پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۳

زرد شدن سانسفریا ویژه

تعداد بازدید ۵۸۱

چند روز پیش یکی از برگ های سانسفریای من حالت گندیدگی گرفت و افتاد امروز متوجه شدم یکی از برگ های دیگر از پایین شروع به زرد شدن کرده و دیگری لوله ای و شل شده لازم به ذکر است که خانه ما نور طبیعی کافی ندارد ولی در بالای گیاه نور مصنوعی وجود دارد چه کار باید بکنم و چه کودی هم مناسب هست

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۴ ۲۱:۴۳:۲۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورته ؟ و در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟ آیا بین دو آبیاری اجازه میدید که خاک نسبتا خشک بشه ؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۴ ۲۲:۱۲:۲۳

کاربر

سلام ممنون از پاسخگویی شما آبیاری رو تقریبا هر بیست روز یکبار انجام میدم انگشتم رو تا دو بند توی خاک میکنم وقتی کاملا خشک باشه اب میدم امروز اون برگ که زردشده بود حالت گندیدگی گرفته و شل شده و برگ کناری که لوله شده بود از بالا زرد شده در صمن باید بگم من زیر گلدونی نذاشتم ممکنه به این علت باشه

۱۴۰۰-۰۹-۲۷ ۰۹:۴۳:۵۵

کارشناس شماره ۱

یعنی گلدان زهکش نداره ؟ و اب از ته گلدان خارج نمیشه ؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۷ ۲۳:۴۷:۵۹

کاربر

نه وقتی هر بار آب میدم طوری آب میدم که آب از ته گلدون خارج میشه ولی روی سرامیک میریزه نه توی زیر گلدانی منما نه گیاه دچار قارچ شده باشه جون جدای اون برگ ها یکی دیگه هم داره زرد میشه در ضمن باید بگم سیستم گرمایش ما کف خوابه ولی من اون قسمتی که گلدون هست رو روشن نمیکنم یعنی هیچ گرمایی از کف به گیاه نمیرسه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۸ ۰۶:۵۷:۰۸

کارشناس شماره ۱

بله گیاه قارچ گرفته . برگهای آلوده را جدا کنید آبیاری رو کمتر کنید گلدان را روی میز قرار بدید تا با کف قاصله داشته باشه . دوبار با فاصله ی 10 روز بهش قارچ کش بصورت آبیاری بدید . قارچ کش سیستمیک باشه مثل کاربندازیم یا هر قارچ کش سیستمیک دیگه , که در دسترس بود . تهویه ی محیط را بهتر کنید و گاهی اوقات به گیاه هوای تازه برسونید . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .

۱۴۰۰-۰۹-۲۸ ۱۰:۱۵:۰۶

کاربر

سلام سپاسگزار از راهنمایی تون ببخشید کار بندازیم نام قاچ کشی است که معرفی کردید یا من اشتباه متوجه شدم ؟ بعد این قاچ وش رو با آب مخلوط کنم و به گیاه بدم ؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۸ ۱۹:۲۶:۰۰

کارشناس شماره ۱

بله اسم قارچ کش هستش . بله با آب مخلوط کنید و بصورت آبیاری به گیاه بدید .

۱۴۰۰-۰۹-۲۸ ۲۲:۳۲:۱۶

کاربر

سلام ممنون از راهنمایی تون قارچ کش رو تهیه کردم و امروز دومین باری است که بهش دادم دیگه برگی خراب نشد ولی میخواستم بپرسم چند دوره ده روزه باید از این قارچ کش به گیاه بدم بعد من میتونم تو همین صفحه در رابطه با گیاه یوگا و دراسنا ازتون سوال بپرسم یا فقط در مورد سانسوریا باید سوال کنم بازم ازتون سپاسگزارم

۱۴۰۰-۱۰-۰۸ ۱۰:۰۸:۲۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر فعلا همین دو نوبت کافیه . اگه بازم زرد شد یک نوبت دیگه تکرار کنید . بله سوالتون رو بفرمایید

۱۴۰۰-۱۰-۰۹ ۰۰:۵۶:۱۰

کاربر

سلام خسته نباشید من یوکا رو حدود ۵ ماه خریدم ولی رشد کمی دارد و داره برگاش خشک میشه آبیاری رو هر بار که خاک خشک هست انجام میدم و دو هفته یک بار هم کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ میدم و جلو پنجره هم قرار دارد که هوای خنک بهش میخوره باید چیکار کنم که برگاش خشک نشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۱۰ ۱۱:۳۴:۴۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . در این فصل به کوددهی نیاز نداره . اگه خاکش خیلی سبکه بهتره اسفندماه خاکش رو تعویض کنید و از خاکی با بافت متوسط استفاده کنید . در ترکیب خاکش کمی خاکباغچه هم وجود داشته باشه . برگهای آسیب دیده رو جدا کنید .

۱۴۰۰-۱۰-۱۰ ۱۹:۱۴:۳۸

کاربر

سلام و تشکر بابت راهنمایی هاتون من دو دوره ده روزه به سانسوریا قارچ کش دادم دوباره متوجه شدم یک برگ دیگه از پایین حالت گندیدگی به خود گرفت و زرد شد دوباره مجدد یک بار دیگه دو روز پیش بهش قارچ کش دادم ولی جدا از اون تنها یکی از برگها از نوک خشک میشه من اون قسمت رو قیچی میکنم دوباره خشک میشه عکس میگیرم میفرستم

۱۴۰۰-۱۰-۲۲ ۱۰:۰۷:۱۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . دمای محیط حدودا چند درجه است ؟ آیا بین گلدون و کف زمین فاصله ایجاد کردید ؟

۱۴۰۰-۱۰-۲۲ ۲۱:۵۸:۱۱

کاربر

سلام خسته نباشید دمای اتاق حدود ۲۴ درجه میباشد خیر بین کف اتاق و گلدان فاصله نیست ولی کف خنک است

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۲۳ ۱۷:۰۲:۵۲

کارشناس شماره ۱

دما مناسبه اما گیاه یه مشکل محیطی داره ، ایا محیط نوسان دما داره ؟ یا اینکه گیاه نزدیک آشپزخونه یا سرویس بهداشتی هستش ؟ ایا برای تعویض هوا ، روزها پنجره رو کمی باز میکنید ؟

۱۴۰۰-۱۰-۲۳ ۲۳:۲۷:۱۱

کاربر

سلام بله نزدیک به سرویس بهداشتی است و پنجره ها را هم باز نمیکنیم

۱۴۰۰-۱۰-۲۴ ۰۹:۵۶:۱۴

کارشناس شماره ۱

باید جاش رو تغییر بدید . نباید کنار سرویس بهداشتی یا اشپزخونه باشه . پنجره ها رو هم روزها کمی باز کنید تا هوا عوض بشه .

۱۴۰۰-۱۰-۲۵ ۰۰:۲۵:۴۰

کاربر

سلام خسته نباشین من یه دراین کامپکت دارم که داره از نوک برگ هاش داره خشک و زرد میشه لطف کنین منو راهنمایی کنین

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۲۲ ۲۰:۰۷:۲۵

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورته ؟

۱۴۰۰-۱۱-۲۲ ۲۳:۰۳:۰۷

کاربر

سلام ببخشید از اینکه دیر جوابگو بودم باید عرض کنم که من دراسنا رو تقریبا هر دوازده روز یکبار اب میدم کنار پنجره گذاشتم گرم هم نیست

۱۴۰۰-۱۲-۰۳ ۲۱:۴۵:۲۸

کارشناس شماره ۱

بایداجازه بدید بین دو آبیاری خاک گلدون خشک بشه . قبلش با سیخ چوبی خشکی خاک در عمق گلدان رو تست کنید . برگهای آسیب دیده رو جدا کنید . مدتی با این روش از گیاه مراقبت کنید و وضعیتش رو از طریق همین تاپیک اطلاع بدید

۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۰۰:۰۵:۵۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@