پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سارا فتحی

تعداد سوال: ۲

چه سمی استفاده کنم؟؟ ویژه

تعداد بازدید ۵۳۷

وقت بخیر من یک گل یوکا بزرگ دارم که چند وقت برگ های وسطِ یکی از شاخه هاش شروع به زرد شدن و خراب شدن کرده نگاه کردم دیدم روش پودر سفید رنگی زده و حالت قارچ یا افت به گل فروشی رفتم بهم سم مانکوزب و کلرپیروفوس داد . سیوال من اینه کدام سم برای گلم مناسب تر و چه مقدار و چطوری و چند روز استفاده کنم و اینکه ایا برگ های خراب شده را بچینم یا نه

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۲ ۱۱:۰۶:۵۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بله این پودر سفید سفیدک پودری هست که برای درمانش نیاز به سموم قارچکش مسی داره حتما مثل اکسی کلرور مس و بردو فیکس و حتما دقت کنید یوکا تهویه و نور خوب میخواد تو سایه قرارش ندید و ابپاشی سطح برگ انجام نشه مانکوزب برای این بیماری خیلی موثر نیست کلروپیرفوس هم یک افت کش هست و اثری روی سفیدک نداره

۱۴۰۰-۰۹-۲۲ ۱۲:۳۲:۱۵

سارا فتحی

این سم هایی که نام برید به چه مقدار و چطوری استفاده کنم . ایا برگ های خراب شده را بچینم یا نه ؟؟ گیاه نور مستقیم نداره که افتاب به افته نداره ولی کنار پنچره است ، ایا نیاز به نور مستقیم داره ،تهویه و هوای ازاد داره صبح ها چند ساعت پنچره را باز میکنم که هوای تازه بخوره تریب ابیاریش هم ۲ هفته یک بار به صورتی که کامل سیر اب میشه است ایا کافیه ؟؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۲ ۱۲:۴۳:۱۲

کارشناس شماره ۲

سم بر پایه مس رو ما موجود نداریم از خدمات کشاورزی ها میشه تهیه کنید و چون برندهای مختاف دستور متفاوت دارند مهمه پشت بسته رو بخونید معمولا بردوفیکس 2 سی سی در یک لیتره ولی باز پشت بسته رو بخونید و به شکل اسپری پاشی سطح برگ هست برله برگ های الوده بهتره جدا بشه نور مستقیم نمیخواد ولی نور خوب میخواد و ابپاشی هم نیاز نداره و خیلی عالیه که تهویه برقرار هست این سفیدک پودری بیماری شایع یوکا است

۱۴۰۰-۰۹-۲۲ ۲۳:۵۶:۴۱

سارا فتحی

نظر شما را هم در مورد شستشو با صابون مایع مخصوص افت گل میخواستم در این مورد برای گلم بدونم . ایا این کار هم به بهبود گل کمک میکنه؟ یا فقط همان سم هایی که فرمودین استفاده کنم ؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۳ ۰۰:۲۶:۲۷

کارشناس شماره ۲

وقت بخیر اگر گیاه کنه یاشپشک بزنه میتونید اول با یک محلول رقیق اب و مایع به شکل فیزیکی افت رو کنترل کنید ولی این کار کاملا افت رو ازبین نمیبره و بعد از اون نیاز به استفاده از سموم مخصوص داره

۱۴۰۰-۰۹-۲۴ ۰۲:۳۳:۴۱

سارا فتحی

ممنون از پاسخگویی شما . سیوال دیگری که داشتم اینه گیاه من بگرگهاش از دو طرف به بیرون لول خورده علت چی میتونه باشه ؟؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۶ ۱۴:۲۰:۴۷

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم لوله شدن برگ ها در اثر تنش ابی و دمایی هست و اگر حالت جمع شدن باشه حتما پشت برگ و بررسی کنید گاهی نشونه افت هست که باچک کردن پشت برگ مشخص میشه

۱۴۰۰-۰۹-۲۶ ۲۳:۴۱:۲۲

سارا فتحی

نه پشت برگ سالمِ البته تابستان کنار شفاژ بود پاییز که شوفاژها روشن شد و گرم شد جابه جاش کردم . ۲ ماه هست که جابه جا شده ولی خوب نشده . الان کنار پنچره هست که طول روز حدود ۶ ساعت پنجره باز میشه که هوای تازه بخوره . ایا هوای سرد بیرون براش مضر نیست با توجه به لول ماندن برگها و قارچی که زده؟؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۷ ۰۰:۴۳:۴۹

کارشناس شماره ۲

بله بیرون نباشه و از پنجره هم دومتری فاصله بدید در این فصل و برای کاهش تنش وارد شده بهش سه ماه یکبار اسید هیومیک و دوماه یکبار امینو اسید بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۰-۰۹-۲۸ ۰۰:۴۱:۰۷

سارا فتحی

ابیاری گل چند روز یکبار باشه البته من در تابستان که مدام کولر روشن بود و هوای خانه خنک بود ۲ هفته یکبار اب میدادم با توجه به اینکه خاک گلدان کاملا خشک شده بود بعد از ۲ هفته ولی الان خب طبیعا هوای خانه گرمتر شده . باز هم ۲ هفته یکبار اب بدم یا نه ؟؟ با توجه به اینکه حس میکنم برگ های گیاهم طراوت و شادابی ندارند

۱۴۰۰-۰۹-۳۰ ۱۴:۲۶:۴۱

کارشناس شماره ۲

وقت بخیر برای ابیاری روز خاص مشخص نکنید چون دمای هوا متغیر هست هرزمان یک سوم ارتفاع خاک گلدون خشک بود ابیاری کنید و در هرابیاری گیاه سیراب باشه در حدی که چند قطره آب اضافی از زیرگلدون خارج بشه برای چک کردن ارتفاع خاک گلدون از یک سیخ چوبی میتونید استفاده کنید در ارتفاع یک سوم خاک یک دقیقه قراربدید اگر بعد از خارج کردن سیخ خاک بهش چسبیده بود یعنی خاک خیس هست اگر خشک بود زمان ابیاری هست

۱۴۰۰-۱۰-۰۱ ۰۱:۳۸:۴۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@