پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه رضوانی

تعداد سوال: ۱

افتادگی برگ ها ویژه

تعداد بازدید ۴۸۹

سلام با عرض سلام و وقت بخیر برگ های گیاه سانسوریای من اصلا محکم و صاف نیستند بصورت ۱۰ روز یکبار ابیاری میکنم ممنون میشم کمکم کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۲ ۰۹:۵۵:۱۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر سوراخ زهکش زیرگلدان باز هست؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۲ ۱۲:۱۵:۳۶

فاطمه رضوانی

من هرموقع ابیاری کنم اب از زیر گلدان خارج میشه ...

۱۴۰۰-۰۹-۲۲ ۱۲:۱۸:۵۷

کارشناس شماره ۲

یک عکس هم از ارتفاع گلدونتون ارسال میکنید؟ و اینکه چقدر با نور فاصله داره؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۲ ۱۲:۳۵:۱۷

فاطمه رضوانی

حدود ۵ متر با پنجره بزرگ که نورو بخوبی رد میکنه فاصله داره

۱۴۰۰-۰۹-۲۲ ۱۲:۴۵:۴۳

فاطمه رضوانی

حدود ۵ متر با پنجره بزرگ که نورو بخوبی رد میکنه فاصله داره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۲ ۱۲:۴۷:۰۰

کارشناس شماره ۲

ببینید گلدون های بلند و استوانه ای کلا برای سانسوریا مناسب نیست ولی چون الان فصل مناسب تعویض گلدان نیست فعلا همین حالت رو باید بهتر کرد میتونید برگ هارو کنار هم با یک روبان نرم ببندید تا یکم صاف بایسته و البته قسمت طوقه رو دست بزنید ببینید نرم و زرد نیست؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۲ ۲۳:۵۴:۰۵

فاطمه رضوانی

سلام یه سوال دیگه در مورد پشه سفید یه سم خریدیم و سمپاشی کردیم ولی دیدم روی چند تا گل دیگه ام هستن ولی خیلی کم اگر همه گل ها رو سم بزنیم مشکلی براشون پیش نمیاد؟؟؟؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۳ ۰۹:۵۱:۰۲

فاطمه رضوانی

یه سوال دیگه ام درمورد یه افت دیگه که نمیدونم چیه دوبار سم پاشی کردیم حالا نمیدونم از بین رفتن یا نه...... ابیاری این گیاه به چه صورت باشه؟ و اینکه پشه ها ریز روی خاک رو باید سم زد؟ چ سمی؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۳ ۰۹:۵۵:۰۲

کارشناس شماره ۲

بله این افت شپشک اردالود هست البته ازنزدیک هم عکس بفرستید بهتره حتما گیاه الوده رو قرنطینه کنید و‌برای کنترل افت از سم کنفیدور سه بار به فاصله ۹ روز اسپری کنید

۱۴۰۰-۰۹-۲۴ ۰۲:۳۹:۱۴

فاطمه رضوانی

باعرض سلام و وقت بخیر مجدد ممنون میشم بیماری و راه حل درمان این گیاه رو بهم بگین

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۸ ۱۲:۰۶:۳۹

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر ببینید در عکس قبلی که از گل فرستادید مشکل افت بود که برای درمانش به سم کنفیدور سه بار به فاصله 9 روز اسپری پاشی نیاز داره اما عکس پایین علایم بیماری قارچی هست که برای کنترلش نیاز هست رطوبت خاک رو کم کنید و بین دو ابیاری اجازه بدید سه چهارم ارتفاع خاک خشک بشه بعد اب بدید و حتما زهکش باز باشه مراقب باشید اصلا اب سطح ساقه و برگ نریزه و گیاه رو در فضایی قرار بدید که تهویه بالا داشته باشه و برای درمان بیماری قارچی هم نیاز به استفاده از قارچکش داره

۱۴۰۰-۰۹-۲۹ ۰۰:۵۹:۰۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@