پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

عطا

تعداد سوال: ۱

پوسیده شدن ریشه و راهنمایی برای کاشت مجدد ویژه

تعداد بازدید ۱۸۰۳۲

سانسوریای دوساله فک میکنم بع علت آبیاری نامناسب ریشه هاش پوسیده برگ هاش درحالی که سبز هم بودن به یکباره از انتهای ریشه خم شدن و شکستن ریشه هارو خارج کردم بیشترش خشک شده بود یا نرم بود قسمت های نرم رو قیچی کردم و ضد قارچ زدم اما ریشه خیلی کمی باقی مونده در انتهای برگ ها به نظرطون برای کاشت مجدد کافیه؟ چند روز بگذارم هوا بخوره؟ و برای برگ های بدون ریشه باید چه کار کنم. یه راهنمایی هم برای خاک مناسب و زهکشی بهم بگین لطفا

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۱۶:۱۰:۳۳

عطا

تعداد سوال: ۱

تصاویر دیگه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۱۶:۱۸:۰۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . نگران نباشید دوباره ریشه زایی انجام میشه اما باید مراقب آبیاری باشید تا ریشه ها دوباره دچار پوسیدگی نشن . یکروز بزارید بمونه بعد تو گلدون کوچکتر و در خاکی که مخصوص سانسوریا یا خاک مخصوص گیاهان آپارتمانی که بافتی متوسط داشته باشه بکارید آبیاری فقط زمانی که خاک کاملا خشکه انجام بشه . اون برگهای بدون ریشه رو هم بعد از یک روز میتونید در اب قرار بدید و بعد که ریشه ها تقریبا یک سانت شدند اونها رو هم به خاک منتقل کنید . برای تقویت ریشه ها میتونید یکماه بعد از کاشت بهش کود فسفر بالا بدید . برای زهکشی گلدان میتونید از تکه های زغال به همراه پوکه ، یا سبوس برنج و یا زغال و سنگریزه یا تکه های سفال شکسته استفاده کنید . اون برگی که خالی بلند هستش ممکنه بعد از کاشت از ته بشکنه یا به دلیل عدم ایستایی و کم بودن حجم ریشه کلا از ریشه جدا بشه ، پس با احتیاط اینکارو انجام بدید و اگر احیانا اون برگ جدا شد اونرو به قطعات ۱۵ سانتی برش بزنید و در آب قرار بدید تا دوباره ریشه دار بشه . اگر سوالی دارید در خدمتتونم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۰:۰۹:۱۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@