پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مرضیه درویشوند

تعداد سوال: ۱

رشدنکردن سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۴۰۵

سلام.گل من رشد نداره و برگ هاش لوله شدن.لکه هایی هم رو برگاش افتاده.لطفا راهنماییم کنید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۱۷:۳۴:۰۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . سایز گلدان نسبت به خودِ گیاه بزرگه و همین یکی از دلایل کند شدن رشد گیاه هستش . علت لوله ای شدن برگها کمبود اب ، وجود آفت و یا نامنظم و ناکافی بودن آبیاری هستش و وجود لکه های روی برگ نشان از وجود افت هستش . گیاهتون رو با سم حشره کش محصوص گیاهان مثل کنفیدور سمپاشی کنید ، سمپاشی را در فضای باز و محیطی سایه انجام بدید . هرزمان خاک گلدان خشک بود به گیاه اب بدید .گلدان را در بهار تعویض ، و از گلدان کوچکتر استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور) حشره کش مالاتیون Malathion حشره کش دیازینون Diazinon
۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۲۲:۲۵:۱۸

مرضیه درویشوند

تعداد سوال: ۱

ممنونم.چون مبتدی هستم ۲ بارخاک گلدان رو تعویض کردم.فکر کردم شاید مشکل از خاکه.ریشه،خشک بنظر میرسید.درواقع اصلا نمیدونم ریشه ش بطور طبیعی چطوره؟ممکنه از ریشه مشکل پیداکرده باشه؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۲۲:۳۲:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

اگه ریشه کاملا خشک بوده یعنی اب به اندازه ی کافی بهش نمیرسه . ریشه ها باید سالم باشند و لهیدگی یا خشک شدگی نداشته باشند . با آبیاری منظم دوباره ریشه زایی بصورت نرمال انجام میشه . سانسوریا ها گلدانهای کوچک را نسبت به گلدانهای بزرگ ، بیشتر میپسندند .

۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۰:۰۰:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@