پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پگاه ثنایی

تعداد سوال: ۱

لکه های قهوه ای روی فیکوس لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۸۰۱

سلام من حدود ۳ هفته‌ست فیکوس خریدم، با فاصله‌ی ۳ تا ۴ متر از پنجره شرقی هست آبیاری هر وقت خاک خشک بشه سیراب میکنم و زیر گلدان پوکه داره ،در اولین آبیاری گل برگها رو با دستمال نرم چندین بار خیس و پاک کردم، چند روزه که روی چتد تا از برگ ها لکه های قهوه ای پیدا شده، البته پشت بعضی از برگ ها هم دیده میشه، علتش چیه؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۱:۴۰:۴۴

پگاه ثنایی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۱:۴۴:۵۲

پگاه ثنایی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۱:۴۵:۴۱

پگاه ثنایی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۱:۴۶:۲۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر علاوه بر لکه های قهوه ای تارعنکبوت ریز و‌ زخم سفید و‌پنبه ای هم میبینید؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۳:۵۹:۳۸

پگاه ثنایی

نه ، این دو مورد نیست ولی توی این مدت هم رشدی نداشته یعنی جوانه‌ی وسط هیچ تغییری نکرده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۴:۰۵:۴۹

پگاه ثنایی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۴:۰۶:۳۵

کارشناس شماره ۲

بله گیاهتون دچار بیماری قارچی شده و به علت بیماری گیاه ضعیف شده و رشدش هم متوقف شده برای درمان از قارچکشی که براتون لینکشو میزارم سه بار به فاصله سه روز اسپری کنید روی برگ ها و کمی هم داخل خاک گلدون بدید و بع داز طی دوران درمان چک کنید ببینید تعداد لکه ها و سایز لکه ها بیشتر شده یاخیر برای جلوگیری از به وجود اومدن این لکه برگی حتما بین دو ابیاری اجازه بدید تا نصف ارتفاع گلدونتون خشک بشه بعد ابیاری کنید و حتما چک کنید در هر ابیاری اب اضافی از زیر گلدون خارج بشه سطح برگ اصلا غبار پاشی نکنید برای تامین رطوبت گیاهتون یا از دستگاه بخور سرد استفاده کنید یا یک ظرف اب کنار گلدون قرار بدید. بعد از اینکه بیماری متوقف شد با کودهایی که براتون میزارم گیاه رو تقویت کنید اسید هیومیک سه ماه یکبار امینو اسید دوماه یکبار و کود پتاسیم بالا 45 روز یکبار بین استفاده از این کودها 2 هفته فاصله بگذارید اگر سوالی بود بفرمایید در خدمتتون هستم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۲۱:۴۲:۳۱

پگاه ثنایی

ممنونم، قارچ‌کش مانکوزب ۸۰٪ خوبه استفاده کنم؟ هم اسپری روی برگ ها هم پای خاک گلدان؟ و روش استفاده هم ۱ قاشق مرباخوری از پودر در ۱ لیتر آب هست؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۲ ۱۹:۴۶:۴۴

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله عالیه سه بار به فاصله 9 روز استفاده کنید هم روی برگ اسپر ی کنید هم کمی داخل خاک بدید

۱۴۰۰-۰۹-۲۲ ۲۳:۵۹:۴۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@