پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الهام گل محمدی

تعداد سوال: ۷

از دست دادن رنگ دانه ها در گل های رنگی ویژه

تعداد بازدید ۲۵۶

سلام وقت بخیر چند تا از گل های من مثل برگ انجیری ابلق کروتون و … با اینکه ماشاالله خوب جوانه میزنن ولی حالتی رنگیشون خیلی کم شده نور گیری خوب انجام میشه ولی نمیدونم دیگه از چی میتونه باشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۰:۴۵:۰۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ایا به گیاهاتون کود هم میدید ؟ نورگیر در چه جهتی هستش ؟ شمالی ، جنوبی ؟؟؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۳:۵۹:۴۶

الهام گل محمدی

گل خونه تو طبقه اخر هست و از سقف نور میگیره بله کود هیومیک اسید کود ۳۶ ۱۲ ۱۲ جلبک دریایی میدم ماهی یکبار

۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۴:۱۶:۳۶

کارشناس شماره ۱

معمولا زمانی که نور کافی نباشه و یا کوددهی زیاده از حد انجام بشه برگها تغییر رنگ میدن . اگه ارتفاع نورگیر زیاد باشه ، گیاه نور کافی دریافت نمیکنه و این باعث تغییر رنگ میشه مخصوصا در گیاهان ابلق و گیاهان رنگین برگ . فعلا مدتی کوددهی با جلبک و هیومیک اسید رو متوقف کنید و کوددهی ماهانه با پتاس رو با دوز کمتر ادامه بدید . دی ماه و بهمن ماه کاملا کوددهی قطع بشه . از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید و وضعیت گیاهانتون رو اطلاع بدید .

۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۲۱:۳۷:۱۵

الهام گل محمدی

تو همین محیط گلخونه من گیاه های دیگه هم دارم مثل برگ انجیری نخل باد بزنی اگلونما سینگینیوم و شفلرا این گیاه هام خوبه جونه میزنن و رشدشون خوبه ولی معمولا یه تعداد از برگ ها همیشه دچار نوک سوزی هستن از چه عواملی ممکنه باشه سیستم ابیاری به صورت قطره ای و مه پاش است ارتفاع گلخونه حدودا ۴ متر هست و ما تو شهر بوشهر هستم که هواش اغلب گرم و مرطوبه

۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۲۱:۴۶:۲۲

کارشناس شماره ۱

نوک سوزی میتونه در اثر افراط در ابیاری ایجاد بشه . مخصوصا برای سینگونیوم چون نسبت به شفلرا و نخل بادبزنی به اب کمتری نیاز داره . میتونید گلدون گیاهانی که نوک سوزی دارند رو از سیستم ابیاری قطره ای خارج کنید و خودتون ابیاری رو کنترل کنید و اجازه بدید که بین دو آبیاری حتما خاک گلدون نسبتا خشک بشه . نیاز آبیِ تمام گیاهان شبیه به هم نیست و متفاوت هستش . میتونید گیاهانی که نوک سوزی دارند رو از سیستم ابیاری خارج و خودتون ابیاری رو در زمان مناسب و بصورت دستی انجام بدید .

۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۲۲:۱۰:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@