پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

asal bed

تعداد سوال: ۱

اکه های قهوه یی ویژه

تعداد بازدید ۴۲۸

سلام من چند‌وقت پیش یه فیکوس لیراتا خریدم فاصله ش از پنجره و شوفاژ سه متر بود پنج روز یکبار بهش اب میدادم و هروز روی ساقه ها و برگش ابپاشی میکردم اما الان هروز لکه های قهوه یی بیشتری روش میبینم جاشو عوض کردم پشت پنجره کنارشوفاژ اما وضعیتش تغییری نکرده چیکارکنم خیلی نگرانم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۵ ۱۴:۴۰:۱۹

asal bed

و یه سوال دیگه هم داشتم یه گل بابا ادم هم دارم دوتا از برگهاش زرد شد اما یه برگ جدید باز کرد الان دوباره یکی از برگهاش روبه زردی میره و در شرف اقتادنه فاصله از پنجره و شوفاژ سه متره پنج روز یکبار هم بهش اب میدم چیکار کنم شرایطش بهتر بشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۵ ۱۴:۴۶:۱۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . فیکوس لیراتا قارچ گرفته ، در اثر رطوبت زیاد و یا تهویه ی نامناسب . فیکوسها به نور زیاد نیاز دارند بهتره به پنجره نزدیکتر باشه ، آیا گرمایش از کف هستش ؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۵ ۲۳:۲۲:۲۱

asal bed

بله گرمایش از کف هست داخل گلدون زیرش یه سنگهای شبیه ب پوکه معدنی و روی اونم خاک هست الان گذاشتمش کنار پنجره و البته نزدیک شوفاژ چیکار بکنم

۱۴۰۰-۰۹-۲۶ ۰۰:۰۹:۲۶

کارشناس شماره ۱

بین گلدان و کف فاصله ایجاد کنید مثلا میتونید گلدان را روی یک عسلی قرار بدید . آبیاری را حتما زمانی انجام بدید که خاک گلدون نسبتا خشک شده باشه . فعلا روی برگها اب اسپری نکنید و برای تامین رطوبت براش جزیره بسازید . اما هر چند وقت یکبار برگها را با دستمال نمدار تمیز کنید و اجازه ندید غبار روی برگها باقی بمونه . حتما روز ها چند ساعتی پنجره را باز کنید تا هوای تازه به گیاه برسه . گلدان نباید در معرض وسایل گرمایشی قرار داشته باشه . ماهی یکبار بهش کود کلات آهن بدید .

۱۴۰۰-۰۹-۲۶ ۲۳:۲۴:۲۶

asal bed

من بهش قارچ کش هم زدم ایرادی نداره؟ یک قاشق در یک لیتر اب روی برگها اسپری کردم و یک مقدار هم پای گل ریختم ایرادی نداره؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۶ ۲۳:۲۹:۳۷

کارشناس شماره ۱

نه ایرادی نداره اگه قارچ کش سیستمیک بوده باشه میتونید بصورت آبیاری به گیاه بدید . البته یکبار کافیه .

۱۴۰۰-۰۹-۲۶ ۲۳:۳۰:۳۹

asal bed

ممنونم از شما عذر میخوام یه سوال دیگه داشتم برای تقویت گل بابا ادم لازمه چیزی به خاکش اضافه بشه فاصله ش هم از پنجره تقریبا سه متر هست

۱۴۰۰-۰۹-۲۶ ۲۳:۳۴:۲۹

کارشناس شماره ۱

به پنجره نزدیکتر کنید . بابا ادم اگه نور خوب دریافت کنه تبدیل به گیاهی قوی و پربرگ میشه . اگه خاکش مغذی باشه و حاوی کود باشه نیازی به تغذیه نداره در غیر اینصورت میتونید با کود پتاس و فسفر بالا برای سلامت گیاه و تقویت ریشه و کود سه بیست برای برگزایی استفاده کنید . البته سه بیست رو بهار به بعد استفاده کنید .

۱۴۰۰-۰۹-۲۷ ۲۳:۵۰:۵۸

asal bed

سلام وقت بخیر من به گل فیکوس لیراتام قارچ کش زدم هم روی برگها اسپری کردم هم داخل گلدون ریختم منتها فک میکنم تاثیری نداشته یکی دیگه از برگهاش خراب شده چقدر زمان میبره که تاثیرشو بزاره ایا درست میشه چیکارکنم !؟ جاشم کنار شوفاژه پشت پنجره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۳۰ ۱۴:۴۷:۱۹

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . بعد از استفاده از سم مدتی زمان میبره تا گیاه وضعیتش ثابت بشه . برگهایی که دچار لکه ی قارچی هستند به مرور از بین میرن . اما با بهبود شرایط برگهای جدید که رشد میکنند ، بدون لک و بیماری قارچی خواهند بود . ایا روزها پنجره رو برای تهویه باز میکنید ؟

۱۴۰۰-۱۰-۰۱ ۰۰:۰۳:۵۸

asal bed

بله هروز ۵دقیقه پنجره رو باز میکنم ایا سم پاشی رو بازم لازمه انجام بدم؟ الان ب فاصله سه روز دو بار انجام میدم لازمه سه روز دیگه انجام بدم؟

۱۴۰۰-۱۰-۰۱ ۰۰:۱۶:۲۰

کارشناس شماره ۱

نه نیازی به سمپاشی مجدد فعلا نیست . ۵ دقیقه برای تهویه خیلی کم هستش . سعی کنید در روزهای آفتابی حداقل نیمی از روز پنجره باز باشه .

۱۴۰۰-۱۰-۰۱ ۰۰:۴۳:۵۲

asal bed

سلام وقت بخیر من گل بابا ادم دارم به فاصله ۵ متری از پنجره گذاشتم و نور مستقیم بهش نمیخوره تقریبا ده روز یکبار هم به جوانه میزنه و شاخه قدیمی میفته الان جدیدا مثل تار عنکبوت انتهای گل ها میزنه و شاخه ها خمیده شدن چیکارش بکنن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۱۷ ۲۳:۱۹:۵۲

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر آیا زیر و روی برگها رو تمیز نگه میدارید ؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۸ ۲۲:۰۰:۰۴

asal bed

سلام منظورتون رو متوجه نشدم ببخشید قبلا بادستمال خیس روی برگهارو دستمال میکشیدم اما یک هفته س اینکارو نکردم روشونم حشرهای خبلی ریز سفید میبینم

۱۴۰۰-۱۰-۱۸ ۲۲:۰۴:۴۵

کارشناس شماره ۱

وجود غبار برروی برگها باعث شیوع بعضی افات مثل کنه ها میشه . ایا الان به گیاه کود هم میدید ؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۸ ۲۲:۲۰:۵۰

asal bed

خیر من تقریبا دوماهه خریدمش و اصلا بهش کود ندادم باید بهش کود بدم؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۸ ۲۲:۲۳:۵۶

کارشناس شماره ۱

نه الان نیازی به کوددهی نداره . میتونید از حشرات سفیدرنگ عکس بفرستید ؟ یا اینکه بفرمایید پرواز میکنند یا حالت پنبه ای دارند و به ساقه یا برگ چسبیدن؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۸ ۲۲:۳۰:۴۸

asal bed

حالت پنبه یی دارن و اینکه مثل تارعنکبوت به انتهای ساقه چسپیده دستمال نمدار اوردم روش الان اثری ازشون نیس ک عکس بگیرم چیکار کنم که گل رشدش بهتر بشه و تقویت بشه

۱۴۰۰-۱۰-۱۸ ۲۲:۳۳:۴۸

کارشناس شماره ۱

شپشک آردآلود هستش که بعلت رطوبت و گرمای زیاد و تهویه ی نامناسب ، شیوع پیدا کرده ، فعلا هر چند وقت یکبار گیاه رو چک کنید و اگه اثری از شپشک دیدید با گوشپاکن آغشته به الکل بردارید . برای تقویتش میتونید از کود کامل در بهار و تابستان استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۱۰-۱۸ ۲۲:۴۶:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@