پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

احسان اعلایی

تعداد سوال: ۱

مشکل بن سای ویژه

تعداد بازدید ۴۰۳

سلام وقت بخیر ما یک گیاه بن سای داریم که در مدت کوتاهی که رشد خوبی داشت ناگهان برگها شروع به خشک شدن و ریزش کردن .به گلفروشی مراجعه کردیم گفتن که خاک قارچی شده باید خاک رو عوض کنیم .اینکار رو انجام دادم یکی از ریشه ها از بین رفته بود ولی بقیه سالم هستن ولی بعد از تعویض خاک باز ریزش برگ ادامه داره.تار عنکبوت و حشره ای در برگها نیست .ممنون میشم راهنماییم کنید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۶ ۱۲:۱۶:۰۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر فاصله گلدون تا وسیله گرمایشی چقدره؟ و روشی برای تامین رطوبتش دارید؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۶ ۱۴:۲۵:۴۰

احسان اعلایی

سلام فاصله تا پنجره 40 سانت.فاصله تا منبع گرمایش 1 متر هست.روزانه اسپری آب انجام میشه و در تابستان هفته ای یکبار و زمستان دو هفته یکبار آبیاری میشه به شکلی که آب از زیر گلدان خارج میشه

۱۴۰۰-۰۹-۲۶ ۱۴:۴۸:۱۹

کارشناس شماره ۲

بعد از تعویض خاک قارچکش و اسید هیومیک داده شده؟

۱۴۰۰-۰۹-۲۶ ۲۳:۳۹:۵۸

احسان اعلایی

سلام وقت بخیر بغیر از تغییر خاک هیچ کار دیگری انجام نشده.و یکی از ریشه ها خراب شده و پوسیده و توخالی شده

۱۴۰۰-۰۹-۲۷ ۱۰:۴۷:۳۹

کارشناس شماره ۲

دقیقا بایذ گیاه رو خارج کنید همه قسمت عای پوسیده جدا بشه و قبل از کاشت به ریشه ها قارچکش اسپری کنید و بعد در خاک جدید بکارید اولین ابیاری با قارچکش دومین ابیاری با اسید هیومیک باشه حتما

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۹-۲۸ ۰۰:۴۲:۲۶

احسان اعلایی

سلام یعنی دوباره گیاه رو از خاک تازه دربیارم قارچ کش بزنم و دوباره در خاک بذارم. ریشه پوسیده رو به چه شکل باید جدا کرد چون یکی از ریشه ها که پوسیده تا نزدیک تنه گیاه هست .

۱۴۰۰-۰۹-۲۸ ۰۶:۱۳:۰۴

کارشناس شماره ۲

بله حتما قسمت های پوسید تا زمانیکه جدا نشه میتونه گسترش پیدا کنه با یک کارد ضدعفونی شده فقط قسمت پوسیده و نرم رو جدا کنید و قارچکش بزنید و دوباره در خاک قرار بدید

۱۴۰۰-۰۹-۲۸ ۱۰:۵۹:۵۹

کارشناس شماره ۲

اگر عکس فسمت پوسیده رو زوم بفرستید براتون های لایت کنم دورشو که از کجا ببرید

۱۴۰۰-۰۹-۲۸ ۱۱:۰۰:۳۶

احسان اعلایی

سلام عکس رو براتون ارسال میکنم بگید از کجا ریشه رو قطع کنم و چگونه و چندبار باید از قارچ کش و هیومیک اسید استفاده کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۹ ۱۷:۴۶:۵۷

احسان اعلایی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۹ ۱۷:۴۷:۵۵

احسان اعلایی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۹ ۱۷:۴۸:۳۲

کارشناس شماره ۲

ببینید قسمت هایی که نرمه باید جدا بشه با یک کارد ببرید تا جاییکه داخل بافت ساقه دیکه سالم هست و علایم پوسیدگی نداره الان تا کجانرمه؟ چون لزوما قسمتی که تیره شده و ذرعمس هست نرم نیست و اونو حتما باید دست بزنید تانرم بودن مشخص بشه و بعد از جداشدن گیاه رو‌یک ربع در محلول قارچکش بزارید و در خاک جدید بکارید و اولین ابیاری با قارچکش ابیاری دوم زمانیکه سه سانت سطح خاک خشک بود با اسید هیومیک باشه

۱۴۰۰-۰۹-۳۰ ۰۰:۱۰:۴۱

احسان اعلایی

باسلام باتوجه به راهنمایی شما باز هم برگ های بونای شروع به ریختن کرده چیکار باید بکنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۲۸ ۱۰:۴۱:۲۸

کارشناس شماره ۲

قسمت های پوسیده تا جاییکه بافت داخل کامل سالم باشه جدا شد؟

۱۴۰۰-۱۱-۲۸ ۱۱:۵۹:۱۱

احسان اعلایی

با

۱۴۰۰-۱۱-۲۸ ۱۲:۲۰:۳۳

احسان اعلایی

باسلام بله آون قسمت رو جدا کردم تا جایی که به ریشه سالم رسید.از قارچ کش هم استفاده کردم.خاک رو هم تعویض کردم .چقدر احتمال داره باز قارچ تو ریشه وجود داشته باشه.

۱۴۰۰-۱۱-۲۸ ۱۲:۲۴:۳۹

کارشناس شماره ۲

ببینید احتمالش زیاد هست چون قسمت الوده در قسمت طوقه گیاه بود و احتمال انتقال الودگی در ساقه وجود داره که با خارج کردن گیاه از ریشه و چک کردن ریشه میتونید اینو ببینید

۱۴۰۰-۱۱-۲۹ ۰۱:۳۶:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@