پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

میترا لشگری

تعداد سوال: ۵

آمستل ویژه

تعداد بازدید ۳۸۷

سلام مهربان این گیاه دیشب خریدم موقع خرید دیدم گذاشته بود توی خیابون هوای سرد،نوک برگهای دو میلیمتری سوخته، رنگ برگها هم مثه بنجامین های خودم یه کمی رنگ پریده به نظر میاد. گذاشتم پیش دوتا بنجامین ها وسطش دستگاه بخور سرد گذاشتم. فاصله از پنجره رو عکس گرفتم ببینید و راهنمایی کنید.ممنونم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۰ ۱۵:۱۸:۵۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . چون گیاه در ابتدا در هوای آزاد قرار داشته در حال ریزش برگ و خزان کردن و وارد شدن به فصل استراحت بوده .بهتره گلدان را بصورت ناگهانی در محیط گرم قرار ندید و به مرور گیاه رو به محیط گرمتر عادت بدید . از هیچ نوع کودی استفاده نکنید . از نظر نور هم فعلا گلدان را در محیطی با نور ملایم قرار بدید و زیاد نزدیک به پنجره قرار ندید . ممکنه مدتی گیاه ریزش برگهاش ادامه داشته باشه که این بعلت تغییر محیط محیط نگهداری , طبیعی هستش و به مرور این مشکل برطرف میشه . به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۰۹-۲۰ ۲۲:۴۷:۰۲

میترا لشگری

سلام ممنون والا سوال زیاد دارم اما سایت شما یه کم داغون شده والا از ظهر انقدر تلاش کردم دیگه خسته شدم . خیلی از شما ممنونم نمیدونم شاید اینترنت ضعیفه اینجوریه. اینکه همش باید شماره تلفن وارد کنم واقعا سخته یعنی برا من که وقت خیلی کمی دارم بل گوشی باشم

۱۴۰۰-۰۹-۲۰ ۲۳:۲۲:۳۴

میترا لشگری

عزیزم منزل ما خنکه . اصلا گرم نیست.بخور سرد مشکل نداره؟؟ و اینکه الان فاصله ش از پنجره رو عکس میفرستم براتون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۰ ۲۳:۲۶:۰۲

میترا لشگری

تند تند بپرسم تا ارسال میشه پیامها.عزیزم یه عکس میفرستم لطفا بفرمایید چه گیاهی مناسب اینجاست.دوتا پنجره کنار در ورودی هست خوب باز و بسته شدن در ورودی تغییر دما ایجاد میکنه و اینکه جنوبی هست. ممنونم ازت گیاهی باشه مقاوم به اون شرایط باشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۰ ۲۳:۲۸:۴۹

میترا لشگری

سوال بعدیم در مورد سانسوری هست قبلا گفته بودم که چهار ماه پیش که خریدم اینارو دو تا نوزاد داشتن یکیش غلاف قدیمی یکی جدید. غلاف جدید بزرگ شد( برگ سمت راست) غلاف قدیم هنوز نوزاده. و اینکه تا الان کنار در ورودی بودن هر دو گلدان. چیکار کنم رشدش سریع بشه گلدان پر بشه. توی چه فاصله ای از پنجره بزارمش عکس اون سانسوریا که یه برگش کج رفته فرستادم چون اون دقیقا سمتی از در ورودی بود که باز میشد و هوای سرد بیشتر بهش میخورد آیا حالش بده؟؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۰ ۲۳:۳۲:۲۴

کارشناس شماره ۱

اگه در ورود به سایت مشکل دارید با همکارانمون از طریق سایت تماس بگیرید و مشکل رو اطلاع بدید . در مورد بنجامین , با توجه به شرایط محیطی و دما نیازی به استفاده از بخور سرد نیست . فاصله اش از پنجره مناسبه .

۱۴۰۰-۰۹-۲۱ ۲۳:۲۹:۰۲

کارشناس شماره ۱

در مورد گیاهانی که برای دو طرف درب ورودی پرسیده بودید . برگ عبایی سبز و ابلق خیلی مقاوم هستند , آگلونما رسمی , لیندا , سانسوریا , گندمی , پاندانوس و گیاهان خانواده ی بروملیا هم گیاهان مقاومی هستند اما برگ عبایی گزینه ی مناسبتری هستش .

۱۴۰۰-۰۹-۲۱ ۲۳:۳۶:۰۰

کارشناس شماره ۱

اما در مورد سانسوریاتون , معمولا سانسوریا هایی که از نوع شمشیری هستند , برگهاشون چون به مرور قد بلند میشن , گاهی اوقات نیاز به بسته شدن دارند تا حالت ایستاییِ لازم رو پیدا کنند . میتونید برگها رو مدتی با یک روبان ببنید , اما در مورد پرپشت شدندش , با توجه به اینکه سایز گلدان بزرگ هستش باید مدتی به گیاه اجازه بدید تا ریشه پر کنه و بعد پاجوشها به مرور از کنار گیاه رشد میکنند . برای تقویت ریشه میتونید بهش کود فسفر بالا بدید . اما الان چون رشد گیاه کند هستش بهتره ماهی یکبار بهش کود بدید و بهار به بعد هر دو هفته یکبار بهش کود بدید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10
۱۴۰۰-۰۹-۲۱ ۲۳:۴۶:۰۲

میترا لشگری

ممنونم مهربان سانسوریا میگم چون پاجوش به بغل میزه نباید گلدان استوانه باشه باید عرضش پهن باشه ارتفاع کمتر. درسته؟؟؟ عوض کنم گلدان رو؟؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۱ ۲۳:۵۰:۲۰

کارشناس شماره ۱

نه الان عوض نکنید .بزارید تو همین گلدون بمونه تا کم کم ریشه پر کنه . اگه از ابتدا در گلدانی که دهانه اش گشادتر و عمق کمتری میکاشتید بهتر بود , اما الان دیگه نیاز نیست تعویض کنید چون هم زمان مناسبی برای اینکار نیست و هم اینکه گیاه با شروع فصل رشد , رشد بهتری در همین گلدان خواهد داشت .

۱۴۰۰-۰۹-۲۱ ۲۳:۵۵:۵۸

میترا لشگری

سلام . نوزاد فیکوس دنیا اومده اما یه جوریه

۱۴۰۰-۱۰-۰۵ ۱۶:۵۰:۳۷

میترا لشگری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۰۵ ۱۶:۵۲:۱۹

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . بهش کود میدید ؟

۱۴۰۰-۱۰-۰۵ ۲۳:۴۲:۳۰

میترا لشگری

خیر کود نمیدم، فقط اینکه همیشه خاک گلدان خشک شه آبیاری میکنم این فیکوس خیلی تند تند خشکه. شاید یه روز در میون.منم چهار روز سفر بودم. ممکنه از کم ابی باشه؟؟؟؟

۱۴۰۰-۱۰-۰۶ ۰۰:۰۶:۴۱

میترا لشگری

البته برگ‌های پایینی یه مقدار از اول رنگ پریده هستن خیلی ریز داخل برگها رگه های نارنجی قرمز هست

۱۴۰۰-۱۰-۰۶ ۰۰:۰۷:۳۸

کارشناس شماره ۱

گاهی اوقات تنش های دمایی و ابی میتونه باعث بشه که برگها تغییر رنگ بدن یا بصورت نرمال رشد نکنند . ایا زمانی که نبودید ، محیط سرد بوده ؟ ایا تست خشکی خاک رو براش انجام میدید ؟

۱۴۰۰-۱۰-۰۶ ۰۸:۰۵:۵۶

میترا لشگری

والا کنار پنجره خوب وقتی هوای بیرون سردتر میشه بعضی شبها شیشه پنجره ما هم خیلی سردتر میشه دیگه. و اینکه کلا سطح خاک شبیه کویر میشه اصلا انگشت داخل خاک نمیره که بخوام تست کنم رطوبت خاک رو

۱۴۰۰-۱۰-۰۶ ۰۸:۱۲:۰۸

کارشناس شماره ۱

سطح خاک رو سیخک بزنید و زیر و رو کنید ، یه کم گلدان رو از پنجره فاصله بدید . فیکوس ها تو این فصل به آبیاری کمتری نیاز دارن و آبیاری زیاد میتونه باعث تغییر رنگ برگها و یا حتی ریزش اونها بشه . گیاهتون به کود آهن هم نیاز داره اما این یکی دوماه صبر کنید و از اواسط اسفند کوددهی با کلات آهن رو شروع کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۰-۱۰-۰۶ ۲۳:۴۴:۵۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@