پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

لادن

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ ناگهانی ویژه

تعداد بازدید ۳۷۴

سلام درمورد بن سای سوال داشتم. بعد از سرد شدن هوا مدتی ریزش برگ پیدا کرده بود و برگهای جدید کوچکش ریختن. من بهش ضدقارچ زدم خوب شد و حتی برگ جدید داد. حدود کمتر از سه هفته بعد از خوب شدنش. این دفعه یکی دوتا برگ قدیمیش افتاده بود. اومدم دیشب بهش اسپری ضدقارچ رو بزنم ک اسپری زدم یهو ۶تا برگ قدیمیش افتاد یعنی شل شده بود و اون لحظه یهو جلو چشمم‌ریختن برگهای بزرگش. عکسشو دادم. چکارکنم؟؟؟ و دیشب فکر کردم شاید آفت داره اومدم بهش ضدقارچ بزنم اونقدر برگهاش شل شده بود یهو ۶تا برگ قدیمیش ریخت!

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۶ ۱۴:۳۰:۴۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورته و ایا تنه نرم شده ؟ گیاه از نظر نور در چه محیطی قرار داره ؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۶ ۲۱:۲۸:۱۱

لادن

جاش نزدیک پنجره است کنار شوفاژ. نور میگیره اما مستقیما افتاب نه. یک مهتابی هم بالای سرش هست گاهی عصر تا شب روشن میکنم. آبیاری هفته ای یکبار تا خاکش کاملا خیس شه.

۱۴۰۰-۰۹-۱۶ ۲۱:۳۲:۳۶

لادن

الان دوتا برگ دیگر هم زرد شده است تنه اش نرم نیست.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۶ ۲۱:۳۴:۱۵

کارشناس شماره ۱

کمی خاک رو سیخک بزنید و گلدان را در کنار پنجره ی نورگیر قرار بدید . چون دچار تنش دمایی شده ممکنه تمام برگهاشو از دست بده اما چون تنه سفته دوباره برگ میزنه . آبیاری هرزمان خاک خشک بود انجام بشه و گیاه سیرآب بشه . آب اضافی در زیرگلدانی ، خالی بشه . بعد از یکماه یکبار بهش کود فسفر بالا بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10
۱۴۰۰-۰۹-۱۶ ۲۳:۴۱:۰۱

لادن

ببخشید این محصول پیشنهادی که نوشتید رو تهیه کنم؟ هروقت خاکش ظاهرا خشک هست حتی اگر یک هفته نشده آب بدم؟ اون برگهایی که زرد شده بود الان قهوه ای و حالت زنگ زده پیدا کردند. مشکلش بیماری قارچی و اینا نیستش؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۱۱:۴۵:۲۸

کارشناس شماره ۱

زنگ زدگی نشانه ی نوعی بیماری قارچی هم هست که اگه روی برگها در زمان نامناسب اب اسپری کنید یا به هر دلیلی در شرایط دمایی نامناسب رطوبت زیاد باشه ایجاد میشه . بله بین دو ابیاری حتما باید خاک خشک بشه ، هرزمان خاک گلدان خشک بود بهش اب بدید . منظور، فقط خشک بودن سطح خاک نیست ، خاک گلدان در عمق هم باید نسبتا خشک باشه و بعد به گیاه آب بدید .میتونید یکبار از قارچ کش هم استفاده کنید اما اگر شرایط محیطی کماکان نامناسب باشه ، قارچ کشی هم تاثیری نخواهد داشت .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۲۳:۵۵:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@