پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوش آفرین بختیاری

تعداد سوال: ۱

برگ عبایی ویژه

تعداد بازدید ۲۵۳

سلام برگ عبایی دارم که سر برگ هاش دچار سوختگی شده، اگر قسمت قهوه ای را ببرم بقیه برگ سالم میمونه؟ و اینکه این مشکل و چطور برطرف کنم و چطور می تونم رشد گیاه و تسریع کنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۵ ۱۷:۱۸:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورته ؟ و دمای محیط حدودا چند درجه است ؟ ایا سیستم گرمایشی شوفاژ هستش ؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۵ ۲۳:۲۳:۳۵

نوش آفرین بختیاری

آبیاری هر زمان که خاک خشک باشه هست سیستم گرمایش شوفاژ هست البته اینها تا یک هفته پیش جای ریگه بوده، با همین گرمایش و آبیاری ولی دورتر از نور

۱۴۰۰-۰۹-۲۵ ۲۳:۳۱:۱۲

کارشناس شماره ۱

خشکی نوک برگها به رطوبت و ابیاری ارتباط داره . سعی کنید گیاه رو در جای خنکتر قرار بدید . نوک برگهای آسیب دیده رو بچینید .

۱۴۰۰-۰۹-۲۶ ۱۵:۱۶:۱۴

نوش آفرین بختیاری

چیدن قسمت های آسیب دیده باعث نمیشه دوباره برگ از همونجا حالت سوختگی پیدا کنه؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۶ ۱۶:۳۲:۴۹

کارشناس شماره ۱

اگه تو همون شرایط قبلی نگهداری بشه ، خشکی ادامه پیدا میکنه در غیر اینصورت برگ به همون صورت سبز باقی میمونه و با رویش برگهای جدید میتونید به مرور برگهایی که نصفه هستند را قطع کنید .

۱۴۰۰-۰۹-۲۶ ۲۳:۱۶:۳۴

نوش آفرین بختیاری

کود خاصی هست بهش بدم که حالش بهتر بشه؟ احیانا پوست تخم مرغ روی خاکش بذارم خوب هست؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۷ ۱۱:۱۸:۰۴

کارشناس شماره ۱

پوست تخم مرغ نیاز نیست چون تا کاملا پوسیده نشه فایده ای برای گیاه نداره . اما میتونید در این فصل ماهی یکبار بهش کود فسفر بالا بدید . البته با دوز کم .

۱۴۰۰-۰۹-۲۷ ۲۳:۵۲:۴۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@