پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۶

خاک مناسب سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۳۶۴

گلدون سانسوریام شکسته میخوام گلدون و خاک عوض کنم خاک مناسب سانسوریا چی بخرم . ساکن بندرعباس هستم

۱۴۰۰-۰۹-۲۳ ۲۲:۱۳:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . بهتره از خاک نیمه سبک که بافت متوسطی داشته باشه برای سانسوریا استفاده کنید . در خاکبرگ هم میتونید بکارید . هر کدوم از این دو نوع که در دسترس بود میتونید استفاده کنید .

۱۴۰۰-۰۹-۲۳ ۲۳:۰۰:۵۹

کاربر

سلام روز بخیر خاک برگ بلالیم بو گرفته و البته گلدونش بزرگه ولی ریشه هاش از زیرش بیرون زده . تازگی احساس میکنم حال برگاش خوب نیست و رشدش کند شده . لطفا بفرمائید چطور خاکش عوض کنم که ریشه هوا نخوره و بهترین خاک براش چیه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۲۴ ۱۲:۳۵:۴۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر اگه خاک بوی نامطبوع میده احتمال غرقآبی شدن خاک و یا بیماری قارچی مطرح هستش . بهتره خاک رو تعویض کنید و از مخلوط خاکبرگ و کمی ورمی کمپوست و کمی پیتماس استفاده کنید . گیاه رو بصورت قالبی از گلدان خارج کنید و بعد کمی خاکِ سطح را کم کنید و گیاه را در گلدان جدید قرار داده و خاک تازه اضافه کنید

۱۴۰۰-۱۱-۲۴ ۲۳:۱۴:۵۵

کاربر

سلام وقت بخیر ،من هر کاری کردم در قسمت سانسوریا نتونستم کامنت بزارم از دیشب سایت ارور میده مادرم روی خاک سانسوریا پشه های ریز دیده و متاسفانه برای از بین بردن آنها یک استکان سرکه سفید ریخته روی خاک که باعث پوسیدگی ریشه شده گیاهش خیلی بزرگ و ارتفاع دار بود که بعد از این انتحاری که زده? دیده یکی یکی شاخه ها شروع به زرد شدن و جدا شدن کردن و متوجه پوسیدگی ریشه شده در نهایت خاک گلدان عوض و ریشه های پوسیده رو جدا کرده ، قسمت وسط گیاه که جوانتر بوده شرایط بهتری داشته ولی الان باز هم شاخه ها شروع به زرد و خشک شدن کردن . بد ماجرا اینجاست که امروز متوجه شده که پشه ها برای یه گیاه دیگه بوده ? لطفا راهنمایی اورژانسی بفرمائید

۱۴۰۱-۱۱-۱۳ ۱۲:۵۶:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@