پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

توکلی

تعداد سوال: ۱

سوختن نوک برگ های برگ بیدی بنفش ویژه

تعداد بازدید ۲۵۷۷

با سلام. من یک گلدان برگ بیدی بنفش دارم که پشت پنجره جنوبی است و هفته ای دوبار به آن آب میدهم. پنجره آفتاب گیر نیست چون جلوی پنجره تراس است ولی نور خوبی دارد. اما نوک برگ ها خشک و سیاه می‌شوند.مدتی گیاه در تراس بود که خیلی آفتاب گیره و هر روز آب میدادم. الان پشت پنجره است و هفته ای سه بار آبیاری میشه.

۱۳۹۹-۰۶-۰۷ ۱۲:۵۸:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس واضح گیاه رو برامون ارسال کنید متشکرم

۱۳۹۹-۰۶-۰۷ ۱۳:۱۳:۰۴

توکلی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۰۷ ۱۳:۲۹:۴۵

کارشناس شماره ۱

سوختگی نوک برگها بعلت ابیاری زیاد و یا خاک نامناسب هستش .برگ بیدی برای زیبا و قوی ماندن نیاز به هرس داره و بهتره آبیاری اش زمانی انجام بشه که خاک گلدان کمی خشک شده باشه یه مدت آبیاری رو کنترل کنید ببینید برگهای جدید هم دچار سوختگی میشن ؟ اگر دوباره برگهای جدید سوختند باید خاک گلدون رو عوض کنید .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۶-۰۷ ۱۴:۴۷:۳۰

توکلی

ممنون از پاسختون. این گیاه رو حدودا دوماهه کاشتم و فقط بعضی از قلمه ها این مشکل رو دارن. حالا من در آبیاری بیشتر دقت میکنم. اگر رفع نشد مجدد ازتون کمک میگیرم. ممنونم

۱۳۹۹-۰۶-۰۷ ۱۴:۵۱:۴۴

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم در خدمتتون هستم . سعی کنید غیر از کنترل آبیاری ، آب زیرگلدانی را همیشه خالی کنید و زیرگلدانی را خشک نگه دارید .

۱۳۹۹-۰۶-۰۷ ۱۶:۳۴:۵۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@