اگر خاک نچسبیده بود یعنی خاک خشک شده و زمان ابیاری رسیده و هر بار تا اندازه ای اب بدید که چند قطره از زیر گلدان خارج بشه حتما

۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۲۱:۴۳:۲۳

کارشناس شماره ۲

برگ های زرد تا زمانیکه کامل خشک نشدن جدا نشن بهتره چون گیاه از برگ های زرد و قدیمی تغذیه میکنه

۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۲۱:۴۳:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@